Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 16:49:55

oj i nikt nie chce już nawiązać do mojego pytania...

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 16:54:42

nowy człowiek powstaje w momencie "zawiązania się dwóch nici chromosomalnych, a zabicie człiowieka to morderstwo

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 16:58:50




polecam...

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 17:05:52

Ktos chce dokonowac aborcji, to jest to jego decyzja i nie powinni sie wtracac osoby trzecie, to jej sprawa, jej sumienie. Ja popieram. Rozne sa sytuacje, ktore powodują, ze ktos chce zdecydowac sie na taki krok i powinna kobieta miec wybor a nie zakazny, nakazy i protesty psuedo wspolczujacych i szukanie dzikich miejsc na dokonanie aborcji. W normalnych krajach, nie maja z tym jakos problemu.

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 17:31:20

Ajjc zastanawia mnie jedno. Może mi to wszystko wyjaśnisz. Dlaczego skoro płód żyje i jest odrębną istotą nie umiemy sklasyfikować go do jakiegoś gatunku? dla mnie to jest jasne, że jeśli powiedzmy sklasyfikowano by go do naszego gatunku ma po prostu prawo żyć. Poza każdy przechodził przez życie przed narodzinami. Tez wyglądałam jak fasolka, miałam milimetrowe rączki i nóżki. Jak sobie pomyślę, że moja matka mogła się mnie po prostu pozbyć, bo nie była zdolna do miłości, to mi się robi niedobrze. Jak w ogóle można robić problem z zarodka, płodu? to jest ich wina, że własna matka ma tak poukładane w głowie, że NIE CHCE jej się kochać? to jest problem tylko i wyłącznie matki!

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 17:38:35

maryimax masz całkowitą rację

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 17:44:21

gtagirl


wybacz ty masz inne zdanie niz ja- ja Twoje oczywiscie szanuje,
bedac w szkole mialam dosc podobne zdanie do twojego-zmienilo sie ono podczas mojej pracy.
Dlaczego nie chce mi sie wyjasniac setny raz naprawde.

napisze tylko tyle:
w szpitalu sami lekarze- przynajmniej w moim szpitalu okreslaja:ze
okres zarodkowy kończy się w 9 tygodniu ciąży. Później jest płód lub jak kto woli dziecko.


wg mnie do 8-9 tygodnia aborcja powinna byc legalna -oczywiscie farmakologiczna!!!! bezpieczna dla kobiety.

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 18:07:58

jeszcze nikt z przymusu nikogo nie pokochał...

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 18:20:14

smutneniebo: ach to seks ma służyć tylko prokreacji ? -_-

Aborcja? legalna w Polsce?

09 lip 2011 - 23:02:30

tak :D każdy stosunek = potomstwo

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 11:39:22

Ajjc mam rozumieć, że zobaczyłaś zarodek na żywo i po prostu stwierdziłaś, że skoro jest mały, nie całkiem rozwinięty to nie jest człowiek? przeczytałam Twoje posty. jakoś nie zauważyła odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. poza tym nasuwa się tez kwestia DNA. czyje ono jest zwierzęce? ludzkie? jeśli ludzkie to chyba jest to dowód, że jest to człowiek. z tego co wiem są różnice pomiędzy ludzkim, a zwierzęcym DNA.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 14:46:23

gtagirl

Nie zrozumiemy się w tej kwestii - ja będę mówiła swoje, Ty swoje. Tylko zrozum w końcu, prawo do czegoś nie jest obowiązkiem. I Ty mówisz cały czas o tym, że zarodek jest człowiekiem - i możesz tak myśleć, szanuję to; ja mówię o czymś innym - że jeśli aborcja będzie całkowicie nielegalna, wiele kobiet może umrzeć z prostego powodu - z powodu ciąży. Ciąża czasem jest zagrożeniem dla zdrowia, zresztą nie chodzi tylko o to - Agata Lamcza zmarła, bo odmówiono jej badania endoskopowego jelita, które mogło spowodować poronienie. Nie zrobiono pełnej endoskopii, wrzodziejące zapalenie jelita, którego nie wykryto w porę, rozwinęło się i ta dziewczyna po prostu zgniła od środka, łącznie z płodem.

Ty mówisz o świętości życia - ja mówię o tym, że w przypadku wprowadzenia tej poprawki lekarz odmówi Ci na przykład chemioterapii, która może uszkodzić zarodek, jakaś inna kobieta będzie musiała donosić ciążę, przez którą oklei jej się siatkówka i zostanie praktycznie niewidoma z kilkorgiem dzieci (jak Alicja Tysiąc - czy widziałaś, jak ona funkcjonuje? Widziałaś, jak pisze w internecie? pogrubionymi capsami, bo prawie nie widzi) albo dziewczynka zgwałcona przez ojca będzie musiała donosić ciążę i to dziecko urodzić (najmłodsza do tej pory ofiara takiego gwałtu, która zaszła w ciążę, miała 5 lat).

Nie rozumiem Twojego podejścia, nie można ludzi zmuszać do heroizmu.

Co do Twojego argumentu z zarodkiem i gatunkiem - mylisz pojęcia. Zarodek czy zygota nie jest przedstawicielem gatunku, tylko czymś, z czego przy sprzyjających okolicznościach rozwinie się przedstawiciel danego gatunku. Do gatunku należy tylko w pełni rozwinięta istota, zdolna do samodzielnego życia, która daje płodne potomstwo - sprawdź sobie definicje z biologii ;) Tak samo jest z żołędziem - przy sprzyjających warunkach rozwinie się z niego dąb, ale sam żołądź nie jest dębem.


orijanna

Masz całkowitą rację. Myślę, że wcześniej kobiety czuły się bezpieczniej - bo miały świadomość, że mają wybór, że nie są do niczego zmuszane.
Poza tym, wszyscy tak naciskają, żeby się mnożyć, a polityka prorodzinna w Polsce to dalej fikcja:

- środki antykoncepcyjne są kosmicznie drogie, poza tym aptekarz ma prawo Ci ich nie sprzedać, jeśli to nie będzie zgodne z jego sumieniem
- opłaty za żłobki są tak wysokie, że włos się jeży na głowie - wyższe od pensji minimalnej
- wzrosły opłaty za przedszkole o średnio 200, 300 zł/mies
- podczas porodu nie daje się znieczulenia, juz nawet poszedł w tej sprawie list otwarty do minister Kopacz
- spotkałam się nawet z sytuacją, w której aptekarka nie chciała wydać świeżo upieczonej mamie mleka w proszku (czy jak się to tam nazywa), bo stwierdziła, że jej sumienie się sprzeciwia, a karmienie piersią dla dziecka jest lepsze - tymczasem dziecko miało skazę białkową.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 15:23 przez male_p.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:10:46

male_p nie łapię. z Twojej definicji można by wywnioskować, że noworodki nie są zdolne do samodzielnego życia. ja przez samodzielne życie rozumiem najprostszą z definicji mianowicie to, że potrafią być samowystarczalne. noworodki nie są. zapytam jeszcze raz czyje w taki razie DNA ma płód/zarodek? zwierzęce? nie widzisz różnic pomiędzy dębem, a człowiekiem? żołędziem, a zarodkiem? to z tym dębem to bardzo wygodny przykład. ja teraz zadam Ci inne pytanie: czy świnia może urodzić kota/konia bez żadnej ingerencji osób trzecich? co do samodzielności, to jeżeli na podstawie aktualnego zachodzenia jakiś świadomych, samodzielnych zachowań uważasz, że ktoś jest człowiekiem, odbierasz człowieczeństwo ludziom upośledzonym,
co do pani Alicji T., to jakoś nikt nie myśli o jej dziecku. W końcu jest ono efektem wymuszonego heroizmu. jej matka powiedziała "gdybym miała pieniądze na aborcję, Julki by nie było". i jeszcze twierdzi, że ją kocha. wg pani Alicji miłość polega na mówieniu "kocham Cię", w domyśle ale gdybym miała kasę nie byłoby Cię tu, urodzenie Ciebie uszkodziło mi wzrok, przez Ciebie nie żyje już tak jak wcześniej. ciekawa definicja. no cóż u niektórych miłość kończy się na własnym życiu. wątpię, żeby pani Alicja ruszyła na pomoc własnemu dziecku w niebezpieczeństwie, bo przecież musi myśleć o swoich innych dzieciach, o mężu, musi się zająć szukaniem innych wymówek na potwierdzenie tego, że jej życie jest najważniejsze.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:18:40

już gdzieś się szerzej wypowiadałam, jestem za legalną aborcją.

Aborcja? legalna w Polsce?

10 lip 2011 - 22:24:06

Aborcja powinna byc niegdzie nigdy nie legalna , poniewaz to zabijanie dziecka , ktore juz nigdy nie bedzie zylo ;/ A jesli za kilka lat po aborcji urodzisz dziecko to co - powiesz ze zabilas mu brata czy siostre ? yy .. zastanowcie sie ... to tak nie powinno byc ... niby tak ... bo dzieci sie mecza w domach dziecka , ale co - lepiej jesst jak umra ? ludzie ktorzy popieraja aborcje zabijaja mlode , biedne dzieci , ktore tez chcialy zyc i cos osiagnac .. a wy ... - jak w mozecie ?? to jest nie dopuszczalne .... az mi si eprzykro zrobilo ze tyle osob jest za aborcja .... :( :(

następna dyskusja:

samotność ...