Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

34 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:30:34

Dziewczyny to prawda, że przy wadzie wzroku powyżej -4.00 dioptrii nie można rodzić naturalnie? tylko cesarka?
Są tutaj jakieś dziewczyny które przez to przeszły?

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:35:43

moja koleżanka miała cesarskie cięcie z powodu wzroku . Nie wiem dokładnie jaką wadę wzroku ma, ale w ostatnim miesiącu miała umówiony termin porodu . Nie cierpiała tak jak ja ( ja -poród naturalny) a jej córcia zdrowiutka i fajniutka .

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:38:40

Co prawda nie mam jeszcze dzieci ale lekarka przy badaniach powiedziała,że mogę mieć problemy z urodzeniem, gdyż mam dużą wadę wzroku -6. I raczej będę miała cesarkę,ponieważ ona powoduje ,że siatkówka od oka się nie odklei (tak mi powiedziano).

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:39:32

ja mam wadę wzroku -2.75 i drugie oko -2.5 i tez sie bałam ze moge miec problemy (choc chcalam cesarke:P) poszlam do okulisty jak najblizej terminu porodu bo mialam skierowanie od mojego ginekologa. ale moglam rodzic normalnie bo niby mam silna siatkowke, to cyba nie jest az tak zalezne od wady tylko wlasnie o tego w jakim stanie jest siatkowka,

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:42:18

To mam nadzieję, że moja wada dalej nie pójdzie ;/

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:46:14

tez slyszalam takie cos i momi ze mam dopiero 19 lat to troche mnie to niepokoi, poniewaz tez mam juz -4,5 ;/

zweryfikowana
Posty: 1.682
Ostrzeżenia: 1/5

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:47:38

nieiwem jak to jest ale wiem ze przez wade wzroku moja mama miala dwie cesarki;)..
i po operacjach bardzo jej poszły oczy..

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:50:20

z tego co wiem liczy się stan siatkówki najbardziej bo to jej grozi odklejenie

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 15:54:21

nieprawda :) ja mam -11 dioptrii. kiedys sie mowilo, ze duza wada wzroku predysponuje do cesarki. teraz tak nie jest. Wada wzroku juz nie jest wazna. chodzi o jakosc samej siatkowki. Ja sobie "wychodzilam" cesarke, ale latwo nie bylo. Mialam kilka razy robione usg oka i na tej podstawie lekarz decyduje czy konieczne jest przeprowadzenie operacji, czy mozliwy jest porod silami natury. Moje wyniki byly na "styku" i ordynator okulistyki wystawila mi zaswiadczenie, ale i tak mnie namawiala na "zwykly" porod

wada wzroku a poród

19 mar 2011 - 16:43:38

dzięki za odpowiedzi, trochę rozjaśniłyście mi temat;)
Ja nie mam jeszcze tak dużej wady, ale pogłębia mi się z roku na rok - stąd moje obawy :(

następna dyskusja:

Ćwiczysz ? WEJDŹ KONIECZNIE :D