Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:22:26

zależy czy masz tabletki po 21 z 7 dniową przerwą czy te co się bierze bez żadnej przerwy. Jeżeli masz te z przerwą i skończyłaś opakowanie i akurat wypadało, że masz przerwę w dniu kiedy uprawialiście seks, to raczej nie masz czego się martwić, bo z tego co mi mówił ginekolog wtedy jest 100% ochrona przed zajściem w ciążę i można spokojnie uprawiać seks bez zabezpieczenia, jeżeli masz te tabletki, które bierze się bez przerwy to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Na Twoim miejscu nie czekałabym i jak najszybciej zrobiłabym test, a nie zamartwiałabym się na zapas. :)

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:25:05

bralam tabletki z ta przerwa siedmiodniowa. a kochalam sie kilka dni po ich odstawieniu.
dzieki za pomoc;p chyba dzis kupie test i sprawdze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 10:30 przez marzena1122.

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:38:01

Cytat
marzena1122
bralam tabletki z ta przerwa siedmiodniowa. a kochalam sie kilka dni po ich odstawieniu.
dzieki za pomoc;p chyba dzis kupie test i sprawdze

więc mało prawdopodobne jest, że będziesz w ciąży. Nic nie daje 100% zapewnienie ale w tym przypadku raczej nie będziesz w ciąży.

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:46:44

a dlaczego nie ma szans na ciaze??

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:48:42

Nikt nie napisał, że nie ma szans, ale mało prawdopodobne to jest. Czytałaś wszystkie wypowiedzi? Przecież odpisywałyśmy Ci dlaczego.

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:52:08

bo jeżeli brała z 7 dniową przerwą to była zabezpieczona jeszcze przez te siedem dni :) przecież tabletki 21 nie zabezpieczają tylko przez 21 dni tylko przez 28 a następnego dnia zaczyna się nowe opakowanie ;) PS. marzena1122 : Nie ma za co :) I nie martw się na zapas! :) Ja kiedyś się tak notorycznie martwiłam że jeżeli w ciągu 7 dni przerwy nie używamy prezerwatywy to jest to bardzo prawdopodobne że zajdziemy w ciążę, ale przy następnej wizycie u ginekologa wytłumaczył mi wszystko dokładnie i od tamtej pory jakoś się tym nie przejmuję! :) Ponadto przecież w ciąże tak łatwo też się nie zachodzi ;)

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:53:39

aha no to rozumiem;d dzieki wam dziewczyny:)

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:54:00

Zawsze są szanse że możesz być w ciąży..

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 10:56:04

Cytat
gosienkarem
Zawsze są szanse że możesz być w ciąży..

Są, owszem, ale pamiętaj też o tym, że tabletki mają jedną z największych skuteczności antykoncepcji :)

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 11:00:33

zanim zaczelam brac tabletki anty to kochajac sie z moim narzeczonym nie mieliscmy zadnej antykoncepcji poprostu byl tylko stosunek przerywany:) i do tej pory sie udawalo wkoncu zaczelam brac tabletki ale odstawilam bo sie zle po nich czulam chyba pojde do gina po zmiane na inne.

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 11:01:46

Oczywiście, że jest możliwość zajścia w ciąże. Tabletki działają tylko w czasie ich stosowania - ani dnia później. Odstawienie tabletek wiąże się z końcem zabezpieczenia przed ciążą. A stosunek przerywany to najczęstsza przyczyna niechcianej ciąży!

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 11:05:29

ja biorę microgynon21 ;) na początku bolała mnie głowa i piersi ale tylko przez pierwsze 3 opakowania, gdy poszłam do ginekologa powiedział mi, że jeżeli mam ciśnienie w porządku to, żebym się nie martwiła, bo większoci tabletek organizm przyzwyczaja się przez jakieś 3-4 miesiące i faktycznie przy 4 opakowaniu objawy ustąpiły:P a co najlepsze moje tabletki kosztują niecałe 10 złotych bo są refundowane ;)

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 11:07:25

Cytat
Tala8989
Oczywiście, że jest możliwość zajścia w ciąże. Tabletki działają tylko w czasie ich stosowania - ani dnia później. Odstawienie tabletek wiąże się z końcem zabezpieczenia przed ciążą. A stosunek przerywany to najczęstsza przyczyna niechcianej ciąży!


Dziewczyny nie piszcie głupot jak nie wiecie! Jeśli miała tabletki 21 dniowe to przez 7 dni jeszcze jest ochrona!!

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 11:11:50

no ja po tych moich sie zle czulam a bralam takie co kosztuja niecale 6 zl chyba. troche balam sie ich brac przez to ze sa takie tanie... w sumie to jakbym byla w ciazy to nie plakalabym nad tym jednak bylby to szok.bola mnie piersi od jakis 3 dni jest to okropny bol:(

tabletki anty a ciaza

12 paź 2011 - 11:13:37

Cytat
marzena1122
no ja po tych moich sie zle czulam a bralam takie co kosztuja niecale 6 zl chyba. troche balam sie ich brac przez to ze sa takie tanie... w sumie to jakbym byla w ciazy to nie plakalabym nad tym jednak bylby to szok.bola mnie piersi od jakis 3 dni jest to okropny bol:(

piersi mogą Cię boleć przed okresem ;-)

następna dyskusja:

Staram się o dziecko i nic Pomocy ;(