Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:22:41

Czy może ktoś mi powiedzieć co jest przyczyną tsh 0,05, taki mam wynik, lub zinterpretować wynik

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:24:26

nie wiem jaka jest skala, ale chyba jest w porządku...ja mam 1 coś :)

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:24:59

radze udać się do lekarza.... my nie jesteśmy specjalistkami;)

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:26:25

ja pójdę do lekarza oczywiście, ale może ktoś ma podobne, i co mogę się spodziewać u lekarza

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:26:25

Cytat
mamadawidka
Czy może ktoś mi powiedzieć co jest przyczyną tsh 0,05, taki mam wynik, lub zinterpretować wynik

wpisz sobie do netu..:)tam jest wszystko;)

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:26:53

w internecie jest wszystko, ale faktycznie zawsze najlepiej zapytać lekarza

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:27:34

wpisywałam i nic mi nie wyświetla dlatego pytam

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:28:10

Wskazuje to prawdopodobnie na nadczynność tarczycy. Ale oczywiście polecam lekarza. :)

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:31:20

chyba raczej niedoczynnosc jak juz.ja mialam ponad 4 i to szlo w strone nadczynnosci.

http://dooktor.pl/forum/.
jak chcesz szybka odpowiedz to proponuje to forum.tam sa lekarze on line.tylko trzeba sie zarejestrowac:)

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:37:10

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy może być spowodowana uogólnionym rozrostem tkanki gruczołowej (wole nadczynne), guzkiem (przeważnie tzw. gorącym) wydzielającym zbyt dużo hormonów lub wczesną fazą zapalenia gruczołu tarczowego.

Chory z nadczynnością tarczycy to jakby przeciwieństwo chorego z niedoczynnością: szczupły, często wręcz wychudzony i nadal chudnący, stale mu ciepło, ma podwyższoną temperaturę ciała (stan podgorączkowy), skarży się na biegunki, nerwowość, labilność emocjonalną (łatwo się denerwuje, miewa bez powodu obniżony nastrój), drżenie rąk, kołatanie serca. W wyglądzie pacjenta zwraca uwagę wygładzona, cienka i wilgotna skóra, błyszczące oczy, a w przypadku postaci nadczynności tarczycy zwanej chorobą Gravesa - Basedowa - wytrzeszcz oczu.

W badaniu układu krążenia stwierdza się przyspieszoną pracę serca, często powyżej 100/min, i podwyższone ciśnienie tętnicze (przede wszystkim skurczowe).

W badaniach krwi stwierdza się obniżony poziom cholesterolu, wysokie wartości hormonów T3 i T4 oraz niskie (czasami nieoznaczalne) TSH, jako że przysadka mózgowa jest blokowana wysokim stężeniem krążących we krwi hormonów tarczycowych.

Będę się upierać przy nadczynności.

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:37:32

dziękuję zobaczę w tym portalu

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:38:59

Cytat
LolettaLo
Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy może być spowodowana uogólnionym rozrostem tkanki gruczołowej (wole nadczynne), guzkiem (przeważnie tzw. gorącym) wydzielającym zbyt dużo hormonów lub wczesną fazą zapalenia gruczołu tarczowego.

Chory z nadczynnością tarczycy to jakby przeciwieństwo chorego z niedoczynnością: szczupły, często wręcz wychudzony i nadal chudnący, stale mu ciepło, ma podwyższoną temperaturę ciała (stan podgorączkowy), skarży się na biegunki, nerwowość, labilność emocjonalną (łatwo się denerwuje, miewa bez powodu obniżony nastrój), drżenie rąk, kołatanie serca. W wyglądzie pacjenta zwraca uwagę wygładzona, cienka i wilgotna skóra, błyszczące oczy, a w przypadku postaci nadczynności tarczycy zwanej chorobą Gravesa - Basedowa - wytrzeszcz oczu.

W badaniu układu krążenia stwierdza się przyspieszoną pracę serca, często powyżej 100/min, i podwyższone ciśnienie tętnicze (przede wszystkim skurczowe).

W badaniach krwi stwierdza się obniżony poziom cholesterolu, wysokie wartości hormonów T3 i T4 oraz niskie (czasami nieoznaczalne) TSH, jako że przysadka mózgowa jest blokowana wysokim stężeniem krążących we krwi hormonów tarczycowych.

Będę się upierać przy nadczynności.
Jestem tego samego zdania tylko, że ja tyję i to mnie nie pokoi

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:42:00

Leczę się naturalnie chodzę do zielarza, ale chce też zrobić wszystkie badania kiedyś miałam robione, hormony usg, biopsję nawet takie badanie, które się robi podając chyba izotop ale mogłam coś pokręcić

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:42:53

może znacie lekarza w Białymstoku u którego są małe kolejki.

tsh za niskie

24 cze 2009 - 23:43:00

kurde to czemu mi lekarz gadal o nadczynnosci??ja mam 3/4 z tych objawów.tsh dopiero powtórne zrobie.pewnie to dziwne ze sie martwie ze chuda jestem ale mnie to wkurza.

następna dyskusja:

Mniejszy apetyt