Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 1.415
Ostrzeżenia: 1/5

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:10:16

Cytat
emaergieo
Cytat
olivia0310
Cytat
emaergieo
ze znieczuleniem nie powinno, chyba że masz jakąś zgorzel, wtedy znieczulenie nie zadziała. A po wyrwaniu możesz odczuwać ból ok 2 tygodnie.

i podsawa nie wyrywa sie w czasie okresu
czy jest zgorzel czy nie i tak znieczulenie ZADZIAŁA
jedyną przyczyną braku działającego znieczulenia jest stan ropny w miazdze zęba , wtedy trzeba brac antybiotyk i dopiero udac sie na ekstrakcje zęba.
wiem bo chodzę do szkoły medycznej A.stomatologa.

a ja już pracuję w gabinecie od dłuższego czasu i widzę jak ludzie reagują ;)

sonnu8 nie masz się czego bać, u mnie takie zabiegi wykonuje się w jeden dzień w tygodniu i jeszcze nikt nie narzekał. Zabieg trwa ok 30 min, po tygodniu ściągają Ci szewki. Jedyne ograniczenie to szorowanie zębów, palenie przez parę dni i nie można płukać buźki zbyt mocno. Nie masz się czym martwić ;)

bardzo dziekuje za pocieszenie :) ale i tak na sama mysl ze tobedzie chirurg to juz mam dreszcze heheh jeju moim zdaniem nalezy sie zloty medal dla osob ktore chetnie chodza ddo dentysty :)

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:10:58

kiedyś bez znieczulenia, ale tez nie było tak tragicznie ;)

zweryfikowana
Posty: 2.521
Ostrzeżenia: 1/5

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:14:07

Nic nie czułam ale miałam to mocniejsze znieczulenie..

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:15:40

Cytat
ana_xd
Wyrywałyście kiedyś zęba? Bardzo boli ze znieczuleniem?


bardzo dużo zależy od znieczulenia wyrwać to chyba pikuś :P

ja teraz muszę mieć usunięty podobno aż dwa szwy będę musiała mieć ała

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:22:16

Ja dawno temu miała wyrywaną 7 na dole i wtedy miałam stan ropny i brałam antybiotych który niestety nic nie pomógł dentystka wbiła mi znieczulenie które rozlało mi sie razem z ropa więc nie zadziałało a ona mi wyrwała i to bolało strasznie i potem mnie bolało przez ponad tydzień...
Teraz źle wspominam a właśnie mam do wyrwania 2 szóstki na górze (korzenie) i panicznie sie boję przez tą sytuacje z przed kilku lat;/

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:36:26

Cytat
sonnu8
Cytat
emaergieo
Cytat
olivia0310
Cytat
emaergieo
ze znieczuleniem nie powinno, chyba że masz jakąś zgorzel, wtedy znieczulenie nie zadziała. A po wyrwaniu możesz odczuwać ból ok 2 tygodnie.

i podsawa nie wyrywa sie w czasie okresu
czy jest zgorzel czy nie i tak znieczulenie ZADZIAŁA
jedyną przyczyną braku działającego znieczulenia jest stan ropny w miazdze zęba , wtedy trzeba brac antybiotyk i dopiero udac sie na ekstrakcje zęba.
wiem bo chodzę do szkoły medycznej A.stomatologa.

a ja już pracuję w gabinecie od dłuższego czasu i widzę jak ludzie reagują ;)

sonnu8 nie masz się czego bać, u mnie takie zabiegi wykonuje się w jeden dzień w tygodniu i jeszcze nikt nie narzekał. Zabieg trwa ok 30 min, po tygodniu ściągają Ci szewki. Jedyne ograniczenie to szorowanie zębów, palenie przez parę dni i nie można płukać buźki zbyt mocno. Nie masz się czym martwić ;)

bardzo dziekuje za pocieszenie :) ale i tak na sama mysl ze tobedzie chirurg to juz mam dreszcze heheh jeju moim zdaniem nalezy sie zloty medal dla osob ktore chetnie chodza ddo dentysty :)

pierwsza wizyta u chirurga była dla mnie przerażający, jak się okazało bez podstwa. druga to już luzik, podczas zabiegu śmialiśmy się, żartowaliśmy. Niestety przy trzecim który mnie czeka (ekstrakcja 8) już pogadac nie będzie można heh

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:41:15

ja wyrwałam już jedną ósemkę niewyrośniętą i we wtorek jadę drugą :) zabieg nic nie boli, po prostu jest nieprzyjemnie, jak ktoś Ci wierci w buzi i odsysa Ci krew.
może znacie jakieś sposoby aby opuchlizna szybciej schodziła? oprócz zimnych okładów?

Wyrwanie zęba

07 maj 2011 - 11:45:44

zależy który ząb,
ja miałam dwie ósemki wyrywane,
sam zabieg nie był zły,
ale później tragedia,
opuchlizna tydzień,
gorączka, ból taki że na ketonalu cały czas... :/

następna dyskusja:

Połknięty kolczyk? Pomocy!