Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:03:09

hej dziewczyny jestem w trudnej sytuacji mam 10 miesięczną córeczke mieszkam z rodzicami poniewaz moj chłopak ma problemy z alkoholem w poniedzialek dowiedziałam sie ze jestem w 6 tygodniu ciązy narazie wie o tym ja i moj chłopak boję się powiedziec rodzicom bo wyrzuca mnie z domu kompletnie nie wiem co mam zrobic wynajecie miezkania troche za drogo wyjdzie..doradzcie mi

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:09:28

dlaczego od razu mieliby cię wyrzucić z domu.... oczywiscie nie będą zadowoleni , bedzie afera-jak to z rodzicami, ale wyrzucać...?
moim zdaniem trzeba im powiedzieć!
najbardziej mnie tu zmartwił ten Twój chłopak ....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:11:42

Prędzej czy później i tak się dowiedzą a lepiej będzie jeżeli dowiedzą się tego od Ciebie.
Wyrzucić nie wyrzucą choć na pewno się wściekną bo to dość nieodpowiedzialne z Twojej strony.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:15:22

Pokrzyczą, pokrzyczą i przestaną, wywalić nie wywalą.
Co do chłopaka - no cóż..takiego sobie wybrałaś.
Jesteś dorosła i wiesz co robisz.
Idąc do łóżka trzeba się liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami albo porządnie zabezpieczyć żeby nie było później takich sytuacji..

Niedawno zakładałaś wątek o ABORCJI - mam nadzieję ze nie szukasz lekarza który pomoże ci "pozbyć się problemu".

jedyne co mogę ci doradzić to na spokojnie porozmawiaj z rodzicami. Chłopak niech się "ocknie" i weźmie w garść bo jest ojcem.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-07 10:23 przez CHRUPEK.

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:19:37

Różnie się w życiu układa.... Powiedz, kiedyś i tak będziesz musiała, a im szybciej tym lepiej. Najwyżej się pozłoszczą, trzeba liczyć że im z czasem przejdzie. Najgorsze są takie "niespodzianki" od obcych, więc niech wiedzą od Ciebie

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:23:53

usunąć nie chce to wogole nie wchodzi w grę,mpojego chłopaka ojciec powiedział ze kupi nam mieszkanie ale za mieszkanie z nim to ryzyko bo on pije jego ojciec chce go wys łac na przymusowy odwyk ale niewiem czy to cos pomoze

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:24:25

wydaje mi się ,że teraz jak najbardziej powinnaś być otoczona rodzicami choćby ze względu na twojego chłopaka nosisz dziecko które nie prosiło się na świat i musisz to zaakceptować nie możesz myśleć negatywnie bo to cię zdołuje ,musisz uwierzyć ,że rodzice ci pomogą pokrzyczą pokrzyczą i przestaną a napewno ci pomogą ja w to wierzę i nie czekaj tylko powiedz mamie ona cie zrozumie a może nawet pomoże wam tzn twojemu chłopakowi unkinąć alkoholu przecież jest tyle możliwości aby temu zapobiec !nie poddawaj się trzymam za Ciebie kciuki abyś powiedziała rodzicom daj znać nam jak zareagowali ??pozdrawiam

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 10:28:25

Po co Ci taki facet, który zamiast Cię wspierać, pomagać itd przysporzy Ci samych problemów?
Albo faktycznie przymusowy odwyk i ostatnia szansa dla Niego albo zostaw Go.
Sama, przy pomocy rodziny wychowasz dzieci może lepiej niż z alkoholikiem, a jesteś młoda więc może znajdziesz kogoś.
A On niech ma świadomość, że Go zostawisz jak nie przestanie.

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 11:20:00

Nie wiem co powinnaś zrobić. Na pewno powiedzieć rodzicom.
Jak mogłaś w ogóle zdecydować się na drugie dziecko z pijakiem??? Przepraszam, że tak wprost ale nigdy nie owijam w bawełnę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-07 11:21 przez kinius33.

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 11:26:01

ja nie chciałam drugiego dziecka nrazie On zreszta tez niewiem wpadka...wiecei jak pisze sie wniosek o ustalenie ojcostwa

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 11:28:26

Cytat
motyl180
ja nie chciałam drugiego dziecka nrazie On zreszta tez niewiem wpadka...wiecei jak pisze sie wniosek o ustalenie ojcostwa

Wiesz, szkoda mi dzieci.
Idź do sądu, tam Ci dokładnie wszystko powiedzą, tylko przygotuj sobie od razu pieniążki (100- 150 zł) na opłatę za znaczki skarbowe.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 11:34:49

Wniosek taki można złożyć dopiero po narodzinach dziecka i jest on zwolniony z jakichkolwiek opłat, dodatkowo możesz ubiegać się o darmowego adwokata.

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 11:36:13

dziewczyno ile masz lat ? masz juz jedno dziecko to przeciez chyba wiesz w jaki sposób sie zabezpieczać lekarz napewno jakąś metodę ci zaproponował

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 11:40:29

Cytat
joanna_1807
dziewczyno ile masz lat ? masz juz jedno dziecko to przeciez chyba wiesz w jaki sposób sie zabezpieczać lekarz napewno jakąś metodę ci zaproponował

Przecież napisała, że to wpadka, co zresztą przy zabezpieczeniu też się zdarza.
Zresztą nie czas teraz na krytykę tylko na dobre rady:)

nie wiem co robić?

07 sty 2010 - 11:44:27

Cytat
nbbo
Wniosek taki można złożyć dopiero po narodzinach dziecka i jest on zwolniony z jakichkolwiek opłat, dodatkowo możesz ubiegać się o darmowego adwokata.

Hm... No popatrz, to w sądzie wprowadzili mnie w błąd.

następna dyskusja:

Mama w domu