Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 16 17 -->

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:28:33

jezu nie rozumiem.. nie chciec miec dzieci i sie nie zabezpieczac a potem stękac.. ;p grrr..... swiat pelen takich ludzi....
kolezanka jakies tabletki z niemiec chciala zamawiac ; p
ale kazdy czlowiek postępuje inaczej.
ja bym np.chciala zajsc w ciąże nawet tyle ze nie wiem czy bym dala rade z partnerem finansowo wtedy.
alle na pewno bym nie rozpaczała.
gumki nie są drogie ;]

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:31:00

o rany, wszystko mi opadło :) nie jestem w stanie się nawet smiać z Ciebie, bo to naprawde smutne, że jest tyle nieuświadomionych ludzi w tej materii jak antykoncepcja, pisałaś, że straciłaś szansę na normalne zycie, że myślisz o aborcji..Ty się nie nadajesz na matkę. Musisz sobie całą hierarchię wartości teraz zmienić, powodzenia.

zweryfikowana
Posty: 866
Ostrzeżenia: 1/5

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:31:04

Cytat
misscleopatra
Promieniowanie nie zabilo go ani nie uszkodzilo. Nie siedzę pod skopią, tylko wykonuje badania i zachowuje srodki ochrony radiologicznej. A dziecko moze dostac dawke 1 mSv. I nie prosze o opinie o mnie, ale czy to wszystko faktycznie wskazuje na ciaze. Moze jak sie oswoje z mysla, przemysle, to i zobacze pozytywne strony tego wszystkiego. Jak narazie przezywam szok, niestety. Facet- poczuwa sie w zupelnosci do obowiazku. Pracuje, moze zapewnic mi mieszkanie. Jednak ja w tym momencie jeszcze nie doroslam do macierzynstwa. Tak, tak za bledy trzeba placic. Tylko ile dziewczyn jest madrych na poczatku a pozniej placza....? Poki mi sie udawalo, tez umialam dobrze radzic. A teraz na rady za pozno.
A umowę wiem, że będę miała przedłużoną. Tzn wiedziałam aż do wczoraj, teraz nie jestem tego pewna. Pani doktor podczas badan o ciazy kazala zawiadamiac, bo oni nie zwalniaja a po prostu przenosza na inne stanowisko, zeby nie narazac... Tylko jestem ciekawa, kto teraz bedzie chcial mnie trzymac;] No chyba ze naprawde maja na uwadze to, ze kobiet w ciazy sie nie zwalnia. Najwazniejsze, zeby pracowac, nawet gdy to dziecko juz bedzie. Bo od nikogo pieniedzy na utrzymanie nie chce brac. I nie wyobrazam sobie, żebym zastanawiala sie skad wziac kase na pieluszki dla dziecka i inne niezbedne rzeczy. Wszystko kosztuje.

przed chwila pisalas o aborcji i morderstwie na dziecku a w ogole opisujesz to wszystko jakbys szla po cukierki do sklepu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 15:31 przez nikooXX.

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:32:07

Cytat
misscleopatra
Dzidziuś ma już 4 tygodnie i mierzy 1cm. Jutro czeka mnie rozmowa z kierownikiem :|
Czy masz umowę na czas nieokreślony?

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:32:52

dziewczyny czytajcie!!! ona juz wie ze to ciąza i jutro idzie do kierownika na rozmowe!

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:32:59

co do wiarygodności testu nie byłabym taka pewna, raz sama się na niego pokusiłam i kiedy wynik dwa razy wyszedł pozytywny to zemdlałam ze stresu, przed wizytą u lekarza spać nie mogłam. co się okazało? że nie jestem w żadnej ciąży. druga kwestia - ile Ty masz lat, skoro uznajesz stosunek przerywany jako metodę antydziećkową? ;) nie ma nic głupszego, niż taki tok myślenia u kobiety, która " dojrzała psychicznie " do stosunku płciowego. bo to raczej objaw solidnej niedojrzałości. przecież już w początkowej fazie podniecenia na zewnątrz wydostaje się sperma o takim samym natężeniu plemników, co podczas wytrysku. nie pozostaje mi nic innego niż życzyć Ci powodzenia, miejmy nadzieję że nie jesteś w ciąży. a do co pracy.. nie daj boże, jeśli jesteś w tej ciąży. pomyśl, jak dorosła osoba.

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:39:36

Cytat
basiaa83
wszystko jest możliwe, stosunek przerywany to nie metoda antykoncepcyjna... jeśli jesteś w ciąży to lekarz da Ci zwolnienie ze względu na szkodliwe dla dziecka miejsce pracy



jak pojdziesz do lekarza i potwerdzi ciaze to powiedz gdzie pracujesz. wypisze ci l4. musiałabys sie dowiedziec w PIS (panstwowa inspekcja pracy) czy jak jestes w ciazy i masz umowe na czas okreslony do grudnia czy pracodawca moze cie zwolnic czy musi czekac na ciebie az wrócisz z macieżynskiego.
Cytat
misscleopatra
Dzidziuś ma już 4 tygodnie i mierzy 1cm. Jutro czeka mnie rozmowa z kierownikiem :|


daj znac jak posżło



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 15:41 przez sabinabb.

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:42:01

Nic niepokojącego się nie dzieje. Jutro po rozmowie z kierownikiem na pewno zajmę się tylko papierkową robotą... A w poniedziałek po kolejnej wizycie u lekarza przyniosę zaświadczenie o tym, że nie mogę wykonywać niektórych czynności w pracy ze względu na ciążę. Mam umowę o pracę na czas określony, do grudnia. Po tym okresie mam mieć na dłuższy okres. Narazie jest krótki, bo zostałam przyjęta świeżo po szkole. Trochę sobie poczytałam i niby nie mogą zwolnić, chyba że upadnie szpital. A tak to miejsce pracy dla mnie musi być, nawet po czasie rozwiązania. Niby lekarz zakładowy też tak mówił. Ale zobaczymy, co teraz powiedzą, kiedy zostaną postawieni przed faktem dokonanym;] Wiem, że w zakładzie są osoby, które teraz poszły na zwolnienie bo mają wkrótce termin porodu, a później normalne wracają do pracy.

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:43:18

Przepis art. 177 k.p. chroni przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę przez pracodawcę w okresie ciąży i urlopu macierzyńskiego, natomiast nie chroni pracownicy przed wygaśnięciem umowy w tym okresie. Gdy pracownica jest zatrudniona na podstawie umowy na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, umowa ta ulega przedłużeniu do dnia porodu. Art. 177 § 3.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:43:52

ile ty masz lat ze uwazasz ze stosunek przerywany to antykoncepcja????poza tym jak jestes w ciazy to mozesz dostac zwolnienie lekarskie od zaraz na cala ciąże(juz mi zal tego dziecka z tak odpowiedzialnymi rodzicami )

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:44:35

Cytat
misscleopatra
Nic niepokojącego się nie dzieje. Jutro po rozmowie z kierownikiem na pewno zajmę się tylko papierkową robotą... A w poniedziałek po kolejnej wizycie u lekarza przyniosę zaświadczenie o tym, że nie mogę wykonywać niektórych czynności w pracy ze względu na ciążę. Mam umowę o pracę na czas określony, do grudnia. Po tym okresie mam mieć na dłuższy okres. Narazie jest krótki, bo zostałam przyjęta świeżo po szkole. Trochę sobie poczytałam i niby nie mogą zwolnić, chyba że upadnie szpital. A tak to miejsce pracy dla mnie musi być, nawet po czasie rozwiązania. Niby lekarz zakładowy też tak mówił. Ale zobaczymy, co teraz powiedzą, kiedy zostaną postawieni przed faktem dokonanym;] Wiem, że w zakładzie są osoby, które teraz poszły na zwolnienie bo mają wkrótce termin porodu, a później normalne wracają do pracy.



Jak pracujesz w szpitalu to pewnie będa mieli bardziej ludzkie podejscie.

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:47:38

No to trzeba było się zabezpieczać, a nie teraz płakać, że jest się w ciąży.. STOSUNEK PRZERYWANY TO NIE JEST FORMA ZABEZZPIECZENIA!!

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:48:01

No to teraz zostało Ci tylko dbać o siebie i dziecko :P:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 15:49 przez patullaaa.

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:49:45

Cytat
misscleopatra
Okres powinnam mieć 20 dnia października, jest już 26 i nic, tylko bolące piersi, czasem ból w podbrzuszu i wydzielina z pochwy- najpierw przezroczysta, później biała i żółta:( Zrobiłam wczoraj test- pozytywny:( W poniedziałek idę do lekarza aby potwierdził lub zaprzeczył... Jestem załamana. Pracuję w promieniowaniu jonizującym i nie mogę zrezygnować za żadne skarby z tej pracy.... Przez 3 lata nic się nie zdarzyło, zawsze chłopak wycofuje się przed końcem a teraz taka niespodzianka.... :(
To nie jest antykoncepcja. Nie wiedziałaś , ze taką metodą predzewj czy pozniej zajdziesz w ciaże????
Ludzie mamy XX1 wiek to nie średniowiecze.
Trzeba było najpierw myśleć potem robić.

Czy to na 100% ciąża:((??

27 paź 2011 - 15:52:25

Cytat
leniszcze
ile ty masz lat ze uwazasz ze stosunek przerywany to antykoncepcja????poza tym jak jestes w ciazy to mozesz dostac zwolnienie lekarskie od zaraz na cala ciąże(juz mi zal tego dziecka z tak odpowiedzialnymi rodzicami )

Darujcie sobie:) Nikt tu nie potrzebuje niczyjego żalu:))

następna dyskusja:

ciaza...