Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:00:57

Dziewczyny czy któraś z Was wzięła udział w akcji "nie zabieraj swoich narządów do nieba" w akcji chodzi o to, że wypełnia się ankietę, a po śmierci Twoje narządy (serce, nerki) oddawane są osobom potrzebującym. Chciałabym wypełnic taką ankiete, ale nie wiem dokładnie jak to zrobic. Przybliży mi któraś jak to wygląda ? :)

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:02:52

też się zastanawiam czy nie podpisać takiego papierka , że w razie czego mogą pobrać narządy ;) Przecież po śmierci nie będę tego czuła a komuś życie można uratować.A wiadomo , że ludzie którzy potrzebują jakiegoś przeszczepu czekają długie lata na dawce a często niestety nie doczekują ;-(

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:03:12

wypełniasz i nosisz karteczkę w portfelu i rodzinę trzeba uprzedzić żeby wiedziała i tyle. ja zdecydowałam się na to mi się już nie przydadzą a komuś uratują życie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 20:04 przez Ania080886.

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:03:32

ja po prostu wypełniłam takie małe coś co wygląda jak podwójna wizytówka coś z tekstem: " Mim żądaniem jest, aby..." i dane osobiste :) I mam w portfelu :)

niezweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:03:54

polecam stronę dawca.pl :) tam znajdziesz ciekawe informacje na ten temat

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:04:58

Chodzi Ci o oświadczenie woli?
Chciałam kiedyś wypełnić coś takiego, ale pewna osoba powiedziała mi, że gdyby coś mi się stało i zobaczyliby, że mam to oświadczenie to mogliby mnie już nie odratować, aby zyskać moje narządy i być może zarobić na nich, sprzedając je gdzieś na czarnym rynku.W sumie mało to prawdopodobne, ale trochę się przestraszyłam, teraz ludzie są zdolni do wszystkiego.

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:05:13

Również noszę takie zaświadczenie w portfelu, bardzo fajna sprawa, kiedy nas już zabraknie możemy uratować komuś życie.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:05:31

ja mam taką karteczkę w portfelu z moimi danymi, grupą krwi tzw "oświadczenie woli" , jest tam napisane że
"Moją wolą jest, by w przypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swojej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych,którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
tu jest strona na której możesz sobie takie oświadczenie pobrać http://www.oswiadczeniewoli.com.pl/index2.php?plik=jak.inc&kat=1
wiem że gdzieś sie też rejestrowało i dostawało sie paczkę z plakatami akcji i oświadczeniami. jeżeli chcesz to można też zamówić też takie plastikowe coś rodzaju dowodu :p tylko że to już płatne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 20:10 przez klasiula.

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:05:50

Ja noszę już od ponad 2 lat.
Wystarczy wejść na stronę www.przeszczep.pl (czy jakoś tak już nie pamiętam) i tam się zarejestrować. Przysyłają pocztą kilka takich 'oświadczeń woli' (ja dostałam ok. 10 sztuk) więc można namówić znajomych :)
Teraz rozważam zapisanie się do Banki Dawców Szpiku, bo krew też oddaję już ponad 2 lata.
Pozdrawiam

www.przeszczep.pl sprawdziłam na swoim ośwadczeniu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 20:08 przez malgo1201.

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:06:53

Mam sobie to oświadczenie sama wydrukowac i podpisac ?

maliinka lekarze raczej nie bawią się w sprzedaż organów na czarnym rynku, bo pieniążków im nie brakuje, poza tym nikt jak masz wypadek nie grzebie Ci najpierw w portfelu i nie szuka czy masz oświadczenie czy nie

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:06:53

Z tego co wiem teraz już nie trzeba wypełniać takiego oświadczenia, wystarczy że nie znajdą Cię w rejestrze osób, które NIE zgadzają się na pobranie narządów. Dlatego warto uprzedzić rodzinę o swojej decyzji.

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:08:35

Ja przez wiele lat byłam za tym żeby oddawać narządy ale jakoś mój zapał opadł jak obejrzałam film "Never Let Me Go"... Teraz wydaje mi się to straszne. >.<

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:08:58

Ja bym chciała, ale chyba nie moge ;/ może ktoś się orientuje czy osoby z niedoczynnoscia tarczycy moga?

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:10:39

Cytat
maliinka
Chodzi Ci o oświadczenie woli?
Chciałam kiedyś wypełnić coś takiego, ale pewna osoba powiedziała mi, że gdyby coś mi się stało i zobaczyliby, że mam to oświadczenie to mogliby mnie już nie odratować, aby zyskać moje narządy i być może zarobić na nich, sprzedając je gdzieś na czarnym rynku.W sumie mało to prawdopodobne, ale trochę się przestraszyłam, teraz ludzie są zdolni do wszystkiego.


Tyle, że to akurat jest prawda. Znam osoby pracujące w szpitalach i niestety ale takie rzeczy się zdarzają. Jeśli chcecie "oddać" swoje narządy po śmierci, najlepiej załatwić taką sprawę u notariusza? (nie jestem pewna czy dobrze pisze, ale chodzi mi o tą osobę u której się prawnie załatwia np testament). Należy spisać takie oświadczenie bo jakby nie patrzeć ludzie którzy będą cię ratować nie będą o tym wiedzieli że takowe posiadasz i nie popełnią specjalnie jakiegoś błędu... Chyba same znacie historię o ratownikach medycznych którzy mieli podpisane umowy z zakładami pogrzebowymi i nie ratowali ludzi...

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA

03 paź 2011 - 20:11:56

Sama bym chętnie takie oświadczenie podpisała . Tym bardziej, że chcę być po śmierci poddana kremacji.

następna dyskusja:

Zdrada