Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 22:58:59

julatoja - współczuję...bardzo...

Cytat
Lilith
aż mnie ciarki przeszły..straszne "stwierdzenie"

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:00:19

Oczywiscie, ze to prawda. Wiele kobiet nawet nie wie, ze były w ciąży.

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:00:29

możliwe . prawo dżungli, nic nie poradzimy no ale chyba kobieta prędzej czy później dowie się ,że w tej ciąży była, chyba ,ze organizm sam potrafi się oczyścić z resztek tak ,że na usg nic nie wyjdzie.

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:02:40

zwykle objawia się to obfitszą niż normalnie miesiączką nic więcej, ciężko rozpoznać w wydalinie miesiączkowej dwutygodniowy lub młodszy zlepek komórek, do takiego wczesnego poronienia dochodzi wtedy kiedy proces połączenia komórek przebiegł bardzo nieprawidłowo( lub wogóle go nie było ) i nie było możliwości dalszego sekwencjonowania DNA prawidłowo, inaczej mówiąc natura pozbywa się nieudanych akcji i nie ma to na ogół wpływu na dalszą płodność kobiety.

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:02:44

Cytat
mychapiotrka
prawda... to jest straszne i smutne ... :(

Czemu straszne i smutne? Ronione są w ten sposób najczęściej zarodki chore i uszkodzone, które i tak nie byłyby zdolne do samodzielnego życia - myślę, że to nawet lepiej wcześniej, niż później.

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:03:21

prawda, to nie jest straszne smutne..
nie chodzi o poronienie dziecka, tylko w pierwszych dniach tygodniach, kiedy jeszcze nie zorientujesz sie,ze jestes w ciazy. wiele kobiet to dotyka, przy czym wiekszosc w ogole sie nie domysla tego. czytalam kiedys jakies badania.. ile szacunkowo kobiet cos takiego przechodzi (nieswiadomie). najczesciej jest to spowodowane jakas wada plodu, ktory nigdy by sie nie mogl rozwinac i organizm kobiety "broni sie" w sposob naturalny.
nie nalezy tego jednak mylic z poronieniem dziecka, czyli juz tych pozniejszych miesiecy (powiedzmy 2-3..)

zweryfikowana
Posty: 680
Ostrzeżenia: 1/5

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:03:25

Dziwna sprawa. Naprawde. Az ciezko uwierzyc. A wspomienie o tym, ze opralam zarodek w pralce przerazac bedzie mnie chyba juz zawsze. No mowie Wam. Do dzis mi ciarki po plecach przechodza na sama mysl.

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:04:45

Cytat
male_p
Cytat
mychapiotrka
prawda... to jest straszne i smutne ... :(

Czemu straszne i smutne? Ronione są w ten sposób najczęściej zarodki chore i uszkodzone, które i tak nie byłyby zdolne do samodzielnego życia - myślę, że to nawet lepiej wcześniej, niż później.

zależy jak kto na to spojrzy :) w niektórych kobietach uruchamia się od razu instynkt ,że to było dziecko a inne patrzą na to z medycznego punktu widzenia, dokładnie jak podałaś wyżej ;)

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:05:41

Można. Mnie też się to przytrafiło. Weszłam do wanny pełnej gorącej wody. Nagle złapał mnie silny skurcz, poleciała krew i maleńka bezbarwna łezka z bordową kropką w środku (zarodek?).

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:05:53

Rzeczywiście, nie za często musiałaś bywac i na biologii i na biomedyce ;)

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:07:12

ja też nie wiedziałam o tym..
tzn obiło się o uszy, ale żeby tak po prostu..

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:08:10

ja wiem czy tak po prostu. przypuszczam ,że raczej nie roni się zdrowych ciąż, tylko te zle albo wcale nie rozwinięte

niezweryfikowana
Posty: 1.832
Ostrzeżenia: 1/5

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:09:40

chyba tak..

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:11:57

Cytat
GaBrYsiAa1996
Cytat
male_p
Cytat
mychapiotrka
prawda... to jest straszne i smutne ... :(

Czemu straszne i smutne? Ronione są w ten sposób najczęściej zarodki chore i uszkodzone, które i tak nie byłyby zdolne do samodzielnego życia - myślę, że to nawet lepiej wcześniej, niż później.

zależy jak kto na to spojrzy :) w niektórych kobietach uruchamia się od razu instynkt ,że to było dziecko a inne patrzą na to z medycznego punktu widzenia, dokładnie jak podałaś wyżej ;)

tak tak są kobiety co się przejmują nawet tym o czy nie wiedziały i nie dowiedziałyby się gdyby nie forum... Ale otworzyłyśmy puszkę Pandory ! i co teraz ?
a propos` która z panien wrażliwych je jajka ? obojętnie w jakiej postaci, przecież tam też zawsze jest zarodek! a to też w końcu nowe życie!

czy można po prostu poronic?

20 lip 2011 - 23:17:21

Oczywiście ,że to prawda . Nazywa się to poronienie samoistne . Kobieta może pomylić krwawienie , które wtedy występuje z miesiączką .

następna dyskusja:

tabletki anty i sex