Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

lesinelle antykoncepcja

30 cze 2011 - 15:37:18

Czemu wypowiadacie się NIE NA TEMAT WĄTKU!!! Powinny być za to ostrzeżenia, bo kurde mol, zapytała o tabletki o nazwie LESINELLE a nie o tym, czy antykoncepcja hormonalna jest zdrowa, czy nie!! Nie wasz interes, myślcie o sobie, a nie o innych i te wywody naprawdę wsadźcie sobie w kieszeń, bo naprawdę nikomu nie chce się czytać opinii samozwańczych lekarek, które wiedzą czy po tabletkach można zajść w ciążę czy nie, opierając swoje wypowiedzi na doświadczeniach (tylko!) własnych bądź koleżanek... To każdego WŁASNA sprawa jak się zabezpiecza, ja pitole, naprawdę podnosi mi się ciśnienie jak czytam takie wypociny nie na temat.. Nie chcecie brac tabsów to nie bierzcie, inne biorą i nic Wam do tego!!!

A co do tabletek: nie słyszałam jeszcze o nich, muszę się zapytać lekarza, bo właśnie też biorę Yasminelle, a ktoś napisał, że te Lesinelle to tańszy zamiennik :> Fajnie by było, bo Yasminelle są bardzo drogie (a tabsów na pewno nie zmienię, bo ten skład mi służy), także muszę się podpytać o Lesinelle:) Dobrze wiedzieć, dzięki!!!

lesinelle antykoncepcja

30 sie 2011 - 12:18:16

Potrzebuje pomocy!
Od 10 sierpnia mam non stop kaszel, bylam juz kilka razy u lekarza, najpierw podejrzewali zapalenie oskrzeli, potem sie okazalo ze nic mi nie jest tylko cos na strunach glosowych, no ale dalej kaszle suchym kaszlem, nie jest on silny, no ale jest. No i tu pojawia sie moje pytanie, od 23 sierpnia zaczelam brac te tabletki Lesinelle, nie mam zadnych skutkow ubocznych, jeden dzien bolal mnie mocno brzuch. W ulotce przeczytalam ze jesli pojawi sie kaszel to powinno sie odstawic tabletki, no ale ja go mialam prawie 2 tyg wczesniej i jest bez zmian. Powiedzcie, powinnam je odstawic czy tez nie? Moj ginekolog na urlopie, a do innego nie wiem czy isc. To sa moje pierwsze tabletki anty. Prosze odpoweidzcie mi.

niezweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

lesinelle antykoncepcja

30 sie 2011 - 15:55:48

Cytat
madziulka267
Potrzebuje pomocy!
Od 10 sierpnia mam non stop kaszel, bylam juz kilka razy u lekarza, najpierw podejrzewali zapalenie oskrzeli, potem sie okazalo ze nic mi nie jest tylko cos na strunach glosowych, no ale dalej kaszle suchym kaszlem, nie jest on silny, no ale jest. No i tu pojawia sie moje pytanie, od 23 sierpnia zaczelam brac te tabletki Lesinelle, nie mam zadnych skutkow ubocznych, jeden dzien bolal mnie mocno brzuch. W ulotce przeczytalam ze jesli pojawi sie kaszel to powinno sie odstawic tabletki, no ale ja go mialam prawie 2 tyg wczesniej i jest bez zmian. Powiedzcie, powinnam je odstawic czy tez nie? Moj ginekolog na urlopie, a do innego nie wiem czy isc. To sa moje pierwsze tabletki anty. Prosze odpoweidzcie mi.

Skoro kaszel był wcześniej to znaczy, że nie jest wywołany przez tabletki, Kup sobie syrop TussiDrill (poleciła mi go kiedyś moja rodzinna, przeszło po kilku dniach) dodatkowo pij wapno dwa razy dziennie możliwe, że kaszel jest alergiczny.

Dla wszelkiego spokoju powinnaś zrobić badanie na krzepliwość krwi jesli ginekolog takiego nie zlecił przed przepisaniem tabletek: INR, płytki krwi i fibrynogen - prywatnie ok 15-20 zł ale rodzinny może dać skierowanie.

lesinelle antykoncepcja

31 sie 2011 - 11:13:28

Dzięki za info... mialam robione te wszystkie badania przed braniem tabletek, wszystko bylo OK.
O tym piciu wapnia juz slyszalam. Zaczynam kaszlec, bo drapie mnie tak jakby w podniebieniu. Podobno po tych wilgotnych wakacjach jest wiele wolnych rodnikow i grzybow w powietrzu i jest mnostwo alergi.
A czy wapno nie powoduje oslabienia dzialania tabletek anty??

niezweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

lesinelle antykoncepcja

31 sie 2011 - 14:55:24

Cytat
madziulka267
Dzięki za info... mialam robione te wszystkie badania przed braniem tabletek, wszystko bylo OK.
O tym piciu wapnia juz slyszalam. Zaczynam kaszlec, bo drapie mnie tak jakby w podniebieniu. Podobno po tych wilgotnych wakacjach jest wiele wolnych rodnikow i grzybow w powietrzu i jest mnostwo alergi.
A czy wapno nie powoduje oslabienia dzialania tabletek anty??

Nie, wapno nie obniża skuteczności.
Obniża chrom, węgiel i inne tabletki na biegunkę, tabletki/syropy na zaparcia, sok z grejpfrutów, grejpfruty, paracetamol w dużych ilościach i reszta właściwie napisana jest w ulotce :)

lesinelle antykoncepcja

31 sie 2011 - 14:57:58

Dziekuje bardzo za informacje. A jak jest z mlekiem? Slyszalam ze nie mozna przed wzieciem tabletki pic mleka?? Ja biore tabletki o 20 a kawe zazwyczaj pije przed 19 lub po 18

lesinelle antykoncepcja

31 sie 2011 - 15:02:20

Cytat
tranell
hej, ja też dostałam od swojego lekarza Lesinelle, to moje pierwsze tabletki, dostałam je ze względu na bolesne miesiączki, jestem po 14 tabletce,miesiączka trwała u mnie normalnie, ale po niej plamię cały czas, faktycznie powiększyły mi się piersi i jestem drażliwa... też tak macie?, martwi mnie to plamienie... żeby cały czas... iśc do lekarza może...? :/

Też się obawiałam, mając tak po pierwszym opakowaniu, ale lekarz powiedział, że to normalne, bo do organizmu dostaje się więcej hormonów

lesinelle antykoncepcja

18 wrz 2011 - 18:53:39

Zaczęłam pierwsze opakowanie,a stosuje je od tygodnia już.Nie są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne ponieważ rok temu lekarz przepisał mi Cilest i nie byłam zadowolona.Jedynym plusem były słabsze bóle brzucha a dla mnie to wielka ulga,ale niestety przytyłam po nich strasznie.Teraz kiedy w końcu udało mi się zrzucić wszystkie te kilogramy znowu stosuję antykoncepcję i tym razem jest to właśnie Lesinelle.Jak pisałam wcześniej biorę od tygodnia dokładnie d czwartku i od wtorku zwiększył mi się apetyt i mam tak jakby wzdęty brzuch.Nie wiem czy to przejściowe i na prawdę nie chcę już przytyć.Do tego czuję się opuchnięta i bolą mnie piersi.Czy tak jest zawsze i zzy któraś z Was miała tak samo jak ja na początku stosowania leku?

lesinelle antykoncepcja

18 wrz 2011 - 18:56:16

Osobiscie polecam spiralne..nie trzeba brac tabletek i szkodzic sobie.

niezweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

lesinelle antykoncepcja

19 wrz 2011 - 05:38:24

Cytat
madziulka267
Dziekuje bardzo za informacje. A jak jest z mlekiem? Slyszalam ze nie mozna przed wzieciem tabletki pic mleka?? Ja biore tabletki o 20 a kawe zazwyczaj pije przed 19 lub po 18

To jakiś mit, nabiał nie wpływa na wchłanianie się tabletek.

lesinelle antykoncepcja

27 paź 2011 - 14:28:38

Cytat
CzarnaOlivvka
Osobiscie polecam spiralne..nie trzeba brac tabletek i szkodzic sobie.

chodzi Ci o spirale dopochwową? jest przeznaczone dla kobiet, które są po ciąży i nie chcą już dzieci.. ;)

a co do tabletek, własnie dzis przepisał mi je mój lekarz i strasznie się boję, to moje pierwsze tabletki..
Mysle, ze jakos to przezyje.. :)

lesinelle antykoncepcja

27 paź 2011 - 14:31:59

Cytat
TERRY1
Witam, może zamiast truć się tabletkami warto zainwestowac w zdrowie i kupic chociaz drogi komputer owulacyjny cyklu Pearly(1199zl) wpioszcie sobie w wyszukiwarke i sprawdzcie na forum opinie innych uzytkowniczek-polecam i pozdrawiam
super ale przy codziennym uprawianiu seksu, się sory ale nie sprawdza
xD
Cytat
ajskrimbejbe
Cytat
CzarnaOlivvka
Osobiscie polecam spiralne..nie trzeba brac tabletek i szkodzic sobie.

chodzi Ci o spirale dopochwową? jest przeznaczone dla kobiet, które są po ciąży i nie chcą już dzieci.. ;)
są spirale dla nieródek


ja polecam nuva ring, krążek nasączony hormonami, mozna go wyciagnąć przed stosunkiem jeśli ktoś boi się, że zapcha go dalej chociaż to nie prawda.
i skutki uboczne są o wiele mniejsze a wręcz żadne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 14:37 przez jagababa123.

lesinelle antykoncepcja

27 paź 2011 - 15:17:40

Cytat
lilthug1

A co do tabletek: nie słyszałam jeszcze o nich, muszę się zapytać lekarza, bo właśnie też biorę Yasminelle, a ktoś napisał, że te Lesinelle to tańszy zamiennik :> Fajnie by było, bo Yasminelle są bardzo drogie (a tabsów na pewno nie zmienię, bo ten skład mi służy), także muszę się podpytać o Lesinelle:) Dobrze wiedzieć, dzięki!!!

Nie biorę tych tabletek. Mój lekarz zapisał mi tabletki Naraya, też zamiennik Yasminelle. I póki co, nie mam na co się uskarżać ;)

lesinelle antykoncepcja

28 paź 2011 - 10:30:54

a to nie wiedziałam, że takie spirale są, mój błąd :)

a co do tabletek.. wiadomo dokładnie kiedy zaczynają działać?
wszyscy mają podzielne zdanie na ten temat, a lekarza po prostu zapomniałam się spytać.. a nie chciałabym za wczesnie ryzykować.

zweryfikowana
Posty: 246
Ostrzeżenia: 2/5

lesinelle antykoncepcja

28 paź 2011 - 10:35:42

witam o takich nie slyszalm ale jak ktos chetny mam 4 opakowania yasmin na zbyciu, poniewaz ginekolog zmienil mi tabletki, ktos chetny??:)

następna dyskusja:

ciąża, pomóżcie :(