Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:00:57

Witam dziewczyny, jest taka sprawa od niedawna zaczelam brac yasminelle zaczelam niedawno drugi blister, dzisiaj troche przesadzialam ze sloncem io pojawily mi sie biale plamki, czy ktoras z was tez tak miala? przypominam iz nigdy misie takie cos nie zdazylo, ale lubialam sie opalac dlugo na sloncu, byc moze to od tych tabletek ;/ ale tylko mam to na plecach :( nie jest tego duzo ale troche widac ;/ jestem ciekawa czy to zniknie wogole ;( Piszcie jesli ktos mial podobny problem
Aha czy ktoras z was wie jak bym teraz przestala brac tabletki to po jakim czasie moge sie opalac juz w miare bezpiecznie bez ryzyka plam ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-10 22:03 przez nita07.

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:03:35

Tak to są plamy od tabletek niestety.. i proponuję Tobie za długo nie przebywać na słońcu,bo te plamy mogą już nie zniknąć a się nasilić. Pojawiają się również na twarzy ..

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:04:10

Bardzo możliwe,że to od tych tabletek.W tamtym roku brałam tabletki(yasmin)w lecie i w miejscach gdzie byłam najbardziej opalona(plecy,ręce)pojawiły mi się białe plamki.Zniknęły wraz z opalenizną



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-10 22:05 przez 87natalia.

zweryfikowana
Posty: 1.174
Ostrzeżenia: 1/5

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:04:16

sama chcialabym wiedziec nie biore od 2 miesiecy i chce isc na solarium pierwszy raz

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:06:25

niestety przy antykoncepcji hormonalnej powinno się unikać opalania, bo ryzyko zmian skórnych jest podwyższone..

(i jasne, znam osoby które biorą tabsy, latają na solar i nic im nie jest, ale jak już przebarwienia wystąpią to potem trudno się ich pozbyć)

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:06:28

zmien tabletki, nie kazde tak uczulaja

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:06:35

moja siostra je brala i dostala wlasnie plam. W tej chwili nie bierze już długo a plamy pojawiają się tylko jak troszke przygrzeje, wcale sie nie musi opalać, ale wiadomo, slonca nie uniknie. Była u dermatologa - rozłożył ręce.

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:07:04

Hej, tabletki anty mogą powodować problemy z opalaniem się - właśnie w postaci plamek itd.
Mi osobiście w Polsce podczas opalania mi się to nie zdarzyło. Ale będąc na Krymie, w potwornych upałach, na nogach miałam ciemniejsze plamy - chociaż nie dam sobie na 100% ręki uciąć ,że to od Yasminelle - bo być może coś z kremem - chociaż zawsze smaruje się w domu z 20min przed wyjściem, więc dlatego mnie to zdziwiło i wiąże chyba z tabletkami :)

Także jeśli wcześniej nie miałaś takich problemów, a teraz zauważyłaś i jeśli nic innego nie mogło mieć na to wpływu - to stawiam na tabletki.

Pozdrawiam

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:07:34

ECh pojawiają się?:/ Lubie się opalać a w lecie zamierzam brać tabletki...
Może powiecie od których anty Wam się pojawiały a przy których nie miałyście takich problemów? Wiem, że to indywidualna sprawa ale może jedne bardziej wpływają a inne mniej...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-10 22:09 przez carmelek91.

zweryfikowana
Posty: 1.612
Ostrzeżenia: 1/5

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:11:03

to przestancie sie bzykac :D tabletki nie beda wam potrzebne

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

10 maj 2011 - 22:12:12

nie słyszałam o tym. hmm dziś pierwsze opalanko w tym roku na słońcu, ale nic mi nie wyskoczyło. oby tak zostało

Cytat
princeska22
to przestancie sie bzykac :D tabletki nie beda wam potrzebne
twoje posty mnie zawsze dobijają- są wyjątkowo bezsensowne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-10 22:13 przez kinga250511.

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

11 maj 2011 - 20:32:24

Ktoś jeszcze miał z tym problemy?

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

11 maj 2011 - 20:37:19

W ulotce powinno być napisane, że przy tabletkach takie mogą być skutki opalania. Ja na szczęście się opalam i nigdy żadnych plam nie dostałam:)

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

11 maj 2011 - 20:37:51

Ja biorę Yasminelle i brałam również latem ale nic mi się nie działo-a byłam w Hiszpanii więc trochę słoneczka było :)

Yasminella a opalanie ( biale plamy)

11 maj 2011 - 20:38:17

Cytat
carmelek91
ECh pojawiają się?:/ Lubie się opalać a w lecie zamierzam brać tabletki...
Może powiecie od których anty Wam się pojawiały a przy których nie miałyście takich problemów? Wiem, że to indywidualna sprawa ale może jedne bardziej wpływają a inne mniej...

Ja mam Mercilon i już przez jakieś 2 albo 3 lata się opalam i plam nie dostaję:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-11 20:38 przez kaska__1990.

następna dyskusja:

powiekszone wargi srom.