Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

Rewelacyjne okna

20 minut temu

e-papieros

45 minut temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 2/5

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:14:51

Witam.
Mam problem ze skórą twarzy. Otóż.. byłam już u 4 dermatologów i nikt nie wie czym są plamy na mojej twarzy. Są to zaognione, suche i łuszczące się plamki. Zaznaczam, że grzybica nie jest to na 100%, ponieważ miałam robione wszystkie badania. Borykam się z nimi już od jakiś 2 lat. Są okresy kiedy plamy znikają(nie potrafię określić od czego to zależy). Na twarz nie mogę nałożyć żadnych kosmetyków kryjących, ponieważ plamki tak się łuszczą, że są widoczne spod makijażu.
Chciałabym wiedzieć, czy są tutaj osoby, które mają podobny problem?
Jeśli któraś nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie, a chce mi tylko uprzykrzyć życie komentarzami to prosiłabym żeby taka osoba się nie wypowiadała. Mam świadomość, że skóra nie wygląda dobrze i złośliwe komentarze nie są mi potrzebne.
Fragment zdjęcia mojej skóry załączam poniżej. Niestety ale plamki nie są najlepiej widoczne na zdjęciach. Najbardziej je widać gdy na twarz padają promienie słoneczne.





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-09 15:01 przez marokoxd.

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:16:20

Może łuszczyca?

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:16:26

nie mam pojecia co to moze byc... moze sprobuj isc prywatnie do dermatologa... zawsze bardziej sie przykladaja...

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:16:46

A robiłaś badania w kierunku łuszczycy? Plamki barwą podobne też do łupieżu pstrego... Masz je też na plecach bądź brzuchu?

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:16:57

Może powinnaś wybrać się do innego dermatologa?

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:17:43

Chciałabym Ci pomoc, ale nie mam takiego problemu. Życze zdrowienia :*

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:17:43

zanim weszlam przeczytalam `plemniki` xD myslalam ze to kolejny masakryczny post xD


moze to cos w stylu przebarwien tyle ze z łuszczyca maja cos wspolnego ?
zeby sie nie łuszczyło smaruj czyms tlustym te miejsca np margaryna czy tez i maslem :)

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:18:13

Nie mam pojęcia, ale ręce opadają, że Ci lekarze tumany takich rzeczy nie wiedzą. Szukaj informacji w internecie, ja się od dawna w ten sposób leczę sama i lepiej na tym wychodzę niż słuchając lekarzy.

niezweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 2/5

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:20:18

Cytat
styska20m
nie mam pojecia co to moze byc... moze sprobuj isc prywatnie do dermatologa... zawsze bardziej sie przykladaja...
Niestety byłam. Zapłaciłam 100zł za przepisanie skinorenu. Już nie wiem co robić, dlatego chwytam się nawet pisania na forum..

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:20:54

Może to atopowe zapalenie skóry?

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:21:07

Nie pomoge:) ale moze ktos sie znajdzie,kto wie od czego tak Ci sie dzieje:)

zweryfikowana
Posty: 1.035
Ostrzeżenia: 1/5

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:21:41

a może po prostu masz alergie na slonce i są to zmiany czysto alergiczne?

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:21:43

A nie podejrzewali łagodnej łuszczycy?
Albo może to od słońca? Plamki nie znikają w zimie, na jesieni? Bo być moze masz uczulenie na słońce?
A i czy korzystałaś z solarium kiedykolwiek?


Sprubuj wybrać sie na mikrodermabrazje i kupić fajną maseczke z limonką i ogórkiem rozjaśniającą z Apisu, jak chcesz podam ci link na allegro, to profesjonalne kosmetyki do uzytku w gabinetach.

niezweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 2/5

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:22:37

Cytat
Kwiatuszek842
Może łuszczyca?
Łuszczycę chyba by rozpoznali ;)

Plamki zajrzyj chociaż

09 wrz 2011 - 14:22:56

od wielu lat mam wszelakie skórne problemy, czegoś takiego jeszcze nigdy nie miałam, ale kiedy kompletnie już nie wiem, czym się posmarować, tudzież kiedy dermatolog nie wie, czym mam się posmarować, używam maści sterydowych: Advantan, Dexapolcort (chyba tak to się nazywało) i Cutivate, wszystko niestety na receptę, ale stosunkowo tanie rzeczy, około dychy chyba mała tubka.
a, no i gdybyś dalej nic nie znalazła, to możesz spróbować Pilarixu, coś około 20 zł, bez recepty, może pomóc, a raczej nie zaszkodzi, bo to bardzo łagodna recz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-09 14:23 przez Rybsheen.

następna dyskusja:

ile razy w tygodniu kochacie sie ze swoim mężczyzną?