Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:44:31

hej :) Pisze z konta siostry
jestem pełnoletnia, nigdy nie stosowałam tabletek antykoncepcyjnych dlatego od was drogie koleżanki chce zasięgnąć odpowiedzi na moje pytania :)

ufacie bezgracznie tabletkom?
oprócz tabletek stosujecie jakaś forme antykoncepcji ?
czy jak stosujecie tabletki to nie boicie się jak chłopak w was kończy ?
tabletki działają od razu ? tzn po kilku dniach mozna kochac się bez niczego ?:)

pozdrawiam i dziekuje za udzielone odpowiedzi

niezweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:48:09

ja ufam tabletkom, jak narazie nic się nie wydarzyło :) Ale wiadomo trzeba uważać ], jak się boisz to używaj może jeszcze prezerwatyw. Tabletki zaczynają działać w 100% po pierwszym opakowaniu. Przezz cały pierwsze należyy się zabezpieczać

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:50:36

1. Nie ufam bezgranicznie, ale biorę już bardzo długo i mnie nie zawiodły. W razie czego jestem jednak na tyle duża żeby dźwignąć ciężar moich decyzji.
2. Nie stosuję innych form antykoncepcji, chyba, że mam akurat przerwę w braniu tabletek (nie tą tygodniową tylko kiedy nie biorę dłużej)
3. Nie, nie boję się
4. Chyba zależy od tabletek, czasem działają od razu a czasem trzeba poczekać kilka-kilkanaście dni

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:51:01

ja biorę 2 lata novynette .. i jakoś zawsze mam stresa, żeby się tak w pełni kochać ..nie wiem czemu .. ;/

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:51:33

rozumiem :) a czy przyjmowanie o godzinie np 23 ma jakies znaczenie ? albo przyjmowanie codziennie w różnych godzinach raz o 21raz o 23 cos robi ?:)

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:54:38

Ja zażywam Yasminelle od prawie dwóch lat. Nie ufam im bezgranicznie, ale staram się je zażywać codziennie o tej samej porze i nigdy mnie jeszcze nie zawiodły :)

Cytat
123carola123
rozumiem :) a czy przyjmowanie o godzinie np 23 ma jakies znaczenie ? albo przyjmowanie codziennie w różnych godzinach raz o 21raz o 23 cos robi ?:)

Nie wydaję mi się, że 2 godziny zrobiłyby jakąś różnice, bo tu chodzi o zażywanie mniej więcej o tej samej porze :) Ale ja mam np. ustaloną godzinę 20 i staram się tego trzymać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-21 23:56 przez eveka90.

zweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:57:15

Dwie, trzy godziny spóźnienia od wyznaczonej pory nie robi różnicy! Dopiero jak minie 12 godzin to trzeba się przez tydzień później zabezpieczać jeszcze w inny sposób.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:58:20

dziekuje za odpowiedzi

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:58:21

skutecznosc jest najwieksza czyli ponad 99% nie ma sie czego bac choc wiadomo ze cuda sie zdarzaja:P ale ogolnie nie polecam tabletek bardzo niszcza watrobe i caly uklad pokarmowy, poza tym wplywaja na uklad hormonalny to jest bardzo niezdrowe.. podobno dobre sa krazki dopochwowe.. wklada sie na 21dni potem wyjmujesz,masz okres po okresie znow wkladasz..; albo plastry- one przynajmniej nie przelatuja przez caly ukl pokarmowy:)

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:58:30

nie ufam tabletkom anty

niezweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

21 lip 2011 - 23:59:46

Przede wszystkim trzeba mieć zrobione badania aby brać tabletki: krzepliwość krwi, próby wątrobowe, i badania hormonanle zazwyczaj estradiol wystarcza chyba, że masz problemy z miesiączką i trądzikiem to prolaktyna z obciążeniem i testosteron.

Dodatkowo badanie ginekologiczne, cytologiczne, badanie usg narządów rodnych, cytologia i badanie piersi może być palpacyjne choć lepiej zrobić usg bo malutkiego guzka czasem lekarz może nie wykryć.


1. Ufam choć zdaję sobie sprawę, że nic nie zabezpiecza w 100%
2. Nie stosuje dodatkowego zabezpieczenia chyba, że biorę antybiotyk to prezerwatywy
3. Nie boję się.
4.Zależy jakie tabletki będą przepisane ale ZAZWYCZAJ zabezpieczają od pierwszej wchłoniętej tabletki jeśli jest wzięta pierwszego dnia cyklu - wszystko jest opisane dokładnie w ulotce. Antybiotyki osłabiają działanie tabletek, chrom, węgiel, grejpfruty itp, biegunka, wymioty więc na to trzeba zwracać szczególną uwagę. Jeśli będą to tabletki jednofazowe, dwusładnikowe czyli np. Yaz, Yasmin, Midiana, Novynette, Regulon, Yasminelle itp) to tak jak napisałam wyżej. Yasminelle i Yaz można wziąć również między 2 a 5 dniem cyklu ale wtedy dodatkowo trzeba zabezpieczać się przez kolejne 7 dni najlepiej metodą barierową.

Ja brałam Yasminelle,Yaz i 3 op Novynette, miałam przerwę i teraz biorę Yasmin lub odpowiednik Midiana bo mam zbyt wysoki testosteron i muszę go zbić. Gdyby nie ten testosteron to zdecydowałabym się na krążki dopochwowe NuvaRing - zakłada się na 3 tyg, nie obciąża wątroby i są najmniej napakowane hormonami.

Cytat
Agatka12340
Dwie, trzy godziny spóźnienia od wyznaczonej pory nie robi różnicy! Dopiero jak minie 12 godzin to trzeba się przez tydzień później zabezpieczać jeszcze w inny sposób.

Robi różnicę jeśli jest to tzw. minipigułka czyli tabletka jednosładnikowa. Trzeba brać z dużą dokładnością ale je się bardzo rzadko przepisuje młodym dziewczynom, zazwyczaj karmiącym matkom.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 00:01 przez klauddynka.

zweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

22 lip 2011 - 00:00:34

A te krążki to wkłada lekarz czy jak?? Bo pierwszy raz o nich słyszę, a może to był by dobry pomysl uwolnienia się od tebletek, bo 5 lat to za długo... :p

tabletki anty i sex

22 lip 2011 - 00:00:38

Cytat
123carola123
rozumiem :) a czy przyjmowanie o godzinie np 23 ma jakies znaczenie ? albo przyjmowanie codziennie w różnych godzinach raz o 21raz o 23 cos robi ?:)

raczej nie, ale ja tu sie bede wypowiadac za siebie ;) czasem zdarzylo mi sie zapomniec wziac tabletki jeden dzien czasem dwa, bralam o roznych godzinach, bo jestem baaardzo chaotyczna i niesystematyczna, takze czesto o nich zapominalam i nic, pelna ochrona ;) takze ja swoim tabletkom ufalam na 100 % (chyba, ze mam w zyciu farta ;D)

tabletki anty i sex

22 lip 2011 - 00:01:15

radzę dobrego ginekologa odwiedzić

zweryfikowana
Posty: 847
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki anty i sex

22 lip 2011 - 00:02:22

Brałam kiedyś Novynette regularnie codziennie o stałej porze (19:00 ;p) bez zapominania i nie zaszłam w ciąże. Tabletkom ufam bardziej niż prezerwatywom. Nie stosowałam dodatkowej antykoncepcji nawet jak zaczęłam je zażywać.

następna dyskusja:

Okres a wycieczka?