Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Rewelacyjne okna

19 minut temu

e-papieros

44 minut temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomocy, poród

22 lut 2011 - 23:55:37

Mnie porod naturalny przeraża od kiedy nie wolno ze znieczuleniem ( chyba ze zrobisz to w prywatnej klinice :P )
Ale z dwojga 'zlego' wole naturalny, bo nie chce mieć blizny.

Pomocy, poród

22 lut 2011 - 23:57:19

Cytat
gagusia83
Ja rodziłam naturalnie Na porodówkę wjechałam o 10 rano Nie było tak źle do 23 w nocy Ale to co się później działo Ufff Tyle tylko że ten najgorszy ból trwał tylko do 1.50 w nocy Także nie było tak strasznie W międzyczasie posiedziałam sobie z 30 minut w wannie z bąbelkami Jak weszłam do niej miałam 4 cm rozwarcia a jak wyszłam to już 9 cm Zachecam do siedzenia w niej - przyspiesza finał. Po wyjściu z wanny z 40 minut musiałam łazić (nie ukrywam co skurcz a był już co 3-4 minuty darłam się wniebogłosy) ale samo parcie i finał porodu trwało może z 5 minut To jest ból najgorszy jak widać do przeżyciaTrzeba tylko słuchać położnej i skupić się nie na sobie tylko na dziecku bo to ono się najbardziej męczy. I to uczucie jak kładą ci dziecko na brzuchu Nie ma nic piękniejszego dziewczyny Zapomina się wtedy o najgorszym bólu. Ja jeszcze ze stołu dobrze nie zeszłam a już zadzwoniłam do męża że jest już po. Ważne żeby z maleństwem było wszystko ok O niczym innym się nie myśli. A boleć musi niestety. Taka już nasza natura. Cesarki nie polecam Naogladałam się w szpitalu i dziękuję Bogu że nie musiałam tego przechodzić Leżeć plackiem prawie dwa dni a w sumie 6 dni w szpitalu Średnia przyjemność biorąc pod uwagę opiekę i niekiedy standard naszych szpitali. Moje pocieszenie - facet by takiego bólu nie zniósł Zaliczyłby zgona na stole porodowym. Także dziewczyny nie bójcie się rodzić To jest nasz przywilej a nie obowiązek. I to tak naprawdę w dużej mierze od nas zależy jak będzie wyglądał poród Położne nie lubią histeryczek, które krzyczą że boli i proszą żeby coś z tym zrobić bo zabierają tym krzykiem tlen dziecku Sama byłam świadkiem jak położna musiała strzelić za przeproszeniem w pysk jednej dziewczynie rodzącej w sali obok bo tak histeryzowała że z dzieckiem zaczęło się coś dziać Zresztą każdy przechodzi to w sposób indywidualny I nie katujcie się jakimiś filmami na You Tube czy tym podobne bo same sobie stwarzacie obraz strasznego porodu. A może być zupełnie inaczej.

krzyk a histeria to dwie bardzo różne sprawy.jak kobieta histeryzuje to nie ma innego wyjścia jak ja sprowadzić na ziemię.natomiast krzyk jest bardzo wskazany.krzycząc rozluźniasz mięśnie i to pomaga.
ja byłam tą twardzielką,która nie pisnęła nawet.wszyscy mnie chwalili że wzorowa pacjentka,ale niestety troszkę szkód sobie wyrządziłam.
tak czy inaczej poród to najcudowniejszy czas w moim życiu.teraz tylko się śmieję z tego,że tak bolało że myślałam że nie dam rady i że to nigdy się nie skończy.ale pamiętam też że nie mogłam się doczekać,aż po dwóch godzinach zawiozą mnie na salę i dają moje dziecko.ale to jest adrenalina....

Pomocy, poród

22 lut 2011 - 23:59:36

naturalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cesarki sie nie wybiera, a jakby sie wybieralo to bylaby to glupota..

mnie te filmy nie przerazaly,
teraz karmie 5 miesiecznie niemowle i nawet nie mysle o tym jak ciezka droge musialo przejsc
kazda kobieta powinna urodzic naturalnie

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:00:01

ja rodzilam naturalnie dwoje dzieci kazdy porod trwal okolo 5 godz ale za trzecim razem wybrala bym cesarke z tym ze po naturalnym porodzie szybciej dochodzi sie do siebie.Ogolnie to jestem strasznie wrazliwa na bol

zweryfikowana
Posty: 515
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:01:09

Jak sie rodzi naturalnie to nacinają TAM ? :O
Myślałam że rozwarcie jest zwykle na tyle duże że nie trzeba nic rozcinać jak na tym filmie lekarz nożyczkami...

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:02:43

Cytat
thundercat85
naturalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cesarki sie nie wybiera, a jakby sie wybieralo to bylaby to glupota..

mnie te filmy nie przerazaly,
teraz karmie 5 miesiecznie niemowle i nawet nie mysle o tym jak ciezka droge musialo przejsc
kazda kobieta powinna urodzic naturalnie
błąd!!!!
dobrze dla kobiety i dla dziecka jest jak rodzi naturalnie,ale nie za wszelką cenę.kobieta ma wybór i powinna z niego skorzystać.

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:10:03

poród naturalny oczywiście jeśli nie ma zagrożenia!

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:10:18

Cytat
thundercat85
naturalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cesarki sie nie wybiera, a jakby sie wybieralo to bylaby to glupota..

mnie te filmy nie przerazaly,
teraz karmie 5 miesiecznie niemowle i nawet nie mysle o tym jak ciezka droge musialo przejsc
kazda kobieta powinna urodzic naturalnie


Popieram,dla mnie to byl najcudowniejszy moment w zyciu a bol?gdy zobaczysz na swiecie swoje dzieciatko szybko zapomnisz o bolu

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:10:25

Cytat
ulamiel
Cytat
thundercat85
naturalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cesarki sie nie wybiera, a jakby sie wybieralo to bylaby to glupota..

mnie te filmy nie przerazaly,
teraz karmie 5 miesiecznie niemowle i nawet nie mysle o tym jak ciezka droge musialo przejsc
kazda kobieta powinna urodzic naturalnie
błąd!!!!
dobrze dla kobiety i dla dziecka jest jak rodzi naturalnie,ale nie za wszelką cenę.kobieta ma wybór i powinna z niego skorzystać.

nie blad
w prywat nej klinice moze ma wybor a w panstwowej nie... chyba ze sa przeciwskazania do naturalnego.
skoro decyduje sie na dziecko powinna urodzic naturalnie i nie myslec o cc

z reszta co myslicie z cc to zbawienie dla organizmu,ulatwienie i ominieci! bolu|?

ojj szczerze w to watpie

przy naturalnym jest ewentualnie naciete krocze 2 cm
przy cc macie pol brzucha rozwalonego


rodzilam 10 godz, z bolu krzyczalam, smialam sie na przemian, jedyna mysl byla taka ze dzis zobacze swoja Sonie
i nastepnym razem tez chce rodzic naturalnie

zweryfikowana
Posty: 184
Ostrzeżenia: 3/5

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:12:31

Choćbym i miała iść do kliniki tylko po to żeby urodzić przez cesarkę za 2tys. to i tak znajde na to pieniadze choćbym miała się zastawić bo nie dam rady urodzić dziecka naturalnie, panicznie boje sie bólu.

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:14:31

jakie pół brzucha kuzynka miała cc, pokazywała mi bliznę ma około 15cm i jest tak nisko że jak sie ma ubrane majteczki nawet skąpe to nie widać, poza tym blizna jest już mało widoczna bo miała cesarke pare lat temu

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:16:38

Cytat
thundercat85
Cytat
ulamiel
Cytat
thundercat85
naturalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cesarki sie nie wybiera, a jakby sie wybieralo to bylaby to glupota..

mnie te filmy nie przerazaly,
teraz karmie 5 miesiecznie niemowle i nawet nie mysle o tym jak ciezka droge musialo przejsc
kazda kobieta powinna urodzic naturalnie
błąd!!!!
dobrze dla kobiety i dla dziecka jest jak rodzi naturalnie,ale nie za wszelką cenę.kobieta ma wybór i powinna z niego skorzystać.

nie blad
w prywat nej klinice moze ma wybor a w panstwowej nie... chyba ze sa przeciwskazania do naturalnego.
skoro decyduje sie na dziecko powinna urodzic naturalnie i nie myslec o cc

z reszta co myslicie z cc to zbawienie dla organizmu,ulatwienie i ominieci! bolu|?

ojj szczerze w to watpie

przy naturalnym jest ewentualnie naciete krocze 2 cm
przy cc macie pol brzucha rozwalonego


rodzilam 10 godz, z bolu krzyczalam, smialam sie na przemian, jedyna mysl byla taka ze dzis zobacze swoja Sonie
i nastepnym razem tez chce rodzic naturalnie
och...ja też byłam taka pewna naturalnego porodu.silna byłam jak nigdy w życiu,nawet pocieszałam mamę,która weszła do mnie na chwilkę i widziała mnie podczas nasilających sie bóli.
tylko że nikt mi nie powiedział jakie sa zagrożenia.dwa lata walki o normalne życie,o to żeby czuć się kobietą.....w końcu to,że dla mojego dobra lepiej nie mieć drugiego dziecka...to boli...
uwierz mi już nie mam tej pewności co Ty...
ale nie znaczy to ze źle wspominam poród.to najcudowniejszy moment w moim życiu.tylko mając tą świadomość co teraz wzięłabym pod uwagę inne możliwości



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-23 00:19 przez ulamiel.

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:18:29

Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Jeżeli masz opcję to wybierz cesarkę. Ja nie zdecyduję sie napewno na naturalny poród.

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:20:54

Cytat
amisska
jakie pół brzucha kuzynka miała cc, pokazywała mi bliznę ma około 15cm i jest tak nisko że jak sie ma ubrane majteczki nawet skąpe to nie widać, poza tym blizna jest już mało widoczna bo miała cesarke pare lat temu


15 cm i cale powloki brzuszne
a 2 cm

hehe faktycznie zadna roznica ;D


bol na drugi dzien jest porownywalny
tylko po naturalnym szybciej zaczynasz funkcjonowac..

niektore z was sie doluja, i sieją przerażenie ogladajac takie filmy..
a ja przed samym porodem ogladalam by dokladnie wiedziec co mnie czeka

i na porodowke poszlam z usmiechem od ucha do ucha i w takim samym stanie euforii wywiezli mnie na sale.


nie ma czego sie bac i tyle! i z takiego zalozenia powinny kobiety wychodzic a nie trząść się jak osika na wietrze


dla takiej chwli warto pocierpiec :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-23 00:26 przez thundercat85.

Pomocy, poród

23 lut 2011 - 00:21:02

Przerażające. Ja w przyszłości będę mogła mieć jedynie cesarkę, o naturalnym nie ma mowy (z konieczności)..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-23 00:22 przez emilyart.

następna dyskusja:

odchudzanie suplementy diety pomocy:(