Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 -->

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

15 gru 2011 - 22:44:49

nie wiedziałam, że takie coś istnieje wgl..

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

16 gru 2011 - 08:56:05

A propo mojego poprzedniego komentarza w tym temacie:

1.
"Kobiety, które mają obfite miesiączki, powinny zrezygnować z używania tamponów
Prawda.
Blokują one wypływanie krwi z fragmentami złuszczonej śluzówki macicy. Zamiast wydostać się na zewnątrz, bywa, że cofają się i wszczepiają, np. do jajowodów - dochodzi wtedy do endometriozy. Według niektórych specjalistów, używanie tamponów może być jedną z przyczyn rozwoju tej choroby."

ZNALEZIONE NA: http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/tampon-czy-podpaska-fakty-i-mity-o-higienie-intymnej-w-czasie-miesiaczki_33857.html

2.
"Stosowanie tamponów może być niebezpieczne
Fakt. Znane są przypadki tzw. zespołu wstrząsu toksycznego, czyli ostrego, zagrażającego życiu zatrucia całego organizmu. Jego objawy to m.in. wysoka gorączka, spadek ciśnienia, wysypka. Pamiętaj, by wymieniać tampony często i regularnie, lepiej nie stosować ich też przy bardzo obfitych krwawieniach."

ZNALEZIONE NA: http://www.zdrowy-seks.pl/dzialy/zdrowie/fakty-i-mity/stosowanie-tamponow-moze-byc-niebezpieczne.aspx

3.
"Do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia grzybiczego zapalenia narządów płciowych należą:
-długotrwałe używanie tamponów"

ZNALEZIONE NA: http://candidatest.pl/grzybica-pochwy.html

4.
"Upławy.
Jak zapobiegać?
Pamiętając, że lepiej zapobiegać niż leczyć, starajmy się:
- ograniczyć używanie tamponów do sytuacji wyjątkowych (basen, wyjazd),"

ZNALEZIONE NA: http://wiedza.dziecionline.pl/article.php?id=023

5.
"... Ponadto częste używanie tamponów powoduje, że minimalny dostęp powietrza jest idealny dla rozwoju beztlenowców i innych groźnych bakterii."

ZNALEZIONE NA: http://www.badz.pl/porady/uplawy_co_to_takiego.html

To tylko niektóre cytaty, takich jest pełno.

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

16 gru 2011 - 09:07:11

moj lekarz na mnie nakrzyczal ,jak mu powiedzialam,ze uzywam tylko tamponow .

jak przyszlam do niego z ostrym bolem okresowym,towarzyszacym 1 dnia ,to powiedzial,ze to przez tampony,ze na te kolejne dni spoko,ale na te najwieksze krwawienia (1 -2 dzien) lepiej uzywac podpasek.wysmialam go ,bo nie widzialam w tym zadnego zwiazku,jednak sprobowalam i okazalo sie,ze ma racje.

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

16 gru 2011 - 09:07:50

Masakra czego to już ludzie nie wymyśla he he ..........

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

18 gru 2011 - 17:09:18

florinda masz absolutną rację.

Ja używam i to i to, choć gdy tylko mogę preferuję podpaski, które po prostu trzeba odpowiednio często zmieniać, by czuć się świeżo.
Dziewczyny, ciągłe używanie tamponów może być i często jest bardzo szkodliwe. Może efektów nie odczuje się za 3 miesiące czy nawet rok ale później zdecydowanie tak:/
Każdy ginekolog Wam to powie!
Nie sugerujcie się medialną papką, która wmawia Wam, że bez tamponu nie jesteście czyste, świeże, seksowne a z tamponem zdobędziecie świat, bo to bzdury;) Uczucie świeżości i czystości podczas okresu zapewnia dbanie o higienę za każdym razem, gdy odwiedza się toaletę, a nie tampon, który tkwi w pochwie i zatrzymuje upływ krwi:/

A swoją drogą, poszukajcie informacji o tym z czego i jak produkowane są jednorazowe produkty higieniczne: jakie środki są używane przy wybielaniu, ile szkodliwej chemii... oprócz tego, że jednorazowe, to prawda, że są wygodne w użyciu i nie trzeba się przejmować ich utylizacją, wcale nie są takie dobre dla naszego zdrowia!:/
Ja zastanawiałam się już kiedyś nad tym naturalnym i ekologicznym rozwiązaniem, ale przyznam, że przeraża mnie to, o czym niektóre z Was pisały: co przez cały dzień zrobić z taką podpaską będąc poza domem...?

Jeszcze jedna rzecz: wiele z Was pisze, że brzydzicie się podpasek... a co Was w nich tak bardzo obrzydza? Bardziej niż tampony? Że są zakrwawione? Tampon też jest. I nie rozumiem jak kogoś może brzydzić własna krew miesiączkowa, która jest naturalną sprawą...

pees. ktoś tam pytał, czy tampony wielokrotne też wymyślono; odpowiadam: TAK, istnieją, są zrobione z naturalnej gąbki i działają dokłądnie tak samo jak te jednorazowe: chłoną krew. nigdy ich nie spotkałam ani nie używałam ale takie są:)

zweryfikowana
Posty: 791
Ostrzeżenia: 1/5

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

18 gru 2011 - 17:11:40

Moim zdaniem - FUUUUUJJJJJJJJJ !! trzeba być chorym żeby to jeszcze prać :\



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 17:12 przez Serduszko01.

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

18 gru 2011 - 17:14:53

kiedys slyszalam jak pseudo piosenkarka i celebrytka reni jusis namawiala do uzywania - cos okrpnego i nieestetycznego o higienie nie wspomne a z ekologia chyba tez nie ma nic wspolnego zużycie prądu detergentów dla mnie nie do przyjecia

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

18 gru 2011 - 17:21:11

fuuu....chyba obrzydliwe nawet! Może jeszcze wrzucić je do pralki z kolorowymi koszulkami ?? ;D ;D
NIGDY!!

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

19 gru 2011 - 22:12:04

Cytat
oko53
- cos okrpnego i nieestetycznego o higienie nie wspomne a z ekologia chyba tez nie ma nic wspolnego zużycie prądu detergentów dla mnie nie do przyjecia

a wiesz jak dużo detergentów, prądu i wody zużywa się do produkcji zwykłych jednorazówek? A potem jeszcze to się składauje na wysypiskach przez tyle lat? Akurat jeśli chodzi o ekologię, to takie bawełniane są dużo bardziej.

myślę, że higieniczne również mogą być ale trzeba wiedzieć jak je używać.

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

19 gru 2011 - 22:16:26

W życiu..jak dla mnie masakra takie cos..blehhh

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

19 gru 2011 - 22:19:38

Ciężko by było sobie z takimi poradzić...

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

19 gru 2011 - 22:25:38

sądzę, że nie jestem za cofaniem się do odległych czasów, szycia podpasek i prania ich w rzece...


jesteś w pracy, szkole, na uczelni, "napełni" Ci się taka i co? Wrzucasz do torebki i sobie pachnie? Czy pierzesz w umywalce, rzucasz na kaloryfer, a po zajęciach odbierasz? MASAKRA

Podpaski...do prania?...co sądzicie?

19 gru 2011 - 22:27:19

matko nigdy w zyciu.

aaa.. feeee..

następna dyskusja:

Herbalife kto próbował, wasze opinie.