Obecnie rozmawiamy o:

dieta wskazówki

gorący temat

Pediatra Kielce

23 minut temu

Ginekolog Rzeszów

26 minut temu

Budowa domu

40 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

46 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:27:18

Hej dziewczyny, mam pewien problem. Nigdy nie mialam regularnego okresu ale zawsze tak z 1-2dni się spoźniał, od kwietnia zaczał mi się spóźniac o tydzien ! myślałam ze to przez stres zwiazany z matura, w czerwcu na badaniach wyszlo mi że mam niedoczynnosc tarczycy, max w krwii TSH mogło wynosic 4.0 a ja miałam ponad 30 ; X od tego czasu przyjmuję euthyrox 75 i cały czas mam nieregularny okres, spóźnia mi sie raz 3 dni raz tydzien itd :X albo mam z 5 dni plamienia ;/ czy jest to związane z niedoczynnością tarczycy ?
halooo pomocy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-28 23:29 przez blebleblu.

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:34:57

może to być związane z tarczycą. ale jak się tak martwisz to wybierz się do lekarza. on Ci na pewno odpowie na wszystkie pytania

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:38:29

ktos jeszcze ?

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:39:37

ja mam niedoczynność tarczycy, w zeszłym miesiącu spóźnił mi się tydzień, a teraz czekam na kolejny 3 dni.
Biorę tabletki równy miesiąc, ale no rezultatów nie ma jeszcze :( jeszcze ile ja jem jejku ;o bez zielonej herbaty, to bym z 10 kg więcej ważyła ..

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:40:41

ja jakoś dużo nie jem, po prostu wypadaja mi wlosy ( ale to juz dlugo) mam slabe paznokcie
no i ten okres najbardziej mnie denerwuje ;x

Niedoczynnośc tarczycy a okres

31 sie 2011 - 12:04:37

Ja też mam niedoczynność tarczycy, biorę Letrox. Od stycznia. Jeśli nie pominę żadnej dawki, bo niestety czasami zdarza mi się zjeść i zapomnieć o lekarstwie na czczo, albo po prostu całkiem zapomnę, albo jestem na wyjeździe i zapomniałam wziąć, to mam okres równiutko 28 dni. A ogólnie od hormonów schudłam 12 kilo! Mam teraz szybszą przemianę materii i nie muszę się katować dietami, żeby utrzymać wagę. Waga utrzymuje mi się już około od kwietnia i cały czas się nie zmienia, a jem wszyyyystko (dosłownie). Nie muszę ograniczać coli, słodyczy, chipsów, zawsze jem duży ciepły obiad (typu ziemniaki + schabowe + surówka mniam ;P ) czasem jeszcze z dokładką ;D

Niedoczynnośc tarczycy a okres

29 lis 2011 - 14:25:23

ja tez mam niedoczynnosc tarczycy i tez biore ten lek co ty tylko 25. niestyety juz nie pamietam czy mialam nieregulane bo uzywam plastrow antykoncepcyjnych. ale wydaje mi sie ze moze byc to zwiazane z hormonami ale moze tez ze stresem. o kilka dni to nie ma sie co martwic..:)

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:03:31

jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:07:53

ja mam regularne a biorę euthyrox 150 a niekiedy 200 jak mam słabe wyniki.

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:10:30

Cytat
klaudiaalbonie
jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

przepraszam jesteś kolejnym lekarzem z wiedzą z wikipedii?

To,że większość tak ma,nie oznacza,że każdy! Nauczcie się tego.

Ja też tak miałam jak autorka wątku a mam NIEDOCZYNNOŚĆ! i znam 10 osób z niedoczynnością i miały tak samo.

Ja musiałam zmienić na Letrox 75 bo na euthyrox miałam uczulenie,tak można mieć uczulenie (nie mój problem,jeżeli nie napisali tego w wikipedii)

Jakie to infantylne,jak ludzie którzy z medycyną nic nie mają wspólnego to bawią się w lekarzy. A żeby nie było,że Ja robię to samo,to jestem studentką pokrewnego kierunku,ale nie bawię się w lekarza,bo nim nie jestem. I radzę aby tak panie odpowiadające stosowały się do tego.
i TSH może być nawet 50 przy niedoczynności,jak widać o profilu tarczycowym mało wiesz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 16:12 przez Osaaa.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:11:15

Cytat
klaudiaalbonie
jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

musisz się troszkę doedukować :)Ja też mam od niedawna wykrytą niedoczynność i moje TSH wynosiło ponad 30.

Dlatego nazywa się to niedoczynnością bo organizm wytwarza za mało tyroksyny (ft4) często również trójjodotyroniny (ft3).


I często ludzie myślą, że skoro TSH jest wysokie to znaczy, że jest nadczynnośći, a gdy za małe to niedoczynność - a tu wyniki odczytuje się jakby na odwrót.

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:14:55

Cytat
martischa
Cytat
klaudiaalbonie
jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

musisz się troszkę doedukować :)Ja też mam od niedawna wykrytą niedoczynność i moje TSH wynosiło ponad 30.

Dlatego nazywa się to niedoczynnością bo organizm wytwarza za mało tyroksyny (ft4) często również trójjodotyroniny (ft3).


I często ludzie myślą, że skoro TSH jest wysokie to znaczy, że jest nadczynnośći, a gdy za małe to niedoczynność - a tu wyniki odczytuje się jakby na odwrót.


Moja Droga,ale to jest właśnie wiedza osób które pojęcia nie mają a muszą się wtrącić i pisać głupoty. To straszna dziecinada,a potem wprowadzają w błąd osoby.

Ja też miałam przy niedoczynności ponad 30. I co? Koleżanka wyżej przeciez i tak wie lepiej niż wszyscy lekarze.

Moja siostra miała też ponad 30 przy niedoczynności,i wiele innych osób które znam.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:18:20

Cytat
Osaaa
Moja Droga,ale to jest właśnie wiedza osób które pojęcia nie mają a muszą się wtrącić i pisać głupoty. To straszna dziecinada,a potem wprowadzają w błąd osoby.

Ja też miałam przy niedoczynności ponad 30. I co? Koleżanka wyżej przeciez i tak wie lepiej niż wszyscy lekarze.

Moja siostra miała też ponad 30 przy niedoczynności,i wiele innych osób które znam.

heh no właśnie.

A powiedz mi jak objawiało się u Ciebie to uczulenie na Euthyrox? Bo ja też biorę E75 i na początku było super, teraz znów zaczynam się czuć jakbym hormonów nie brała ;/ Do tego czuję, że coś mi ze wzrokiem się dziwnego dzieje i zastanawiam się czy to nie od Euthyroxu, a lekarz dopiero w styczniu wrrrrrr.....

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 1/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 mar 2012 - 14:18:13

hej czy placi sie za te badania TSH??
ja mam problemy i martwie sie ze to jest to..
i chce isc do ginekologa i poprosic zeby mi zrobił te badania...

zweryfikowana
Posty: 2.820
Ostrzeżenia: 1/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 mar 2012 - 14:25:29

ja mam, ale taka lekka, Ty masz duza, i to naprawde, ale znam dziewczyne ktora ma 75, tez raczej cyklow nie mam regularnych raz mialam sytuacje ze sponil mi sie o tydzien, tak to mi sie waha od 26-31 dni, ale zawsze jest. Idz do endokrynologa i mu o tym powiedz, albo do ginekologa, do gina chyba szybciej Ci to pojdzie, ale pewnie bedzie kazal konsultowac z endo, a my Ci tu nic madrego nie doradzimy :) mozemy co najwyzej gdybac

następna dyskusja:

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(