Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 09:54:54

Witam Was... :(

Mam problem, w tamtym tyg maiłam robione badania i wyszło ,że mam niedoczynność tarczycy :( Czekam teraz na wizytę u endokrynologa. Już teraz mam nadwagę... Mam 168cm wzrostu i ważę 75 kg :( i nie mogę schudnąć, dieta i ćwiczenia prawie nic nie dają :( I zaczęłam szperać w necie ... I jestem przerażona tym co przeczytałam na różnych forach. Kobitki tam piszą ,że gdy zaczęły brać leki na niedoczynność tarczycy to jeszcze bardziej przytyły :( (chociaż teoretycznie powinno być odwrotnie)
I tu moje pytanie do Was. Czy któraś z Was ma niedoczynność tarczycy i schudła podczas brania leków ?? :( Potrzebuje jakiegoś światełka w tunelu :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 09:57 przez wariatka928.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 09:57:49

a jakie robiłaś badania żeby się dowiedzieć o tej chorobie, płaciłaś coś za to i czy trzeba mieć skierowanie?
Bo ja jestem po ciąży i też nie mogę zrzucić kilogramów - ani dieta ani ćwiczenia nie pomagają. Do tego jak poczytałam o objawach to kilka do mnie pasuje i chyba będę musiała to zbadać. Oby to nie było to ;/

zweryfikowana
Posty: 665
Ostrzeżenia: 3/5

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 09:58:06

Moja mama bierze i z jej wagą nic się nie stało.

zweryfikowana
Posty: 1.860
Ostrzeżenia: 2/5

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:00:01

ja mam nadczynnośc i nie mogę przytyć:( Wyglądam na buzi jak wychudzony szczur:(

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:00:36

Ja mam niedoczynność tarczycy, a jestem chuda jak patyk

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:00:54

moja mama ma i ja tez nie bierzemy lekow
ale ja tez nie moge schudnac mozliwe ze przez to

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:01:39

tak, ja schudłam :) zaczelam brac euthyrox i spadło mi 7 kg ;) i jedne co moge powiedziec to ulga, bo wazyłam już ok 66 albo i wiecej, a moja normalna waga to 59 kg.
i powiem ci tak: prawdopodobnie zatrzymala ci sie po prostu woda w organizmie. jesli ona zejdzie to i wrocisz do poprzedniej wagi.

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:04:30

Moja koleżanka z klasy ma,tak na oko dałabym jej 165 cm i jakieś 75-80 kg.. Bierze leki ale jak widać waga stoi w miejscu. Zresztą szczerze mówiąc nie dziwię się,żre jak za przeproszeniem świnka. W ciagu 6h lekcyjnych potrafi wtrąbić ze 3 drożdżówy i kanapkę.. Do tego oczywiście snickers i ze 2 puszki coli :)

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:04:34

ja bardzo przytylam i mam ogromny problem ze zrzuceniem
jedynym ratunkiem dla mnie jest dieta dukana bo tylko na niej waga zaczyna pokazywac mniej i wg. dietetyka nie ma zadnych przeciwskazan zebym byla na dukanie pod warunkiem ze musze byc pod kontrola lekarza. udalo mi sie zrzucic 12 kg. wyniki w normie a nawet nieznacznie sie poprawily :)

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:11:31

ja mam, ale nie zmienila mi sie waga po lekach.. tzn w pewym momencie schudlam jakos do 43 kg chyba ale nie wiem czy to przez leki.. teraz caly czas waze 50 kg

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:12:34

Cytat
martischa
a jakie robiłaś badania żeby się dowiedzieć o tej chorobie, płaciłaś coś za to i czy trzeba mieć skierowanie?
Bo ja jestem po ciąży i też nie mogę zrzucić kilogramów - ani dieta ani ćwiczenia nie pomagają. Do tego jak poczytałam o objawach to kilka do mnie pasuje i chyba będę musiała to zbadać. Oby to nie było to ;/

TSH , FT3 i FT4 - nic nie płaciłam bo miałam skierowanie od lekarza rodzinnego. (Mam 21 lat i znajoma pielęgniarka powiedziałam mi coś w tym stylu "tylko czasem nie zachodź teraz w ciąże!" - dlaczego to nie wiem bo w szczegóły nie wchodziłam z nią - ale proponuje Ci iść do lekarza i zrobić badania. )

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:17:08

Ja mam niedoczynność tarczycy. Biorę euthyrox od pół roku ale moja waga stoi cały czas w miejscu. Jedyne co to strasznie osłabiły mi sie włosy i przez to wypadaja i co najgorsze to większy sie robi cellulit!

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:18:07

U mnie też stwierdzono niedoczynność tarczycy.. Ja ważę 74 przy wzroście 1.65.. Ja się zachowałam bardzo nieodpowiedzialnie, ponieważ endokrynolog przepisał mi tabletki, a ja ich nie brałam, bo stwierdziłam, że muszę iść do dobrego prywatnego. Po roku czasu ponowiłam badania, poszłam do polecanego endo i okazało się, że tarczyca sama się wyregulowała i on nie widzi podstaw, żeby mi tabletki przepisać.. Pewnie na badania będę musiała chodzić profilaktycznie., a tabletek nie brałam, bo bardzo bałam się, że przytyję. Jeśli lekarz dobrze dobierze dawki i lekarstwo to schudniesz. Dużo na ten temat czytałam i wywnioskowałam z tego, że jeśli tyjesz po tabletkach tzn. że są złe, źle dobrane..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:18:14

Cytat
wariatka928
Cytat
martischa
a jakie robiłaś badania żeby się dowiedzieć o tej chorobie, płaciłaś coś za to i czy trzeba mieć skierowanie?
Bo ja jestem po ciąży i też nie mogę zrzucić kilogramów - ani dieta ani ćwiczenia nie pomagają. Do tego jak poczytałam o objawach to kilka do mnie pasuje i chyba będę musiała to zbadać. Oby to nie było to ;/

TSH , FT3 i FT4 - nic nie płaciłam bo miałam skierowanie od lekarza rodzinnego. (Mam 21 lat i znajoma pielęgniarka powiedziałam mi coś w tym stylu "tylko czasem nie zachodź teraz w ciąże!" - dlaczego to nie wiem bo w szczegóły nie wchodziłam z nią - ale proponuje Ci iść do lekarza i zrobić badania. )

o kurcze ciekawe o co chodziło z tą ciążą ;/ Jutro idę z małym na szczepienie to od razu wezmę sobie skierowanie na te badania. Dzięki wielkie.

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(

29 sie 2011 - 10:20:57

mądrze ta pielęgniarka powiedziala , jesli chce byc w ciazy przy chorobach tarczycy trzeba byc pod stala kontrola lekarza endokrynologa ,moja corka pare miesiecy temu poronila,a potem okazalo sie,ze ma chorobe zapalenie tarczycy/ Hashimoto/

następna dyskusja:

Okropny problem