Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Środki antykoncepcyjne- opinie

10 mar 2011 - 19:38:43

Dokładnie, plastry to jest to. Przyklejasz i praktycznie o tym zapominasz. Wiadomo jak jest z tabletkami, trzeba się pilnować aby o nich nie zapomnieć. Słyszałam też opinie że plastry nie wpływają tak niekorzystnie na wątrobę jak tabletki przez to właśnie że wchłaniają się przez skórę. Plastry ostatnio fajnie staniało, zauważyłam w aptece za grosze w knurowie na witosa że zeszli trochę z ceny

Środki antykoncepcyjne- opinie

10 mar 2011 - 20:13:53

Cytat
lukakaro
Cytat
martynkaboo
a słyszałaś o NuvaRing?
Za każdym, razem, kiedy odwiedzam swojego ginekologa poleca mi ten krążek, ale ja osobiście wolą tabletki.
Chociaż pora się zastanowić, bo tabletki niszczą wątrobę, a NuvaRing nie.
Poczytaj w internecie:) W Niemczech bardzo powszechna metoda antykoncepcji.
mi lekarz to polecał, ale ja nie wyobrażam sobie wyciągania po tygodniu tego pierścienia z siebie i wsadzania sobie nowego... dla mnie to takie mało higieniczne... fujjjjj... wolę tabletki...
nuva ring wyciaga sie po 3 tygodniach i przerwa 1 tydzien, potem znowu sie zaklada na 3 tygodnie i przerwa 1 tydz itd
ja stosuje i jak dla mnie super, juz sobie nie wybrazam powrotu do tego ze codziennie trzeba pamietac o tabletce, o nuvaring tylko 2 razy w miesiacu :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

10 mar 2011 - 20:18:30

tabletki + spirala? rodziłaś, więc nie powinno byc problemu. tylko pytanie, czy taka forma anykoncepcji Ci odpowiada, no i oczywiście konieczna jest wizyta u ginekologa, by Ci ją założył.
aha, teraz sobie jeszcze przypomniałam - jeśli po gumkach miałaś podrażnienia, to globulki i tego typu środki też pewnie będą Cię podrażniały - przecież to wszystko kwestia kontaktu błony śluzowej z substancjami chemicznymi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 20:22 przez male_p.

Środki antykoncepcyjne- opinie

13 mar 2011 - 22:00:12

ja się zastanawiam nad zastrzykiem. Daje się go raz na 3 miesiące chyba....W grę wchodzi też spirala. Ale nie wiem ile kosztuje? I na jak długo

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:07:31

Zastrzyki jako forma antykoncepcji? Pierwszy raz o tym słyszę, ale brzmi interesująco. Ciekawe właśnie ile to kosztuje i jak się człowiek po czymś takim czuje. Komfort jest jednak niepodważalny, skoro tylko raz na 3 miesiące wystarczy zrobić sobie zastrzyk - tabletki, plastry czy krążki wymiękają. Ja na ten moment stosuję tabletki ( midiana ) i jestem zadowolona. Czuję się po nich dobrze i nie kosztują jakoś strasznie dużo ( 28 zł w aptece za grosze w płocku ). Wkurza mnie tylko to, że regularnie je muszę brać. Zdarza mi się niestety zapominać o tym ...

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:12:48

Cytat
nokkei
Zastrzyki jako forma antykoncepcji? Pierwszy raz o tym słyszę, ale brzmi interesująco. Ciekawe właśnie ile to kosztuje i jak się człowiek po czymś takim czuje. Komfort jest jednak niepodważalny, skoro tylko raz na 3 miesiące wystarczy zrobić sobie zastrzyk - tabletki, plastry czy krążki wymiękają. Ja na ten moment stosuję tabletki ( midiana ) i jestem zadowolona. Czuję się po nich dobrze i nie kosztują jakoś strasznie dużo ( 28 zł w aptece za grosze w płocku ). Wkurza mnie tylko to, że regularnie je muszę brać. Zdarza mi się niestety zapominać o tym ...

owszem robisz zastrzyk raz na 3 msc ale jak go zle lekarz zrobi to bum i ciaza...moja jmam bierze zastrzyki ale baaaaardzo przytyla od nich
aaa i z miesiaczkami jest problem :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-02 11:15 przez lybka90.

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:16:19

Tabletki mają bardzo wysoką skuteczność, ten 1 procent niepewności wynika ze złego brania tych tabletek, wystąpienia biegunki lub wymiotów, osłabienie innymi lekami. Nie mogą także podać 100 % skuteczności bo gdyby któraś kobieta podczas stosowania zaszła w ciąże pozwała by zapewne tą firmę. Głupota stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jesteś dorosłą kobietą a piszesz takie bzdury, wstyd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-02 11:27 przez Zrudziala.

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:20:00

ja kupilam Patentex oval N slyszalam ze sa dobre ale kupilam i nie uzywalam mam cala paczke wiec jesli ktos jest chetny to pisac na priv to sprzedam :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:22:24

ja polecam plastry :) do tabletek sie nienadawalam :D nawet z przypominaczem w telefonie ;) plastry za to pierwsza klasa, pamietac musze tylko raz w tyodniu :) koszt to okolo 40 zł :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:23:28

hej:)
ale jeżeli już bierzesz tabletki to nie możesz dodatkowo brać plastrów ani krążka nuvaring. One mają w sobie takie dawki hormonów jak tabletki, czyli stosowane razem to jak byś brała dwie tabletki na raz- nie jest to zdrowe dla organizmu.

Dlatego do tabletek najlepiej dobrać prezerwatywy (ja tak robiłam). niekoniecznie muszą to być jakieś supersave, bo same tabletki już bardzo dobrze zabezpieczają:)
ew z tabletkami działają globulki lub maści ale to jest raczej dyskomfort(moje zdanie)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:26:13

Cytat
kinius33
Beatka900 Dzięki za odpowiedź, ale przeczytaj moją wypowiedź. Na samym początku napisałam, że stosuję tabletki i szukam drugiego środka antykoncepcji.
nie ufasz tabletkom ?

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:31:38

To jeżeli masz podrażnienia po gumce to może stosujcie do tego jakieś żele...

globulek nie polecam :| strasznie się pienią

Lepiej może aby to nie były dodatkowe hormony bo tego moze być za dużo

Myślę, że nie powinnaś obawiać się ciąży przy tabletkach :)

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:39:31

Ja wgl nie wiedzialam, ze jak kobieta ma cesarke to nie moze potem przez najblizszy rok byc kolejny raz w ciazy :) chyba jakas glupota :) z reszta jak sama antykoncepcja :) nigdy nie bede jej stosowac :)


Pozdrawiam.

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:39:54

A może stosunek przerywany? Dlaczego Ty masz się męczyć? Niech facet też się postara żebyś nie była drugi raz w ciąży

Środki antykoncepcyjne- opinie

02 kwi 2011 - 11:48:27

Cytat
Verkova
Ja wgl nie wiedzialam, ze jak kobieta ma cesarke to nie moze potem przez najblizszy rok byc kolejny raz w ciazy :) chyba jakas glupota :) z reszta jak sama antykoncepcja :) nigdy nie bede jej stosowac :)


Pozdrawiam.

Myślisz, że rana [blizna] na macicy to taki pikuś, który niezabliźniony nie zagraża następnej ciąży....? To zdecydowanie NIE jest głupota.

następna dyskusja:

masakra bańkami