Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:02:47

Dziewczyny chciałabym się Was o coś zapytać, cenna dla mnie każda opinia. Prawie 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne, niby wszystko było w porządku ale jednak dość się naczytałam i już kiedyś postanowiłam, że rzucę je raz na zawsze. Tabletki dawały mi dużą pewność, jednak jestem już w na tyle poważnym związku, że mogę się tak "nie bać" jak kiedyś. Stąd do Was pytanie: co zamiast tabletek? Chyba jedyną formą bez hormonów dla młodej dziewczyny są prezerwatywy... To intymna sprawa ale może podzielicie się tym, czy rzeczywiście często zdarzają się z nimi przypadki typu pęknięcie/zsunięcie? Rozumiem, że w takim przypadku możliwa jest ciąża ale czy w praktyce zdarzyło się komuś z Was aby zajść w ciąże mimo nieuszkodzonej prezerwatywy? No i czy na początek, gdy nie ufam jeszcze gumkom one plus przerywany to dobry pomysł? Stosuje któraś z Was takie dwie połączone metody? (Od razu mówię, żebyście się nie martwiły o przyjemność mojego faceta;p i to też chodzi mi o pewnie początkowe stosowanie, bo tak jak pisałam tabletkom ufałam, prezerwatywom coś nie bardzo...)

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:08:15

No to widzę, że i na Ciebie pora przyszłą:) Wiele moich znajomych (w tym ja) "dorosło" właśnie do odstawienia hormonów. My używamy gumek, no i nauczyłam się obserwować siebie tak, że wiem kiedy mam owulacje. Ponad 2 lata jest to już skuteczne. Co prawda nigdy nam gumka nie pękła ani nic takiego, ale i tak powstrzymujemy się w dni płodne po prostu. Wiele moich znajomych tak robi. Niektóre stosują też metodę objawowo termiczną, bez dodatkowych zabezpieczeń ale do tego trzeba być trochę mniej leniwym niż ja:) Jak dla mnie same plusy, bo od tabsów popsułam sobie zdrowie, moje dwie koleżanki też...

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:09:15

Ja prawie 5 lat stosowałam prezerwatywy w połączeniu z globulkami. Globulki trochę świńska sprawa bo po rozpuszczeniu płyn wylatuje podczas stosunku ale jakoś daliśmy radę. Raz w życiu spróbowaliśmy bez niczego i bach:D Jest 4,5 miesięczna Majeczka:D Pozdrawiam:)

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:10:12

Istnieją przecież plastry (nie uszkadzają wątroby) jeszcze, zastrzyki (ale drogie około 300 zł raz na pół roku czy coś takiego nie jestem pewna) no i krążki.

Osobiście nie uznaję plastrów (używałam miesiąc i miałam taki stres, że o seksie nie było mowy). Krążki i te inne jakoś też nie - krwotoki, zresztą jakieś obce ciało tam...nieeee. Zastrzyki gdyby nie były takie drogie to bym się zdecydowała.
Ale niestety jestem na tabletkach, mimo, że też naczytałam się tyle tego...ale nie czytam już i tyle...Mam już dziecko i na drugie nie mogę sobie pozwolić, a tylko tabletkom ufam.

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:10:18

a czemu nie chcesz brac tabletek? te nowoczesne nie maja tak duzo skutkow ubocznych. Ja ufam tylko tabletkom. Teraz sa te nowe krazki dopochwowe z hormonami, bezpieczniejsze bo omijaja watrobe.
zastrzyki to najgorsze co moze byc! Po pierwsze bierzesz je raz na 3 miesiace wiec jesli beda dzialania niepozadane to nie mozna tego cofnac a po drugie jest to duza dawka hormonow.
Ja stosuje krazek i jestem zadowolona.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-25 22:11 przez Gabriele.

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:12:37

A ja jak zawsze polecę nuva ring. Wprawdzie to też metoda hormonalna, ale bardzo małe skutki uboczne. Kto by chciał przy stałym partnerze bawić się w gumki ;)

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:13:39

A my często kochamy się bez żadnego zabezpieczenia, i dajemy rade. W innych przypadkach stosujemy tylko gumkę.. i nie zsuwa się nie pęka ;)

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:13:44

Cytat
Gabriele
a czemu nie chcesz brac tabletek? te nowoczesne nie maja tak duzo skutkow ubocznych. Ja ufam tylko tabletkom. Teraz sa te nowe krazki dopochwowe z hormonami, bezpieczniejsze bo omijaja watrobe.
Ale te skutki uboczne to nie tylko wątroba (o tym nawet nie myślę)...Ja musiałam się leczyć przez 1,5 roku po tabsach z hiperprolaktynemii, która była uaktywniona przez tabletki właśnie. Moja przyjaciółka też teraz musi się leczyć, ale o tym może sama Wam napisze jak znajdzie ten wątek:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-25 22:15 przez dzwooneczek.

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:21:09

Oczywiście, są teraz nowoczesne tabletki, może na zdrowie wielu osób nie mają wpływu i nie uważam je za kompletne zło (bo w takim wypadku nie brałabym 2 lata) po prostu wyrobiłam sobie na ich temat zdanie, skłoniła mnie też pewna sytuacja, gdybym miała jakieś problemy zdrowotne (pfu,pfu) nie chciałabym obiwniać siebie, no po prostu co natura to natura a to jednak sztuczne hormony i zdania nie zmienię, wiem że większości może nie szkodzą ale jednak zawsze jest ta jeszcze mniejsza część i skutki uboczne to nie tylko trądzik czy tycie ale też to co się dzieje wewnątrz naszego ciała.
dzwooneczek -oj chyba też się muszę zagłębić w wiedze dot owulacji itp:) Przynajmniej na początek uważać gdy nie jestem pewna takiego zabezpieczenia

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:21:28

no własnie ja skonczyłam brac tabletki po dwoch lata i tez sie nad tym zastanawiam

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:30:30

nie potrafiłabym uzywać gumek, to jakaś masakra jest nie tyle dla faceta ale dla mnie, teraz mam krążek i jestem mega zadowolona.

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:35:30

ja tabletki brałam jedynie przez 3 miesiace i dzieki swojej pani ginekolog zmienilam na krążek Nouvaring:) Jestem z niego bardzo zadowolona. Stosuje go juz ok 1,5 roku i nie mam żadnych skutków ubocznych, w ciąże tez nie zaszłam przez ten okres i uważam że to jeden z najlepszych śrdoków antykonspecyjnych. Na zachodzie tabletki to przezytek:)

zweryfikowana
Posty: 368
Ostrzeżenia: 1/5

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:38:21

sama się chętnie dowiem, bo dla mnie prezerwatywa odpada, całkiem nieprzyjemne, to nie jest to samo, wolałabym odczuć 100% przyjemności z seksu :) biorę tabletki... już raz je zmieniałam, najpierw brałam przez ponad rok Cilest, aczkolwiek później odczuwałam brak chęci i ochoty jakiejkolwiek na seks, teraz biorę Mediane, dopiero pierwsze opakowanie, także dopiero początki.

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:42:54

uzywam prezerwatyw od 3 lat prawie dzien w dzien po kilka razy i zadna mi nie pekla;) i w ciazy tez nie jestem;)

Zamiast tabletek anty

25 paź 2011 - 22:43:17

Jeśli się jest leniwym to zawsze można wypróbować Persone lub inne aparaty tego typu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-25 22:44 przez dzwooneczek.

następna dyskusja:

Czy to na 100% ciąża:((??