Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
colen
Nużeniec to nie jest choroba, tylko taki pająk, który jest na naszym ciele, na twarzy. Każdy go ma. Żywi się naszym naskórkiem. Nie widać go i nie czuć. Kiedy pocieramy twarz ręką, rozprowadzamy "larwy" nużeńca.

no raczej nie pajak, tylko jest to roztocz pasozytniczy :]

Witam
Tak nuzeniec moze byc w oku-moj maz tak mial..mial ciagle swedzace powieki,czerwone i bolace,dostal skierowanie na badania specjalistyczne(wymaz z powieki)i okazalo sie ze mial to paskudztwo-i tym mozna sie zarazic jak kazdym innym wirusem.Dostal jakies mazidla i krople do oczu i szybciutko przeszlo.
Pozdrawiam.

Cytat
colen
Nużeniec to nie jest choroba, tylko taki pająk, który jest na naszym ciele, na twarzy. Każdy go ma. Żywi się naszym naskórkiem. Nie widać go i nie czuć. Kiedy pocieramy twarz ręką, rozprowadzamy "larwy" nużeńca.
o jezu....;/;/;/ fuuuuj.... jak to przeczytałam to odruchowo rękę od twarzy odsunęłam... fuuuuj

Cytat
ilayla
a ja myślałam, że to wirus powodujący lenistwo i znużenie :D

A wiesz ,że ja też jakos tak smiechowo o tym pomyślałam ?:D

Cytat
Arsene
Wiesz czym jest pająk? Nużeniec jest co najwyżej tego samego typu co pająk.czyli stawonóg.

Nie, nie wiem co to pająk. W życiu czegoś takiego nie widziałam. Oświeć mnie.

Cytat
panterciaa
[attachment 484455 images.jpg]

takiego maluszka u siebie nosisz, słodziutki :) ostatnio miałam o nich na zajęciach i one są maleńkie, zyje on w cebulkach włosów i w gruczolach potowych, ale nie warto sobie tym robaczkiem zawracać głowy bo ma go 9 na 10 osób jak nazwa wskazuje nużeniec LUDZKI czyli do przezycia, a co do leczenia to kiedys czytalam o masci ophtergine cos takiego, ale o ile pamietam ona nie jest zarejestrowana w Polsce wiec problem z kupnem. Własnie objawami nużenca jest wypadanie rzęs brwi, pieczenie i swędzenie oczu. A wykryli ci już tego robaka czy podejrzewasz go?

[attachment 484455 images.jpg]

podejrzewam ze mam.. nie mialam nawet pojecia o istnieniu czegos takiego..
przez przypadek wpadl mi artykul w gazecie o tym dziadostwie i o zgrozo objawy doskonale pasuja do moich problemow z oczami:(
bylam u lekarza jedynie z cieniami ktore mi sie ostatnimi czasami strasznie powielszyły ale mnie kompletnie olał..
Cytat
roza23
Witam
Tak nuzeniec moze byc w oku-moj maz tak mial..mial ciagle swedzace powieki,czerwone i bolace,dostal skierowanie na badania specjalistyczne(wymaz z powieki)i okazalo sie ze mial to paskudztwo-i tym mozna sie zarazic jak kazdym innym wirusem.Dostal jakies mazidla i krople do oczu i szybciutko przeszlo.
Pozdrawiam.

od kogo mial skierownie, okulisty??
bo do rodzinnego sie raczej nie wybiore



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-13 22:16 przez SoundOfMissingYou.

zmiany skórne wywołane przez nużeńca
źródło- strona http://www.rozanski.ch/ demodex_choroba.htm



Cytat
colen
Cytat
Arsene
Wiesz czym jest pająk? Nużeniec jest co najwyżej tego samego typu co pająk.czyli stawonóg.

Nie, nie wiem co to pająk. W życiu czegoś takiego nie widziałam. Oświeć mnie.

Polecam się na przyszłość


Cytat
Arsene
Cytat
colen
Cytat
Arsene
Wiesz czym jest pająk? Nużeniec jest co najwyżej tego samego typu co pająk.czyli stawonóg.

Nie, nie wiem co to pająk. W życiu czegoś takiego nie widziałam. Oświeć mnie.

Polecam się na przyszłość


Dobrze, że mi powiedziałaś, bo bym żyła w nieświadomości.

To jeżeli mówisz ze wypadaja ci rzesy to znaczy ze zamieszkal w oku :D Moze jestem psychiczna ale uwielbiam pasozyty i dlatego tak opowiadam :D To musisz isc do okulisty nawet sie nie zapisuj tylko powiedz ze jest pilny przypadek ze przypuszczasz ze masz nuzenca to powinni sie przyjac :)

Cytat
colen


Dobrze, że mi powiedziałaś, bo bym żyła w nieświadomości.

I z garbem lub skoliozą.

Cytat
Arsene
Cytat
colen


Dobrze, że mi powiedziałaś, bo bym żyła w nieświadomości.

I z garbem lub skoliozą.
no już, buzi na zgodę. nie mata się o co kłócić tylko o jakiegoś nie-pająka?

Witam mam do odsprzedania kilka sztuk maści na nużeńca( oxyde mercurique) i ophtergine. Cena za 1 sztuke - 50zł z wysyłką. Nigdy nie były otwierane z terminem ważności do 2013r. Pisać na maila ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa STRASZNE !!!! Treaz patrze na cale cialo :P Mówcie tzn piszcie o czyms milem :/ Wszystko mnie zaczelo swedzic !!!!aaaaaa

a ja tak sobie przeczytałam, że może wywoływać zapalenie mieszków włosowych i chyba pójdę do lekarza żeby mnie skierował na wymaz :) męczę się z tym paskudztwem już długi czas więc może to coś da. Nawet nie wiedziałam, że "nużeniec ludzki" istnieje

następna dyskusja:

bezpłodność?