Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:11:49

Mam do Was pytanie.
Jestem po porodzie i stosuje tabletki antykoncepcyjne. Wcześniej nie stosowałam żadnych środkow, jako że po rozpoczęciu wspołżycia starałam się o dzidzie i wiedzę na temat antykoncepcji mam tylko teoretyczną. Ponieważ jestem po cesarce nie mogę pozwolić sobie przez najbliższe 1,5- 2 lata na kolejną ciążę. Ciekawa jestem Waszych opinii na temat środkow antykoncepcyjnych dostępnych bez recepty, jako że zdecydowałam się stosować dwa rodzaje zabezpieczenia. Chodzi mi o takie środki, ktorych już probowałyście/liście i macie praktyczną wiedzę na ich temat, a nie opis z internetu czy ullotki;) Dodam, że prezerwatywy odpadają, ponieważ zawsze mam po nich podrażnienia:/ uściślając chodzi mi o takie środki jak globulki, maści etc.

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:14:57

Ja jestem 4 miesiące po porodzie i też pierwszy raz zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne.
Ja piję Yasmin.
Według mnie to najlepszy i najpewniejszy środek antykoncepcji.
A w globulki czy maści raczej nie wierze.
Także jeśli nie chcesz teraz zajść w ciąże to polecam tabletki antykoncepcyjne.

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:22:03

Beatka900 Dzięki za odpowiedź, ale przeczytaj moją wypowiedź. Na samym początku napisałam, że stosuję tabletki i szukam drugiego środka antykoncepcji.

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:28:36

Cytat
Betka900
Ja jestem 4 miesiące po porodzie i też pierwszy raz zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne.
Ja piję Yasmin.
Według mnie to najlepszy i najpewniejszy środek antykoncepcji.

Plastry antykoncepcyjne są tak samo skuteczne a zdrowsze dla organizmu :P ale są na receptę.

Kiniuś ja też jestem 9 miesięcy po cesarce...i stosuję właśnie plastry....po co drugi środek zabezpieczający? Zarówno plastry jak i tabletki są w ponad 90% skuteczne :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:30:14

ja tez biore tabl.antyk. od kilkunastu lat i nic chyba tak nie chroni lepiej niz one. nie zmienialabym ich chyba ze zle je znosisz to popros lekarza o inne.

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:39:30

Ja też mam środki na receptę. Ale plastrow nie mogę, bo to za duża dawka hormonow jak dla mnie na razie. Ja biorę Yaz. Idę do dzidzi. Obudził się ;)
Mimo wszystko czekam wciąż na opinie!

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:42:10

Tabletki antykoncepcyjne wedlug wskaznika Pearla daja 99,5% na unikniecie ciazy.

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 09:54:17

a słyszałaś o NuvaRing?
Za każdym, razem, kiedy odwiedzam swojego ginekologa poleca mi ten krążek, ale ja osobiście wolą tabletki.
Chociaż pora się zastanowić, bo tabletki niszczą wątrobę, a NuvaRing nie.
Poczytaj w internecie:) W Niemczech bardzo powszechna metoda antykoncepcji.

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 10:05:56

Cytat
martynkaboo
a słyszałaś o NuvaRing?
Za każdym, razem, kiedy odwiedzam swojego ginekologa poleca mi ten krążek, ale ja osobiście wolą tabletki.
Chociaż pora się zastanowić, bo tabletki niszczą wątrobę, a NuvaRing nie.
Poczytaj w internecie:) W Niemczech bardzo powszechna metoda antykoncepcji.
mi lekarz to polecał, ale ja nie wyobrażam sobie wyciągania po tygodniu tego pierścienia z siebie i wsadzania sobie nowego... dla mnie to takie mało higieniczne... fujjjjj... wolę tabletki...

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 10:06:49

Poczytałam, popatrzyłam i mam mocno mieszane uczucia!

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 10:42:28

Cytat
martynkaboo
a słyszałaś o NuvaRing?
Za każdym, razem, kiedy odwiedzam swojego ginekologa poleca mi ten krążek, ale ja osobiście wolą tabletki.
Chociaż pora się zastanowić, bo tabletki niszczą wątrobę, a NuvaRing nie.
Poczytaj w internecie:) W Niemczech bardzo powszechna metoda antykoncepcji.

slyszalam o tym i moja kolezanka uzywala, niestety nie wiem dlaczego zrezygnowala, z tego. bardzo sobie chwalila na poczatku bo schudla ale w musial byc jakis powod dla ktorego zrezygnowala.

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 13:39:24

A po co Ci drugi środek antykoncepcji????

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 15:17:25

Żeby być spokojniejszą, napisałam w pierwszym poście, że nie mogę sobie teraz pozwolić na ciążę.
Ale nie po to założyłam ten wątek, żeby oceniać słuszność moich decyzji ;)

Środki antykoncepcyjne- opinie

22 lip 2009 - 15:24:51

kiedyś dawno dawno temu, używałam globulek Patentex Oval(?) chyba się nazywały o ile dobrze pamiętam bez recepty, ale jakoś nie przypadły mi do gustu bo kilka minut po założeniu mocno "wycieka" jest to zupełnie niekontrolowane jakbyś robiła siusiu non stop. Teraz biorę pigułki i jestem bardzo zadowolona:) i nawet do głowy by mi nie przyszło aby stosować jeszcze jedną metodę;)

Środki antykoncepcyjne- opinie

30 kwi 2010 - 22:14:31

Plastry i tylko plastry, są dużo wygodniejsze od tabletek, bo nie trzeba o nich pamiętać codziennie, wystarczy raz w tygodniu, kosztem też się już tak nie różnią i można znaleźć je czasem w promocji, sprawdziłam na doz.pl i są dużo tańsze niż normalnie;)

następna dyskusja:

Aerobik w domu