Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Przedszkole

58 sekund temu

Podnoszenie kwalifikacji

41 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 174
Ostrzeżenia: 1/5

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 20:12:54

czesc dziewczyny mam do was pytanie, poniewaz od ponad roku starmy sie z mezem o dzidziusia jak narazie nic z tego bylam juz u dwoch roznych gin. ale narazie na zadne glebsze badania mnie nie wysylaja.. czy wiecie gdzie mogla bym sie udac ostatnio cos czytalam o poradni endokrynologicznej czy myslicie ze moge tam isc z moim problemem zeby mi porobili jakies badania??

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 20:18:19

no niby może to być spowodowane hormonami, ale to ginekolog powinien kierować wszelkimi badaniami i zlecać je po kolei. Czyli najpierw powinien dać skierowanie na badanie poziomu hormonów we krwi i ewentualnie później powinien was skierować do endokrynologa. Dziwię się, że nie wykonują dalszych badań, powinniście o to bardzo stanowczo poprosić. A cykle masz regularne, czy raczej nie?

zweryfikowana
Posty: 174
Ostrzeżenia: 1/5

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 20:22:00

wlasnie ginekolog mnie niegdzie nie wysyla ani jeden ani drugi... powiem tak od 3 mc mam co 28, 29 dni wacha sie o dzien lub dwa o 3 mc temu cykl trwal az 37 dni... juz myslalam ze sie udalo a tu jednak okres dostalam... ciagle u gin. slysze nie myslec o tym takie glupie gadanie a gdzie badania... juz sama nie wiem gdzie szukac pomocy pierwsze co to meza wysylam na badanie nasienia bo u niego szybko bedzie wiadomo ze np z jego czy nie wina..

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 20:54:57

no ale akurat psychika odgrywa ważną rolę, często im bardziej się chce, tym bardziej nie wychodzi.. W sumie cykle masz regularne, więc możliwe iż nie jest to wina hormonów. A miałaś już kiedykolwiek badanie USG?

zweryfikowana
Posty: 1.047
Ostrzeżenia: 3/5

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 20:58:53

wiesz ile dzieci czeka na adopcje, ciepły dom i kochanych rodziców??

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 20:59:15

chodzisz na kasę chorych ? Może przejdź się prywatnie ?

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:01:18

zrob badania na tarczyce to ma rowniez duzy wplyw, a bralas wczesniej tabletki?

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:01:48

ja byłam ostatnio u ginekologa i mówię mu przed badaniem ,że mam mały problem ponieważ staram się od 4 miesięcy z mężem o dziecko i nie mogę zajść w ciążę i chciałam z nim o tym porozmawiać ,a on mi powiedział,że 4 miesiące to żaden problem,że jest to norma:)ale gdybym po roku nadal nie mogła zajść w ciążę wtedy możemy pomyśleć nad tym....poszukać problemu.

Akurat po tej wizycie kilka dni później zaszłam w ciążę :))))
Bardzo chciałam i nie mogłam zajść ,a jakoś po badaniu uspokoiłam się i udało się:)
Wiem co czujesz i współczuję Ci bardzo tych nerwów i stresów ,które przechodzisz od roku u mnie było to 4 miesiące ,a czasem wydaje mi się ,że trwało to wieki.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-20 21:02 przez mercedes78.

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:03:58

jeśli zaszalejecie i nie będziecie o tym mysleć itd to od razu bedzie dzidziuś :) nie idzcie do łózka z zamiarem splodzenia potomka. bo takie myslenie negatywnie wpływa na to. musicie dac na luz i pod wpływem namiętności się unieść ;) pozdrawiam :) trzymajcie się ciepło i nie denerwujcie :)

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:04:38

igusiaczek- Twój komentarz jest co najmniej nie na miejscu.

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:05:23

Ja kiedys mialam stwierdzona nieplodnosc, potm bylam u 5 roznych ginekologow i okazalo sie po badaniach ( dopiero u 4), ze wszystko jest w porzadku. Probuj wiec dalej, moze prywatnie, moze u innego, zrob badania. powodzenia:)

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:06:45

rok to jeszcze mało,by mówić o niepłodności ...ja byłam niepłodna przez 5 lat,w tym czasie też robiłam z mężem badania,i co wyszło?,w to co od poczatku nie wierzyłam,w psychikę ,tak bardzo chciałam dziecko,ze sie zablokowałam ,i choć twierdziłam że tak nie jest to tak własnie było ,gdy faktycznie dałam sobie spokój a było to w momencie moich rozmów z mężem o adopcji,okazało się że jestem w ciaży .teraz śmiać mi sie z tego chce bo mam dwoje dzieci i birę tabletki antykoncepcyjne:)powodzenia i nie myśl tak intensywnie

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:08:30

Ja również ponad rok zachodziłam w ciążę, po odstawieniu tabletek. Zanim zaczniecie szukać pomocy proponuję nie wariować na tym punkcie. A już na pewno nie kojarzyć każdego zbliżenia jako próby zapłodnienia. Stres i ciągłe o tym myślenie powoduje skutek odwrotny.
Powodzenia

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:09:25

Cytat
igusiaczek
wiesz ile dzieci czeka na adopcje, ciepły dom i kochanych rodziców??
Tak jest sporo dzieci a wiesz jakie kryteria trzeba spełniac chore to normalnie jest w Polsce i ile czasu trzeba czekac biedny człowiek ma problem z adopcja

nieplodnosc :(

20 mar 2012 - 21:09:38

Cytat
paulina_141
czesc dziewczyny mam do was pytanie, poniewaz od ponad roku starmy sie z mezem o dzidziusia jak narazie nic z tego bylam juz u dwoch roznych gin. ale narazie na zadne glebsze badania mnie nie wysylaja.. czy wiecie gdzie mogla bym sie udac ostatnio cos czytalam o poradni endokrynologicznej czy myslicie ze moge tam isc z moim problemem zeby mi porobili jakies badania??
doskonale Cię rozumiem...a skąd jesteś ? powinans porobic sobie wszsytkie badania hormonow, tarczyce itp...wyslij tez meza niech zrobi sobie badanie nasienie oraz tez niech zbada swoje hormony... my tez staramy sie o dzidzie , rowniez juz rok czasu:( wiem jakie masz nerwy i co czujesz:( straszne to jest:( ale trzeba walczyc i probowac.....ja mam podwyzszona prolaktyne-biore na jej zbicie bromergon pol tabletki codziennie..... teraz robilam znowu badanie prolaktyny i zobaczymy co wyszlo...potem mam miec sprawdzana droznosc jajnikow i jakes inne badania ktorych juz nie pamietam.....

następna dyskusja:

KIEDY okres