Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Rewelacyjne okna

25 minut temu

e-papieros

49 minut temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:25:37

j popieram w 3 wypadkach
1 dziecko z gwaltu
2 zagraza zyciu kobiety
3 dziecko ktore mialoby sie urodzic ulomne np brak konczyn znaczne uposledzenie

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:36:47

kilka danych o liczbie aborcji w ue:
państwa w których aborcja jest ograniczona prawem:
Niemcy- liczba wykonanych zabiegow- 209 900
Francja- 209 900
Wielka Brytania- 216 000
Włochy- 121 400
państwa w których aborcja jest dozwolona na życzenie kobiety:
Dania- liczba wykonanych zabiegów 15 000
Szwecja- 38 000
Austria- 18 400
Litwa- 9 000

wniosek nasuwa się sam- tam, gdzie kobiety mają dostęp do aborcji na własne życzenie, liczba wykonywanych zabiegów jest niższa...

aborcja powinna byc legalna. nie wazne czy zarodek/płód jest człowiekiem czy nie- to kwestia moralna każdego człowieka do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu.
chodzi o prawo. prawo do możliwości dokonania wyboru!!!

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:40:57

piszesz o prawie do mozliwosci wyboru.. dziecko takiego niestety nie ma:(

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:43:54

nie ma... ale nawet jak się narodzi to nie ma możliwości wyboru, bo średnio do 18-go roku życia będzie podporządkowane dorosłym i zdane na opiekę państwa jeżeli matka je porzuci...

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:48:49

-_- jak na razie to w Sejmie przeszedł projekt o całkowitej DELEGALIZACJI i tym się martw, wiem, że jest gdzieś tam w planach projekt o liberalizacji, ale istnieje on de facto od 2004 roku i nie wiem - może tym razem nastąpi zbieg - liberalizacja kontra całkowite zniesienie, ale przede wszystkim trzeba nie dopuścić by uchwalono ten projekt obywatelski.

Dlatego która z Was nie chce być traktowana jak nie-człowiek, jak inkubator, jak ścierwo, niech głosuje na SLD / Partię Kobiet

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:51:14

Cytat

(jak Alicja Tysiąc - czy widziałaś, jak ona funkcjonuje? Widziałaś, jak pisze w internecie? pogrubionymi capsami, bo prawie nie widzi) albo dziewczynka zgwałcona przez ojca będzie musiała donosić ciążę i to dziecko urodzić (najmłodsza do tej pory ofiara takiego gwałtu, która zaszła w ciążę, miała 5 lat).


Alicja T. nie powinna akurat nie jest dobrym przykładem jeśli chodzi o legalność aborcji. Ona przed ciążą wiedziała jakie jest ryzyko ciąży - powinna starać się o podwiązanie jajowodów skoro środki antykoncepcyjne nie są wskazane w jej przypadku. A poza tym teraz jakoś aż taka strasznie niewidoma nie jest skoro potrafi pełnić takie funkcje jakie pełni.
Co innego przykład tej dziewczyny co podałaś wcześniej, tam to mi dziewczyny żal, tym bardziej że zapłaciła najwyższą cenę i nie żyje.
Ale jak słyszę o tej całej Tysiąc to normalnie .......
Cytat
euterpe
aborcja powinna byc legalna. nie wazne czy zarodek/płód jest człowiekiem czy nie- to kwestia moralna każdego człowieka do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu.
chodzi o prawo. prawo do możliwości dokonania wyboru!!!


to jest prawda, że to przecież jest prawo a nie nakaz aborcji - nikt nikomu na siłę nie karze poddawać się temu zabiegowi. Kto chce to i tak się jej podda bez względu na to czy będzie legalna czy nie. Więc jak dla mnie może być legalna oby tylko nie była refundowana



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 22:58 przez martischa.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:55:53

"odbierajac dziecku szanse przyjscia na swiat mozemy nigdy nie dowiedziec sie jak daleko mogloby zajsc"
np. bruce dickinson, wokalista zespolu Iron Maden- matka probowala usunac ciaze ale aborcja nie powiodla sie..

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:57:36

kamilka257

Nareszcie jedna przytomna!!! Przecież o tym samym mówię cały czas :( Przeszedł projekt obywatelski, od niego jeszcze dość daleko do ustawy, ale dla mnie to skandal, że w ogóle coś takiego wzięto pod uwagę!!


gtagirl

"musi myśleć o swoich innych dzieciach, o mężu"
- na tym polega dojrzałość i odpowiedzialne macierzyństwo - na ocenie, ile dzieci zdoła się właściwie wychować przy danych warunkach zdrowotnych. Zobacz, jak żyje margines, który mnoży się jak króliki - na przykład w slumsach w Meksyku czy Brazylii. Tam co drugie dziecko chodzi głodne i chore, bo rodzice nie mają pieniędzy właściwie na nic. Powołać na świat i co? Niech padnie z głodu? Moim zdaniem lepiej taką ciążę od razu usunąć.

Zresztą, juz powiedziałam - nie dogadamy się.


martischa

Podwiązanie jajowodów na życzenie też jest zakazane, o to właśnie chodzi. Nie podam Ci teraz paragrafu, musiałabym poszukać, ale nie jest dostępne "ot tak". Dlatego uważam, że miała prawo do aborcji. Zresztą takich przypadków są tysiące, nie znamy nawet mniejszej części..



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 23:02 przez male_p.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:59:58

co Ty gadasz? ja ostatnio czytalam ze chcieli zaostrzyć- czyli ze w ogole nie będzie można, ani po gwałcie, ani jak dziecko będzie chore, ani jak będzie zagrażać życiu kobiety...A tu nagle, że bedzie legalna?
Jakoś cięzko mi w to uwierzyć, ale bardzo bym się cieszyła bo jestem zdecydowanie za tym aby każda kobieta mogła sama decydować o sobie, swoim ciele i swoim życiu :)

SoundOfMissingYou"odbierajac dziecku szanse przyjscia na swiat mozemy nigdy nie dowiedziec sie jak daleko mogloby zajsc"
np. bruce dickinson, wokalista zespolu Iron Maden- matka probowala usunac ciaze ale aborcja nie powiodla sie.."\

O kurcze, jakby mój chlopak to przeczytał to by mnie trzepną za to, że jestem za aborcją :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 23:04 przez BlueOrchid.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 23:12:52

Cytat
male_p
Podwiązanie jajowodów na życzenie też jest zakazane, o to właśnie chodzi. Nie podam Ci teraz paragrafu, musiałabym poszukać, ale nie jest dostępne "ot tak". Dlatego uważam, że miała prawo do aborcji. Zresztą takich przypadków są tysiące, nie znamy nawet mniejszej części..
W Polsce jest dopuszczalne w wypadku, gdy stanowi element leczenia lub jeśli kolejna ciąża znaczyłaby dla kobiety poważny uszczerbek na zdrowiu lub zagrożenie dla życia., wiem bo moja mama miała podwiązywane po moim urodzeniu - przy następnym porodzie mogłaby jej pęknąć macica. O tym, że kolejna ciąża była dla Alicji T. zagrożeniem wiedziała i ona i jej lekarz (zapewne) Więc w jej przypadku to nie byłoby na życzenie ot tak bo chcę tylko były ku temu poważne powody. Nie byłoby problemu odnośnie tego czy usunęła dziecko/zarodek/zlepek komórek. A i same plusy dla niej bo nie musiałaby żyć w strachu "czy zajdę, czy nie, ile razy będę musiała mieć skrobanki" itp.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 23:24:32

martischa

A nie jest tak, że jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy lekarz chce je wykonać, podobnie, jak z badaniami prenatalnymi w pewnych przypadkach - przy podejrzeniu wady kwalifikującej kobietę do legalnej aborcji? Nie wiem tego, być może Twoja mama miała to szczęście, że trafiła na kogoś sensownego - i tym lepiej dla niej :) Ok, może Alicja Tysiąc to był nie do końca trafiony przykład, ale sens jest prosty - ten obywatelski projekt, który został dopuszczony do prac komisyjnych, jest przerażający - bo sprowadza kobiety do roli inkubatorów. Ja normalnie zaczęłam mieć koszmary, bo nigdy nie wiadomo, jak się życie ułoży.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 23:38:07

male_p w teorii tak być nie powinno, a jak jest w praktyce to zapewne różnie bywa. Wiesz moja mama już przy pierwszym porodzie powinna mieć cesarkę ale lekarz uznał, że ma rodzić naturalnie i mało tego życiem nie przypłaciła no i przy drugiej ciąży cudem ja się urodziłam dlatego podwiązanie w jej przypadku było konieczne, ale tak samo jest chociażby z zębami - nieraz od widzimisię lekarza zależy czy zęba się leczy czy usuwa - nieważne, że jeszcze da się ratować bądź nie - prosty przykład ale pokazuje, że praktyka ma się nijak do teorii i tacy lekarze powinni być karani bo to są konowały nie lekarze, a jak im sumienie nie pozwala to niech wybierają zawód sprzedawcy na odpustach.
No i ten nowy projekt to też jest dla mnie chore bo ci na stołkach nie zdają sobie sprawy jakie to może ponieść konsekwencje. Pa licho z tymi,które w podziemiach usuwają dzieci z wpadki bo się nie zabezpieczały i traktują aborcję jako antykoncepcję - tych mi nie żal i mogą je skrobać nawet zardzewiałymi narzędziami ale szkoda mi tych kobiet, dla których ciąża jest zagrożeniem życia. Nawet jeśli przeżyją, a dzieci urodzą się chore to wątpię żeby państwo kiwnęło palcem żeby im pomóc.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-11 00:04 przez martischa.

Aborcja? legalna w Polsce?

11 lip 2011 - 01:05:50

male_p przynajmniej bądź konsekwentna w tym co piszesz. miałabyś odwagę/sumienie powiedzieć takiemu dzieciakowi, że Ty byś go nie urodziła? wątpię. powiedz mi dlaczego tak to jest, że kobiety będące za wyborem jesteście niekonsekwentne? uważasz, że tam, gdzie bieda aż piszczy nie powinny się rodzić dzieci, to bądź im gotowa przedstawić swoją opinię. jak nie jesteś gotowa mówić takim dzieciom o aborcji, to zamilcz. wyobraź sobie taką sytuację. gadasz z przyjacielem swojej przyjaciółki. mówisz: takie ciąże lepiej usuwać. nagle on: Jestem Brazylijczykiem. wychowałem się w takiej rodzinie. Nie byłoby Ci głupio? dojrzałość również polega na konsekwencji. i w tym przykładzie z tymi biednymi państwami pokazałaś istotną różnicę pomiędzy nami. Ty tam, gdzie widzisz biedę, bicie itd.:, konkretniej tam, gdzie sama byś nie chciała żyć, widzisz tylko biedę, bicie, alkoholizm i inne rzeczy. Tylko to jesteś w stanie dostrzec, bo jesteś po prostu ślepa. Ślepa na szczęście tych dzieciaków. W Brazylii urodził się Pele, piłkarz, który potrafił czerpać radość i dawać radość tym co robi. Przeczytaj jego biografię. Pomimo tego, że był biedny, był szczęśliwy, a wiesz dlaczego? dlatego, że jego oczy i przede wszystkim serce potrafiło widzieć więcej niż Twoje.

Aborcja? legalna w Polsce?

11 lip 2011 - 22:28:27

gtagirl

Na szczęście Ty widzisz więcej, niż ja - czyli świat przetrwa. Ufff...

No i wyobraź sobie - tak, byłabym w stanie powiedzieć to dziecku wtedy, gdy będzie w stanie to zrozumieć. Ale jestem zła. Bójcie się.

zweryfikowana
Posty: 188
Ostrzeżenia: 1/5

następna dyskusja:

czy to możliwe??