Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

55 minut temu

sprawdzony stomatolog

59 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:27:18

Hej dziewczyny, mam pewien problem. Nigdy nie mialam regularnego okresu ale zawsze tak z 1-2dni się spoźniał, od kwietnia zaczał mi się spóźniac o tydzien ! myślałam ze to przez stres zwiazany z matura, w czerwcu na badaniach wyszlo mi że mam niedoczynnosc tarczycy, max w krwii TSH mogło wynosic 4.0 a ja miałam ponad 30 ; X od tego czasu przyjmuję euthyrox 75 i cały czas mam nieregularny okres, spóźnia mi sie raz 3 dni raz tydzien itd :X albo mam z 5 dni plamienia ;/ czy jest to związane z niedoczynnością tarczycy ?
halooo pomocy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-28 23:29 przez blebleblu.

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:34:57

może to być związane z tarczycą. ale jak się tak martwisz to wybierz się do lekarza. on Ci na pewno odpowie na wszystkie pytania

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:38:29

ktos jeszcze ?

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:39:37

ja mam niedoczynność tarczycy, w zeszłym miesiącu spóźnił mi się tydzień, a teraz czekam na kolejny 3 dni.
Biorę tabletki równy miesiąc, ale no rezultatów nie ma jeszcze :( jeszcze ile ja jem jejku ;o bez zielonej herbaty, to bym z 10 kg więcej ważyła ..

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 sie 2011 - 23:40:41

ja jakoś dużo nie jem, po prostu wypadaja mi wlosy ( ale to juz dlugo) mam slabe paznokcie
no i ten okres najbardziej mnie denerwuje ;x

Niedoczynnośc tarczycy a okres

31 sie 2011 - 12:04:37

Ja też mam niedoczynność tarczycy, biorę Letrox. Od stycznia. Jeśli nie pominę żadnej dawki, bo niestety czasami zdarza mi się zjeść i zapomnieć o lekarstwie na czczo, albo po prostu całkiem zapomnę, albo jestem na wyjeździe i zapomniałam wziąć, to mam okres równiutko 28 dni. A ogólnie od hormonów schudłam 12 kilo! Mam teraz szybszą przemianę materii i nie muszę się katować dietami, żeby utrzymać wagę. Waga utrzymuje mi się już około od kwietnia i cały czas się nie zmienia, a jem wszyyyystko (dosłownie). Nie muszę ograniczać coli, słodyczy, chipsów, zawsze jem duży ciepły obiad (typu ziemniaki + schabowe + surówka mniam ;P ) czasem jeszcze z dokładką ;D

Niedoczynnośc tarczycy a okres

29 lis 2011 - 14:25:23

ja tez mam niedoczynnosc tarczycy i tez biore ten lek co ty tylko 25. niestyety juz nie pamietam czy mialam nieregulane bo uzywam plastrow antykoncepcyjnych. ale wydaje mi sie ze moze byc to zwiazane z hormonami ale moze tez ze stresem. o kilka dni to nie ma sie co martwic..:)

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:03:31

jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:07:53

ja mam regularne a biorę euthyrox 150 a niekiedy 200 jak mam słabe wyniki.

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:10:30

Cytat
klaudiaalbonie
jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

przepraszam jesteś kolejnym lekarzem z wiedzą z wikipedii?

To,że większość tak ma,nie oznacza,że każdy! Nauczcie się tego.

Ja też tak miałam jak autorka wątku a mam NIEDOCZYNNOŚĆ! i znam 10 osób z niedoczynnością i miały tak samo.

Ja musiałam zmienić na Letrox 75 bo na euthyrox miałam uczulenie,tak można mieć uczulenie (nie mój problem,jeżeli nie napisali tego w wikipedii)

Jakie to infantylne,jak ludzie którzy z medycyną nic nie mają wspólnego to bawią się w lekarzy. A żeby nie było,że Ja robię to samo,to jestem studentką pokrewnego kierunku,ale nie bawię się w lekarza,bo nim nie jestem. I radzę aby tak panie odpowiadające stosowały się do tego.
i TSH może być nawet 50 przy niedoczynności,jak widać o profilu tarczycowym mało wiesz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 16:12 przez Osaaa.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:11:15

Cytat
klaudiaalbonie
jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

musisz się troszkę doedukować :)Ja też mam od niedawna wykrytą niedoczynność i moje TSH wynosiło ponad 30.

Dlatego nazywa się to niedoczynnością bo organizm wytwarza za mało tyroksyny (ft4) często również trójjodotyroniny (ft3).


I często ludzie myślą, że skoro TSH jest wysokie to znaczy, że jest nadczynnośći, a gdy za małe to niedoczynność - a tu wyniki odczytuje się jakby na odwrót.

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:14:55

Cytat
martischa
Cytat
klaudiaalbonie
jedna mala poprawka masz NADCZYNNOSC TARCZYCY A NIE NIEDOCZYNNOSC :) niedoczynnosc gdy ktos ma poziom tsh ponizej wymaganej skoro mialas ponad 30 (to naprawde duzo) to masz nadczynnosc tez tak mam a propo przy nadczynnosci tarczycy miesiaczki sa skape i czasem nawet zanikaja moze to byx tez efekt brania lekow czasem tak jest

musisz się troszkę doedukować :)Ja też mam od niedawna wykrytą niedoczynność i moje TSH wynosiło ponad 30.

Dlatego nazywa się to niedoczynnością bo organizm wytwarza za mało tyroksyny (ft4) często również trójjodotyroniny (ft3).


I często ludzie myślą, że skoro TSH jest wysokie to znaczy, że jest nadczynnośći, a gdy za małe to niedoczynność - a tu wyniki odczytuje się jakby na odwrót.


Moja Droga,ale to jest właśnie wiedza osób które pojęcia nie mają a muszą się wtrącić i pisać głupoty. To straszna dziecinada,a potem wprowadzają w błąd osoby.

Ja też miałam przy niedoczynności ponad 30. I co? Koleżanka wyżej przeciez i tak wie lepiej niż wszyscy lekarze.

Moja siostra miała też ponad 30 przy niedoczynności,i wiele innych osób które znam.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Niedoczynnośc tarczycy a okres

30 lis 2011 - 16:18:20

Cytat
Osaaa
Moja Droga,ale to jest właśnie wiedza osób które pojęcia nie mają a muszą się wtrącić i pisać głupoty. To straszna dziecinada,a potem wprowadzają w błąd osoby.

Ja też miałam przy niedoczynności ponad 30. I co? Koleżanka wyżej przeciez i tak wie lepiej niż wszyscy lekarze.

Moja siostra miała też ponad 30 przy niedoczynności,i wiele innych osób które znam.

heh no właśnie.

A powiedz mi jak objawiało się u Ciebie to uczulenie na Euthyrox? Bo ja też biorę E75 i na początku było super, teraz znów zaczynam się czuć jakbym hormonów nie brała ;/ Do tego czuję, że coś mi ze wzrokiem się dziwnego dzieje i zastanawiam się czy to nie od Euthyroxu, a lekarz dopiero w styczniu wrrrrrr.....

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 1/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 mar 2012 - 14:18:13

hej czy placi sie za te badania TSH??
ja mam problemy i martwie sie ze to jest to..
i chce isc do ginekologa i poprosic zeby mi zrobił te badania...

zweryfikowana
Posty: 2.820
Ostrzeżenia: 1/5

Niedoczynnośc tarczycy a okres

28 mar 2012 - 14:25:29

ja mam, ale taka lekka, Ty masz duza, i to naprawde, ale znam dziewczyne ktora ma 75, tez raczej cyklow nie mam regularnych raz mialam sytuacje ze sponil mi sie o tydzien, tak to mi sie waha od 26-31 dni, ale zawsze jest. Idz do endokrynologa i mu o tym powiedz, albo do ginekologa, do gina chyba szybciej Ci to pojdzie, ale pewnie bedzie kazal konsultowac z endo, a my Ci tu nic madrego nie doradzimy :) mozemy co najwyzej gdybac

następna dyskusja:

Niedoczynność tarczycy :( pomocy :(