Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

operacja oczu

4 minuty temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:44:30

Hej dziewczęta!
W najbliższym czasie planuje wybrać się do dentysty na leczenie moich zębów. Chciałabym się zdecydować na leczenie pod narkozą. Jak wiele z osób mam dentofobię. Przeraża mnie dentysta i wszystko z nim związane. Nie myślcie, że sobie to wymyśliłam, żeby nie czuć bólu. Wiele razy byłam u dentysty a niektórzy w ogóle nie chcieli mnie dotykać tak się boje okropnie. Zaczęłam czytać różne opinie i porady. Jak wiadomo ile ludzi tyle opinii. Ogólnie w 98% czytanych prze ze mnie opinii o znieczuleniu ogólnym były pozytywne, wręcz zadowalające. Ceny wiadomo nie małe. Teraz moje pytanie: Czy któraś z dziewczyn leczyła zęby pod narkozą w woj. lubuskim tj: Legnica, Zielona Góra, Jelenia Góra? Co robiłyście i ile zapłaciłyście za zabieg? Jak Was przygotowywano do tego zabiegu? Miałyście robione jakieś badania? Proszę o pomoc.

Komentarze w stylu. Po co ci narkoza? itp. raczej sobie odpuście bo jestem już zdecydowana. A i nie prosę o opinie czy Wam się to podoba czy nie, itp:)

Dzięki za odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam:)
Czy nikt mi nie pomoże? Może chociaż podbijajcie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 20:45 przez -laila-198824.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:46:37

jestem ciekawa,tez sie boje dentysty

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:49:40

moja mama leczyła zęby tylko pod narkozą bo też się panicznie bała i była bardzo zadowolona, w moim przypadku to odpada bo ja się panicznie boje narkozy

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:50:32

Takie zabiegi kochana moja robi sie przy wiekszych operacjach. tak wiec jezeli chcesz sobie zrobic narkoze na 1, 2 czy tam 3 dziurki to sobie daruj bo cie kazdy wysmieje. No chyba, ze masz niezly balagan w zerbach to wtedy jaknajbardziej sa takie zabiegi pod narkoza gdzie robione jest kilak zebow na raz. A koszt> slyszalam, ze ok 2 tysiecy. A procedury standardowo jak przed zabiegiem operacyjnym, zero jedzenia itd.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:52:12

2 tys? chyba zaczne zbierac..xd

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:52:19

Mam to samo co Ty;) strasznie boję się dentysty, wolę iść do ginekologa 5 razy niż raz do stomatologa! Chętnie się dowiem co i jak.

zweryfikowana
Posty: 246
Ostrzeżenia: 2/5

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:52:22

ja tez jestem ciekawa?? a ile to wogle kosztuje??? i gdzie w okolicy rzeszowa jest to mozliwe??????????//

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:55:09

Ja jestem ze Szczecina, moja mama leczyła zęby pod narkozą , w ogóle jej nie badali, tylko podczas uśpienia i wybudzenia musiał być obecny lekarz anestezjolog. Ogólnie mama była bardzo zadowolona, więc nie masz się czym martwić :)
nie no w Szczecinie koszt samej narkozy w prywatnej klinice to 600 zł, trzeba doliczyć jeszcze do tego robione zęby oczywiście :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 20:56 przez bejsunia.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:55:55

Ciekawy temat...tez jestem ciekawa.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:55:56

Wygląda to tak (przynajmniej w znanej mi prywatnej klinice), że należy zrobic jakieś specjalne badania krwi (ok. 50 zł), do tego wizyta u anestezjologa (ok. 60 zł), plus prześwietlenie panoramiczne zębów (ok. 40 zł) oraz wizyta u stomatologa, na której ustalany jest zakres "robót" i ewentualna cena (ok. 20 zł). Założenie 1 plomby w narkozie - 150 zł.
Od razu mnie ostrzeżono, że leczenie kanałowe i tak trzeba kontynuować "za żywo", czyli bez narkozy itp.
A sama narkoza kosztuje 400 zł.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 20:59 przez mortriszia.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:58:40

właśnie koszt zależy też od "bałaganu w zębach" Ja jak narazie napewno mam do wyrwania dwie siódemki, będzie ploma albo nawet dwie i do wymiany ze r plomby i jeszcze taki jakiś kamień mam na dwójce, boje sie ze mi ząb wypadnie. Wspomnę od razu,że zeby myję regularnie dwa razy dziennie, nitkuję i płuczę ale niestety trzeba też leczyć a dentysta to dla mnie masssakra. Tak pisali o kosztach to myśle że ok w 1000zł bym się zmieściła.Ale chciałabym poznać Wasze doświadczenia.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:58:42

Ja mialam wyrywane 2 razy 6-stki pod narkozą jestem zadowolona ponieważ bardzo boje sie dentysty. Tylko kilka dni bolały mnie dziąsła .

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 21:00:06

Cytat
bejsunia
Ja jestem ze Szczecina, moja mama leczyła zęby pod narkozą , w ogóle jej nie badali, tylko podczas uśpienia i wybudzenia musiał być obecny lekarz anestezjolog. Ogólnie mama była bardzo zadowolona, więc nie masz się czym martwić :)
nie no w Szczecinie koszt samej narkozy w prywatnej klinice to 600 zł, trzeba doliczyć jeszcze do tego robione zęby oczywiście :)

no to bardzo "odpowiedzialne" bez badań dawać narkozę ....

Leczenie zębów pod narkozą:/

26 lut 2011 - 02:09:29

hm... a zwykła sedacja nie wystarcz? trzeba od razu narkoze? jeny ja bym sie bała

Leczenie zębów pod narkozą:/

26 lut 2011 - 02:15:40

w podlaskim od 1000zł, przed znieczuleniem wywiad z przebytych chorób, wcześniej trzeba zrobić morfologię krwi i zmierzyć ciśnienie. Przed podaniem narkozy nie można jeść przez kilka godzin, można pić wodę ale mało (po wybudzeniu niektórzy nieźle wymiotują więc dla własnego komfortu lepiej nie mieć nic w żołądku)

(koszt zależy od długości zabiegu, ile zębów do zrobienia i co. Płaci się w zasadzie nie za samo znieczulenie a za pracę lekarza anestezjologa który musi być cały czas obecny. Do kosztów zabiegu trzeba doliczyć koszt leczenia zębów. Prywatne kliniki rozkładają takie rzeczy na raty)

Cytat
-laila-198824
Jak wiele z osób mam dentofobię. Przeraża mnie dentysta i wszystko z nim związane. Nie myślcie, że sobie to wymyśliłam, żeby nie czuć bólu. Wiele razy byłam u dentysty a niektórzy w ogóle nie chcieli mnie dotykać tak się boje okropnie.

witam w klubie. Też miałam różne historie- omdlenia w gabinecie, wymiotowałam, trzęsłam się z nerwów, sztywniałam tak że się nie mogłam ruszyć na krok ;( Do mnie również niektórzy nie mieli cierpliwości, nie chcieli się pieścić z kimś kto na sam dźwięk wiertła i zapach gabinetu przewracał się nieprzytomny ;/ To nie jest zwykły lęk, to już chorobliwy strach, fobia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-26 02:23 przez PatrycjaForsycja.

następna dyskusja:

nie chce mi się żyć :(( !!