Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Zapalenie pęcherza

43 minut temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

escapelle tabletka po

09 wrz 2011 - 14:00:12

Tam tyle chemii jest pewnie,ze nie dziwota,ze się źle czujesz...

escapelle tabletka po

09 wrz 2011 - 14:01:11

ja brałam tą tabletke 3 razy i zero skutków ubocznych a jestem wrażliwa na leki :)

escapelle tabletka po

09 wrz 2011 - 14:03:10

Koleżnka mi mówiła, ze to normalne. I że możliwe są mdłości, ale żeby pod żadnym pozorem ni wymiotować bo tabletka może nie zadziałać.
Mi sie po tym tylko przesunął okres o jakieś 2 tyg i w sumie tyle.

zweryfikowana
Posty: 1.298
Ostrzeżenia: 1/5

escapelle tabletka po

09 wrz 2011 - 14:05:00

zapewne często czytasz, ze "przeważnie" bo to dość mocne ingerowanie w organizm i hormony. dalej lepiej się w temat nie będę wdawać...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-09 14:06 przez prezesu.

escapelle tabletka po

09 wrz 2011 - 14:08:37

Po tych tabletkach skutkiem ubocznym jest ciąża mnoga,jeśli tabletka nie pomoże to zaszkodzi, bo ona pomaga tylko gdy nie doszlo do zaplodnienia a jeśli już doszlo to nie pomoże tylko szkodzi na płód.
A poza tym złe samopoczucie tez może wystąpić , ale nie jest to oznaka czegoś złego.

escapelle tabletka po

16 wrz 2011 - 16:40:34

Po pierwsze, polecam nie radzić się na forach w takich kwestiach, bo oprócz nerwów i bólu głowy niczego nie zyskasz ;) Polecam napisać np do eksperta na wpadka.pl. A teraz do rzeczy - po Escapelle na porządku dziennym są takie "skutki uboczne" jak bóle brzucha, piersi, wymioty, złe samopoczucie, czy (najczęściej) zaburzony cykl. Oczywiście ich występowanie jest jak już wiele osób pisało kwestią czysto indywidualną, jednak nie należy się tym martwić - w końcu tak duża dawka hormonów nie zawsze rozejdzie się bez echa

escapelle tabletka po

16 wrz 2011 - 16:46:25

To jest hormonalna bomba, więc możesz się czuć źle, słabo, może rozregulować Ci się okres, możesz być rozbita psychicznie, różne są skutki uboczne - zależy od organizmu. Ja brałam tylko raz i zrobiła mi się po niej torbiel na jajniku - nigdy więcej nie zamierzam brać tego świństwa. No, chyba, że sytuacja naprawdę będzie "dramatyczna".

escapelle tabletka po

16 wrz 2011 - 16:48:46

Ja miałam do czynienia. I w sumie jakoś źle sie nie czułam, tylko miałam straszne wahania nastrojów.

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

escapelle tabletka po

16 wrz 2011 - 16:49:26

Nie martw się :) mnie troche " mdliło" po niej
A no ale był jeden plus po jej wzięciu okres mi się uregulował



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 16:50 przez cytrynowamamba.

escapelle tabletka po

16 wrz 2011 - 16:51:43

u mnie nie było skutków ubocznych żadnych, żadnych wymiotów, zawrotów głowy, okres nastąpił po 5 dniach i potem każdy kolejny był zgodny z cyklem.

escapelle tabletka po

17 wrz 2011 - 20:56:03

escapelle nieźle zamiata w organizmie ;/

escapelle tabletka po

17 wrz 2011 - 21:00:00

Również brałam i nie miałam mdłości. Za to kompletnie rozregulował mi się cykl.

escapelle tabletka po

17 wrz 2011 - 21:04:11

Cytat
19karoo91
z reguły sie czuje po "niej" okej. ale tak jak wczesniej kazdy organizm jest inny
To ile razy to stosowałaś? Nie lepiej iść po tabletki do ginekologa?
Cytat
inka010391
Po tych tabletkach skutkiem ubocznym jest ciąża mnoga,jeśli tabletka nie pomoże to zaszkodzi, bo ona pomaga tylko gdy nie doszlo do zaplodnienia a jeśli już doszlo to nie pomoże tylko szkodzi na płód.
A poza tym złe samopoczucie tez może wystąpić , ale nie jest to oznaka czegoś złego.
Czyli jak doszło do zapłodnienia a tabletka ta nie wywołuje poronienia to jaki sens ją brać? Nigdy nie brałam dlatego pytam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-17 21:08 przez paulad27.

escapelle tabletka po

22 wrz 2011 - 12:36:16

Cytat
inka010391
Po tych tabletkach skutkiem ubocznym jest ciąża mnoga,jeśli tabletka nie pomoże to zaszkodzi, bo ona pomaga tylko gdy nie doszlo do zaplodnienia a jeśli już doszlo to nie pomoże tylko szkodzi na płód.
A poza tym złe samopoczucie tez może wystąpić , ale nie jest to oznaka czegoś złego.


Jakies bzdury wypisujesz kolezanko:)
wystarczy poczytac troche wiecej na ten temat i mozna dowiedziec sie, ze gdy juz doszło do zapłodnienia i wzieło sie escapelle to w zaden sposób nie ma to złego wpływu na płód, wrecz przeciwnie, wpływa pomocniczo przy rozwijaniu sie płodu.

Paulad27@ CO do pytania które zadałas, jak działa ta tabletka.
Poprostu zageszcza śluz i nie dopuszcza do zagnieżdżenia sie komórki. Dlatego tak wazne jest zeby zażyć ja w przeciagu tych 72 h.

niezweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

escapelle tabletka po

23 wrz 2011 - 05:37:17

Escapelle w pierwszej kolejności blokuje owulację jeśli jeszcze jej nie było, zagęszcza śluz aby plemniki miału utrudniony dostęp, jeśli jednak została zażyta już po owulacji a plemniki poradziły sobie z zagęszczonym śluzem i dotarły do jajeczka i nastąpiło zapłodnienie to hormony wpływają na macicę a dokładnie na jej endometrium, które staje się cienkie (aby zapłodnione jajo mogło się zagnieździć endometrium musi być grube, zazwyczaj 3 warstwy) i zapłodnione jajo nie ma się jak zagnieździć w ścianie macicy i następuje wydalenie z krwią.

Czyli działa tak jak większość tabletek, tylko ma końską dawkę hormonów aby szybko zadziałać. Obecnie tabletki antykoncepcyjne głównie dwuskładnikowe,jednofazowe mają takie samo działanie i w 80% przypadkach owulacja jest zablokowana natomiast w reszcie działa zagęszczenie śluzu jak i wydalenie zapłodnionego jaja.

Natomiast jeśli została zażyta jak zapłodnione jajo zdążyło się zagnieździć to nie wpłynie to negatywnie na płód. Natomiast w przeciągu 72h jest nikła szansa na zagnieżdżenie bo przez same 72h zapłodnione jajo stacza się do macicy, później się zagnieżdża zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

Medycyna sama jeszcze dobrze nie ustaliła kiedy zaczyna się nowe życie/ciąża. W jednej książce do anatomii mam dwie sprzeczne informacje,a dokładnie, że ciąża zaczyna się od momentu zapłodnienia (jesli brać tą wesję pod uwagę to Escapelle była by tabletką aborcyjną) a kilka stron dalej jest wzmianka, że ciąża zaczyna się od momentu zagnieżdżenia.

następna dyskusja:

Plamki zajrzyj chociaż