Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:25:23

Hej dziewczyny mam taki maly problem. Mnie nigdy podczas owulacji nie bolal brzuch. Zawsze tylko podczas okresu. Przed poprzednim okresem lekko bolaly mnie jajniki , teraz spodziewam sie okresu za 5 dni, a od jakis 2 tyg bolą mnie jajniki jak PODCZAS okresu, tzn troszke mniej bo jak mam okres to sie zwijam z bol, ae jednak bolą i to nie jest przyjemne :(

Wczoraj bylam u ginekologa i powiedzial ze to normalne ze podczas owulacji moga bolec jajniki, tylko nie wiem mnie nigdy nie bolaly :( zbadał mnie wszystko jest ok . to juz teraz nie dosc ze sie mecze podczas okresu to jeszcze sie bede meczyc przed :( ?
Teraz wlasnie siedze i mam taki bol jak przed okresem...

Powiedzcie mi jak jets u was? Zaraz chyba wezme tabletke, ale nie chce na lekach stale jezdzic :(

Nie wiem byc mze dla was tp normalne, ale jak mowilam nigdy mnie nie bolalo, a teraz caly czas czuje sie nie komportowo i jakas ciagle zła chodze.

Wycztałam ze moge miec Zespół napięcia przedmiesiączkowego ( ZNP ) no nie wiem ale ginekolog mi nic takiego nie powiedzial...


Opisanych zostało 150 objawów towarzyszących ZNP, oto najczęstsze z nich:
rozdrażnienie
huśtawka nastrojów
dysforia
agresja
depresja
płaczliwość
problemy z koncentracją i zapamiętywaniem
zmniejszona aktywność życiowa
uczucie zmęczenia
zmiana apetytu
bóle głowy
bóle pleców
bolesność piersi
zaparcia i wzdęcia
uczucie ciężkości, puchnięcia (głównie nóg i twarzy)
wzrost masy ciała od 2 do 4 kg.
zaostrzenie alergii ( od wczoraj mam przedramiona w czerwonych plamach, teraz sa mega suche, jakby uczulenie, ale nie wiem czy moge to z tym powiązac)
wzmożone pocenie, uczucie gorąca
pogorszenie koordynacji ruchów
problemy ze wzrokiem

pogrubione to to co ja czuje



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-21 22:32 przez kara2606.

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:28:17

jedyne co mi dolega to zmiany nastrojów. wszyscy schodzą mi z drogi :D
weź coś rozkurczowego, np nospę forte, oddychaj głęboko i nie unikaj ruchu! mój lekarz tak zaleca ;)

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:33:49

Cytat
Agniecha89
jedyne co mi dolega to zmiany nastrojów. wszyscy schodzą mi z drogi :D
weź coś rozkurczowego, np nospę forte, oddychaj głęboko i nie unikaj ruchu! mój lekarz tak zaleca ;)

nie unikac ruchu? ja wlasnie nie mam siy sie ruszyc :(

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:36:36

trzeba się zmusić, nie ma siły ;)

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:37:33

Oprócz tego, że połowa tych rzeczy występuje u mnie to też bolą mnie jajniki, a w dzień miesiączki to już masarka : dzień wyjęty z życiorysu: ból, wymioty, mdlenia, duszności itp także ciesz się, że tylko masz tak

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:37:56

ja mam wszystkie!!!

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:39:39

Cytat
ewelinka1804
Oprócz tego, że połowa tych rzeczy występuje u mnie to też bolą mnie jajniki, a w dzień miesiączki to już masarka : dzień wyjęty z życiorysu: ból, wymioty, mdlenia, duszności itp także ciesz się, że tylko masz tak

w dzien okresu ( pierwsze 3 dni ) jade na tabletkach, dziennie min 4, i najlepiej isc spac, wtedy mi przechodzi, a jak musze byc w pracy to juz biore tabletki dzien wczesniej zeby byc znieczulona jak okres przyjdzie


tylko zastanawia mnie dlaczego moj orgaznim sie zmienil?

mam 21 lat i jak mowilam nie mialam z tm problemu. tylko jakos to tak nagle przyszla ta boląca owulacja? ?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-21 22:42 przez kara2606.

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:40:48

Ja też niestety cierpię na PMS;/ najgorzej jest z moimi humorami, nie panuje nad sobą

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:41:22

Też mam wszystkie z tych dolegliwości. Skoro lekarz Ci powiedział, że wszystko jest ok, tzn że jest ok. A jak nie wierzysz to idź do innego lekarza, amen.

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:42:07

moja przyjaciółka nawet w okres kiedy się ruszyć nie mogła, robiła brzuszki, bo ćwiczenia pomagają rozkurczyć mięśnie. Pomagało w ciągu 10 minut:)

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:42:23

ja mój okres nazywam mini ciążą, bo czuję się masakra i mam takie objawy (nie będę pisać, bo może ktoś je:D) badałam się i podobno wszystko ze mną ok, moja mama też tak miała dopóki nie zaszła w prawdziwą ciąże:D

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:44:47

Cytat
kara2606
Cytat
ewelinka1804
Oprócz tego, że połowa tych rzeczy występuje u mnie to też bolą mnie jajniki, a w dzień miesiączki to już masarka : dzień wyjęty z życiorysu: ból, wymioty, mdlenia, duszności itp także ciesz się, że tylko masz tak

w dzien okresu ( pierwsze 3 dni ) jade na tabletkach, dziennie min 4, i najlepiej isc spac, wtedy mi przechodzi, a jak musze byc w pracy to juz biore tabletki dzien wczesniej zeby byc znieczulona jak okres przyjdzie


tylko zastanawia mnie dlaczego moj orgaznim sie zmienil?

mam 21 lat i jak mowilam nie mialam z tm problemu. tylko jakos to tak nagle przyszla ta boląca owulacja? ?

jakbym czytała o sobie z tym spaniem i tabletkami :P

Jesteś młoda jeszcze nieraz coś się może pozmieniać, dojdą inne dolegliwości a inne odejdą

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:46:06

Cytat
kara2606
w dzien okresu ( pierwsze 3 dni ) jade na tabletkach, dziennie min 4, i najlepiej isc spac, wtedy mi przechodzi, a jak musze byc w pracy to juz biore tabletki dzien wczesniej zeby byc znieczulona jak okres przyjdzie


tylko zastanawia mnie dlaczego moj orgaznim sie zmienil?

mam 21 lat i jak mowilam nie mialam z tm problemu. tylko jakos to tak nagle przyszla ta boląca owulacja? ?

Ciekawi mnie tylko jak wygląda Twoja wątroba;/

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:47:21

Nigdy w życiu tabletki przy okresie nie brałam, zresztą w ogóle tabletek nie zażywam. Okres przechodzę właściwie całkowicie bezboleśnie. Jedyne co, to pierwszego dnia, ale tylko na początku i też nie zawsze bolą mnie trochę plecy. W tej sytuacji muszę się zmusić żeby wstać z łóżka i wziąć ciepłą kąpiel a potem już jest bez objawowo:)

przed okresem - jak jest u was?

21 gru 2011 - 22:48:43

ladyblack03 ja swego czasu brałam w dzień okresu po 8 ketanoli 100 i kilka ibupromów i jakoś moja wątroba jest w bardzo dobrym stanie( poparte wynikami badań)

następna dyskusja:

okres