Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 14:44:57

Cytat
martischa
Cytat
Malami333
a gdzie ja napisałam że odchudzam się na 1200 kcal i wgl się nie ruszam i żyję w bezruchu ? ćwiczę codziennie od przyszłego tygodnia co drugi dzień albo codziennie będę chodziła na siłownię. Jem o 19 bo tak mi wygodnie, nie skręca mnie z głody gdy kładę się spać o 23.

ale ja się nie odniosłam konkretnie do Ciebie ale ogólnie odniosłam się do "teorii" z jakimi się spotkałam od ludzi, którzy się odchudzają.



p.s. nie powinno się ćwiczyć codziennie. Lepiej solidnie co dwa dni, albo przez pięć pod rząd, a np. weekend wolny - chodzi o to, że mięśnie muszą mieć czas na regenerację :)


tylko, ze ja ćwiczę góra godzine dziennie więc uważam, ze nie mają aż tak po czym się regenerować ;)
Cytat
agatamiszczak5
http://parnoja.blogspot.com/ blog o zdrowej diecie i ćwiczeniach, ja już schudłam 7 kg i zrzuciłam ponad 74 cm w obwodach...od 17 listopada zeszłego roku, Tobie też pomogę!

nie potrafię się połapać w tym Twoim blogu ;) widzę jedynie 2 wpisy i nic więcej :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-16 14:51 przez Malami333.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 14:51:01

Cytat
martischa
ja w kwestii odchudzania zawierzam osobom, które się na tym znają i przede wszystkim mają kwalifikacje w tej dziedzinie, a nie osobom, które odchudzają się nie znając podstawowych zasad zdrowego żywienia.
Spoko, ja też znam mnóstwo osób po Dukanach, Montignacach i innych tego typu badziewiach, którzy schudli i nawet jojo nie mieli - no ale nikt mi nie wmówi, że to jest zdrowe. To samo się tyczy wszelkich diet kalorycznych czy długich odstępów między posiłkami.

Poza tym nie sztuką jest schudnąć. Nie sztuką jest schudnąć i nie mieć jojo. Sztuką jest schudnąć tak żeby być zadowolonym z siebie, swojego ciała i nie narzekać. Ja tam wolę zrzucać centymetry ale psychiki nie mieć spaczonej "bo ciągle mi mało".


Poza tym warto pamiętać, że inaczej wygląda ciało po odchudzaniu samą dietą, a inaczej ciało po odchudzaniu dietą połączoną z intensywnymi i regularnymi ćwiczeniami. Ciało po samej diecie jest po prostu brzydkie. Może jest i szczupłe ale jest sflaczałe i o wiele lepiej wygląda szczupłe ciało z delikatnie zarysowanymi mięśniami.

Oczywiście każdy się odchudza tak jak mu pasuje, odżywia jak chce, rusza się bądź wierzy w magiczną moc bezruchu - każdego wolna wola.
Ale zaprzeczanie prawdziwości zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania to po prostu ignorancja i tyle :)

Tak masz rację, ale tak jak Ty dopasowałaś moją wypowiedź do swojego trybu życia tak ja dopasuje do swojego. Mam pracę siedzącą, nawet jeśli zdarza mi się pracować po 19 to przy kompie, zatem jak kładę się zwykle spać o 24 i zjem o 19 lekką kolację to nie czuję głodu zanim usnę. Po zakończeniu pracy wieczory spędzam leniwie przed TV, lub ewentualnie zmywam naczynia :) Tak, że tak samo 3 h przed snem nie tyczy się wszystkich.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 14:56:03

spokojnie dziewczyny nie ma co się sprzeczać bo także nie ma o co ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 14:57:16

Cytat
Malami333
tylko, ze ja ćwiczę góra godzine dziennie więc uważam, ze nie mają aż tak po czym się regenerować ;)

i tu też wszystko zależy od tego co ćwiczysz - czy same aeroby, czy głównie ćwiczenia siłowe, interwały, itp., jak intensywny jest trening. Bo jest różnica między godzinnym truchtem, a interwałem, między samymi aerobami, a areobami + siłowe. Ale jeżeli to są ćwiczenia typu E.Chodakowskiej to w sumie można codziennie ale mimo wszystko warto pamiętać o uzupełnianiu białka po tych ćwiczeniach.

Ogólnie to polecam stronkę potreningu.pl - tam są nieraz fajne artykuły wraz z wyjaśnieniami odnośnie ćwiczeń, odżywiania, itp.
Cytat
Malami333
spokojnie dziewczyny nie ma co się sprzeczać bo także nie ma o co ;)

e tam, tu się nikt nie sprzecza tylko po prostu wyrażamy swoje zdanie, a że są inne? No cóż, ludzka rzecz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-16 15:03 przez martischa.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:07:56

skoro Twoje dzienne podstawowe zapotrzebowanie wynosi 1500, to znaczy, że masz jeść 1500, wtedy organizm będzie miał tyle, ile potrzeba mu na podstawowe funkcje, które zachodzić muszą. jak całościowe masz 2500 to i 2000 możesz jeść.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:08:28

Cytat
martischa
Cytat
Malami333
tylko, ze ja ćwiczę góra godzine dziennie więc uważam, ze nie mają aż tak po czym się regenerować ;)

i tu też wszystko zależy od tego co ćwiczysz - czy same aeroby, czy głównie ćwiczenia siłowe, interwały, itp., jak intensywny jest trening. Bo jest różnica między godzinnym truchtem, a interwałem, między samymi aerobami, a areobami + siłowe. Ale jeżeli to są ćwiczenia typu E.Chodakowskiej to w sumie można codziennie ale mimo wszystko warto pamiętać o uzupełnianiu białka po tych ćwiczeniach.

Ogólnie to polecam stronkę potreningu.pl - tam są nieraz fajne artykuły wraz z wyjaśnieniami odnośnie ćwiczeń, odżywiania, itp.
Cytat
Malami333
spokojnie dziewczyny nie ma co się sprzeczać bo także nie ma o co ;)

e tam, tu się nikt nie sprzecza tylko po prostu wyrażamy swoje zdanie, a że są inne? No cóż, ludzka rzecz :)


Puki co ćwiczę z Mel B i czasem z Jilliam ;)
kilka razy w tygodniu sobie truchtam po dworku więc uważam że nie ma w czym robić sobie przerw ;) ćwiczę głównie po to aby nie sflaczeć wraz z utraconymi kg .
Cytat
corkachaosu
skoro Twoje dzienne podstawowe zapotrzebowanie wynosi 1500, to znaczy, że masz jeść 1500, wtedy organizm będzie miał tyle, ile potrzeba mu na podstawowe funkcje, które zachodzić muszą. jak całościowe masz 2500 to i 2000 możesz jeść.

jak będę jadła aż 2000 to nic nie schudnę.

Zależy mi na utracie kg nie na utrzymaniu aktualnej wagi ciała .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-16 15:10 przez Malami333.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:12:55

nigdy takich diet nie stosowałam, jakos cięzko mi to wszystko obliczac codziennie, z reszta mieszkam z rodzicami i wyliczanie im kalorii było by bardzo nie na miejscu, a gdybym robiła sobie osobne obiadki, to mamie by sie nie spodobało, bo zawsze gotuje, wiec po prostu ograniczam ilosc jedzenia na talerzu i mam wage didealna do mojego wzrostu i sposobu zyia

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:19:39

Cytat
Malami333
jak będę jadła aż 2000 to nic nie schudnę.

schudniesz, bo i tak ograniczysz spożycie ich AŻ o 500 kcal.

ale nie dasz sobie przetłumaczyć, jak zwykle, więc maczaj waciki w occie jabłkowym wtedy schudniesz na pewno.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-16 15:20 przez corkachaosu.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:20:52

ten artykuł właśnie ze stronki potreningu.pl, ale jak na złość nie mogę znaleźć:D

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:33:43

a ja jestem na diecie i nie liczę kalorii:) jak jednego dnia zjem więcej, drugiego mniej to świat się nie zawali:) a apetyt zależy od dnia, wysiłku, od hormonów i innych czynników:)Jem po prostu zdrowo, wyeliminowałam smażone, ziemniaki, makaron, śmietanę, białe pieczywo, masło, sery (żółte i topione), o słodyczach i cukrze nie wspomnę bo nie używam od wielu lat czy jestem na diecie czy też nie- nie lubię:)I waga spada, mimo ze czasem zjem ok 1800kcal a czasem nawet 2, jak przez 1-2 dni zje się dzienną dawkę bez "straty" to nawet lepiej bo organizm wtedy ma siłę na dalsze zmagania kiedy to przez kolejny tydzień znów jedzenie się ograniczy i nie jest wycieńczony zbyt drastyczną dietą....chodzi o to żeby tłuszcze i skrobię maksymalnie wyeliminować, a się nie głodzić, nie wyobrażam sobie sytuacji ze zasysa mnie z głodu a nic nie zjem bo już stuknęła 'magiczna" liczba 1500kcal, jak jestem głodna to sięgam po chudy jogurt, kanapkę z szynką z chlebkiem razowym lub sałatkę- żołądek musi dostawać często i mniej to wtedy będzie lepszy metabolizm....A jak jestem na imprezie to drinka czy kilka lampek wina też wypije i jakoś nie zatrzymuje to specjalnie spadku wagi.....
a co do diety to stosowałam 1000kcal, nawet 500kcal, skończyło się anoreksją, pobytem w szpitalu bo sprawa wymknęła się spod kontroli szybciej niż bym się spodziewała oraz kamicą żółciową z którą zmagam się do dziś z powodu drastycznych diet w "młodości" czyli za czasów nastoletnich.....

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:42:22

Cytat
corkachaosu
Cytat
Malami333
jak będę jadła aż 2000 to nic nie schudnę.

schudniesz, bo i tak ograniczysz spożycie ich AŻ o 500 kcal.

ale nie dasz sobie przetłumaczyć, jak zwykle, więc maczaj waciki w occie jabłkowym wtedy schudniesz na pewno.

yy Ty jesteś jakaś nie wiem ;) gdzie ja napisałam że się głodzę albo maczam waciki w occie jabłkowym ? -,- chora nie jestem na glowę więc.

A dieta 1500 kcal z glodówką ma tyle wspólnego co wiatrak z piernikiem więc opanuj się poprostu nie zrozumiałam...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-16 15:44 przez Malami333.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:47:42

Cytat
Malami333
yy Ty jesteś jakaś nie wiem ;) gdzie ja napisałam że się głodzę albo maczam waciki w occie jabłkowym ? -,- chora nie jestem na glowę więc.

A dieta 1500 kcal z glodówką ma tyle wspólnego co wiatrak z piernikiem więc opanuj się poprostu nie zrozumiałam...

to, że nie zrozumiałaś to akurat da się odczuć. nie tylko w tym wątku. od kilku stron próbujemy Ci wytłumaczyć, że masz dzienne zapotrzebowanie X i od X wystarczy odjąć ok. 500kcal i już wtedy będziesz chudła powoli, zdrowo, bez większych wyrzeczeń. czego tu można nie pojmować, no czego? chyba, że chcesz schudnąć szybko i byle jak... trzeba było to zaznaczyć na wstępie, wtedy rady byłyby inne, a tak widzisz, dostałaś odpowiedzi inne niż te, których oczekiwałaś.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 15:59:44

Cytat
corkachaosu
Cytat
Malami333
jak będę jadła aż 2000 to nic nie schudnę.

schudniesz, bo i tak ograniczysz spożycie ich AŻ o 500 kcal.

ale nie dasz sobie przetłumaczyć, jak zwykle, więc maczaj waciki w occie jabłkowym wtedy schudniesz na pewno.
a skąd ty wiesz ile ona teraz spożywa? Z tego co zrozumiałam to tyle wynosi jej zapotrzebowanie. Ja jedząc 2000kcal utrzymuję stałą wagę i ani nie chudnę ani nie tyję. Więc żeby coś ruszyło musiałabym zejść do 1500kcal.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 16:03:17

Cytat
skarbek2012

a skąd ty wiesz ile ona teraz spożywa? Z tego co zrozumiałam to tyle wynosi jej zapotrzebowanie. Ja jedząc 2000kcal utrzymuję stałą wagę i ani nie chudnę ani nie tyję. Więc żeby coś ruszyło musiałabym zejść do 1500kcal.

a Ty przeczytałaś jej posty dokładnie, bo chyba nie... napisała, że 1550 to jest zapotrzebowanie NA PODSTAWOWE PROCESY ŻYCIOWE, a 2500 tysiąca powinna spożywać normalnie, więc zastanów się nad wszystkim ponownie, bo każdy deficyt kaloryczny w ciągu dnia, czyli ograniczenie spożycia kcal, spowoduje, że nie będzie nic się odkładało, a więc 2000 kcal wystarczyłoby do tego, by powoli sobie chudnąć.

Dieta 1500 kcal czy 1200 ?

16 lut 2013 - 16:08:05

my się nie kłóciłyśmy, inny tryb życia prowadzimy to i inne poglądy mamy. A to i dobrze bo w sumie też mi Martischa otworzyła oczy by nie mierzyć wszystkich moim lenistwem :)

następna dyskusja:

Czy wyglądam wg Was grubo?