Obecnie rozmawiamy o:

tabernakula sklep

7 minut temu

zakupy internetowe

31 minut temu

Budowa domu

36 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Plastry Evra

22 lut 2011 - 16:49:07

"wystarczy nastawić budzik w tel. na tą samą godzinę codziennie i nie będziesz zapominała. p.s. poza tym tabletki są dużó lepsze pod każdym względem, biorę od 10lat i trochę już wiem na ten temat."
To może porównaj,podaj przyklady czemu sa lepsze..a watroba?
Na pewno nie bede stosowala czegos, co trzeba bedzie we mnie wkladac ;o fuj! (krazki, kapturki..te sprawy)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-22 16:50 przez Emileczka92.

Plastry Evra

22 lut 2011 - 16:53:24

ja używałam i byłam zadowolona, żadnych skutków ubocznych, miesiączka mi się uregulowała a nawet schudłam po nich. Jakbym teraz miała znów się zdecydować na jakąś formę hormonów, to na pewno na Evrę. A jaka wygoda!

jedna użytkowniczka pisała wcześniej, że zrezygnowała ze względu na wyjazd nad morze, ja z plastrami byłam w Chorwacji i praktycznie nie wychodziłam z wody i nie szkodziło im to. A co do miejsca naklejania - podbrzusze, nie było nic widać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-22 16:56 przez jaelithe.

Plastry Evra

22 lut 2011 - 16:58:33

bralam kiedys cilest i czulam sie okropnie,potem na 5 lat mialam zalozona spirale byla super .. od miesiaca używam plastów i jestem bardzo zadowolona i nie slyszalam o zakrzepicy

Plastry Evra

22 lut 2011 - 16:58:36

Cytat
Emileczka92
Cytat
lokomotywa44
ja brałam kilka miesięcy, skutek - guzek w piersi. Hormony podziałały na gruczoły w piersi, a że te się tragicznie powiększyły, to się guzek zrobił (potem zabieg i świadomość, że coś z Ci z cycuszka wyciągnęli).
Mam złe wspomnienia. Pierwszy miesiąc, nie mogłam przejść nawet kilometra, bo mi duszno było, zawroty głowy, zadyszka, tragicznie się czułam. Następne miesiące były ok pod względem samopoczucia, tylko masakrycznie piersi urosły.
Plastry same w sobie - hmm... na ramieniu w wakacje tego kleić nie chciałam. Przykleiłam raz na tyłku. Tragedia! jak to się zaczęło odklejać, brudzić, zaczepiać, fuj! następnym razem przykleiłam na podbrzuszu - tu było wygodnie i przynajmniej nie zahaczało nigdzie, no i nie miałam świadomości, że na tym siedzę;)
O Boże! Strasznie Ci współczuję! I okropnie się teraz przeraziłam..wiem, że już schizuję..ogólnie na temat całego tego przyjmowania hormonow ;/ ;(( Może będę używała tylko gumek i kremow plemnikobojczych..juz sama nie wiem :( chcialam stosowac jakos b.skuteczna metode anty, bo nie chce zajsc w ciaze, w zadnym wypadku!! Zwlaszcza teraz, w tak mlodym wieku i jesli jeszcze sie ucze..
Tabletki o wiele lepsze. Mniejsze uczucie zmęczenia i przede wszystkim mniej hormonów. Przy plastrach pierwszego dnia przyklejenia nowego, organizm dostają sporą dawkę hormonów, jak na to nie patrzeć i dla mnie był to po prostu szok;) Możesz przez miesiąc spróbować i sama wyrobisz sobie opinię, jednak ja polecam tabletki.

Plastry Evra

22 lut 2011 - 17:00:21

Cytat
qazqaz1212
Cytat
Emileczka92
Cytat
qazqaz1212
bosz... nie mozecie brać zwykłych tabletek??? jak widzę latem ramiona poobklejane tymi plastrami to nie wiem czy się śmiać czy płakać ;;D
Napisalam dlaczego nie chce brac tabletek! Poza tym jak nie masz nic do powiedzenia odnosnie plastrwo Evra i ogolnie innych plastrow to zachowaj swoje spostrzezenia dla siebie, bo tylko mi zasmiecasz watek ;/


wystarczy nastawić budzik w tel. na tą samą godzinę codziennie i nie będziesz zapominała. p.s. poza tym tabletki są dużó lepsze pod każdym względem, biorę od 10lat i trochę już wiem na ten temat.


mój Boże. 10lat bierzesz tabletki? a lekarz o tym wie? Ty masz jeszcze wątrobe?! Jezu...

Plastry Evra

22 lut 2011 - 17:01:11

cześć z prezerwatyw polecam ci unimil skyn są bardzo wytrzymałe i dają dużo przyjemności od początku grudnia używam plastrów evra wiadomo ze kazdy organizm reaguje inaczej czy to na plastry czy na tabletki ja po tabletkach zupełnie nie mogłam funkcjonować teraz po plastrach evra super się czuje wogole zero skutków ubocznych lekko przytyłam a ze jestem chudzielec to na plus piersi się powiększyły ale nie jakoś mega dużo jedyne co zauważyłam pijąc alkohol nawet jedno piwko ciężko się czuje głowa boli jakby się wypiło mega dużo chyba mam nietolerancje alkoholowa jaka jest jednym ze skutków ubocznych evry polecam Ci wypróbować jak będziesz się źle czuła zawsze można przerwać

Plastry Evra

22 lut 2011 - 22:11:50

Dziękuję wszystkim za rady :) Bardzo mi pomogłyście i już trochę mniej się boję zaryzykować ;) Może w przyszłym miesiącu przykleję ;) Po prostu stąd te moje obawy, że czytałam o tym sporo w necie..opinie różnych kobiet i oczywiście wiele sobie chwali, ale też dużo osób jest na nie..wiem, ze to zalezy od organizmu..jednemu przypasuje drugiemu juz nie.. Tylko jeszcze jest ta sprawa zakrzepicy..tej kobiety co umarla i wycofania ich na rynku w Ameryce.. ale o tym już pisałam. Na ulotce bylo tez napisane o krwawieniach miedzymiesiaczkowych, utrzymujacych sie nawet do trzech miesiecy..tego tez sie obawiam, ale wiem ze jak nie sprobuje to sie nie przekonam..najwyzej po miesiacu odstawie. Wiele tez tam bylo innych powaznych skutkow ubocznych..zwiekszone ryzyko raka (nie pamietam teraz dokladnie czego czy szyjki macicy czy jajnika)..hmm..chociaz wiem ze raczej do konca zycia tego stosowac nie bede..moze kilka lat, a pozniej sie zobaczy..

Plastry Evra

22 lut 2011 - 22:30:19

dziewczyny a na pośladku też można przyklekać? bo ja gdzieś slyszałam, że mogą słabiej działać, bo więcej tkanki tłuszczowej..

a Twoje obawy doskonale rozumiem, od kilku miesięcy zastanawiam sie nad plastrami, bo biorę już dłuższy czas tabletki i chciałabym w koncu odciążyć tą moją wątrobę.. Ale wlasnie też sie dużo naczytałam i zwątpiłam. A teraz myślę, że w końcu chyba zaryzykuje i chociaż spróbuje przygody z plastrami ;p

Plastry Evra

23 lut 2011 - 01:07:12

Cytat
asiaczek_89
dziewczyny a na pośladku też można przyklekać? bo ja gdzieś slyszałam, że mogą słabiej działać, bo więcej tkanki tłuszczowej..

a Twoje obawy doskonale rozumiem, od kilku miesięcy zastanawiam sie nad plastrami, bo biorę już dłuższy czas tabletki i chciałabym w koncu odciążyć tą moją wątrobę.. Ale wlasnie też sie dużo naczytałam i zwątpiłam. A teraz myślę, że w końcu chyba zaryzykuje i chociaż spróbuje przygody z plastrami ;p
można ale to chyba nie bedzie wygodne, ja nie próbowalam

Plastry Evra

23 lut 2011 - 14:20:09

Cytat
Emileczka92

Na pewno nie bede stosowala czegos, co trzeba bedzie we mnie wkladac ;o fuj! (krazki, kapturki..te sprawy)

tez tak myslałam, a teraz nie wyobrazam sobie innej metody antykoncepcji. stosuje od pol roku krązek i szczerze polecam, nawet bardziej niz plastry :) a wiem bo uzywałam też. przez okolo 1,5 roku. a przy tabletkach nawet przy nastawionym budziku w telefonie mozna zapomieć. a co do plastrów. nie odklejały sie, brudziły sie owszem ale to chyba normalne. skutków obocznych nie miałam żadnych. polecam również. w razie pytan pisz :)

Plastry Evra

09 mar 2011 - 09:02:40

dziewczyny jak sobie radzicie z tym brudem naokoło plastra? stosuję go od kilku dni i okropnie to wygląda ;/ czy mogę to delikatnie zmyc? czy nic sie nie stanie z plastrem i jego działaniem? bo ja na razie to boje się, ze się odklei, nie bedzie działał albo coś :P

Plastry Evra

09 mar 2011 - 09:12:12

Cytat
qazqaz1212
bosz... nie mozecie brać zwykłych tabletek??? jak widzę latem ramiona poobklejane tymi plastrami to nie wiem czy się śmiać czy płakać ;;D

nie trzeba na ramieniu,tylko laski sie tak afiszują,tez stosowalam te plastry i przyklejalam pod brzuchem (tam tez mozna :)))
ale zmienielam wlasnie na tabletki popierwsze ze wzgledu na cene,a po drugie po tyg. ten plaster juz tak ladnie sie nie trzymal po brzegach i troche temu nie ufalam..

Plastry Evra

09 mar 2011 - 09:25:40

Kurcze a ja to stosowałąm już chyba wszystkie metody antykoncepcji:/ Plastrów tych nie polecam a chociażby z tego względu ze sie odklejaja:/ W lecie jak je miałam to zawsze ten drugi zaczal sie przy brzegach odklejac:/ Z mezem na wszystkie spodoby staralismy sie zeby zostan na miejscu... Mialam plastry przyklejone na wszystkich mozliwie dostepnych miejscach(oczywiscie tam gdzie powinien byc umieszczony) No a wiadomo ze aby on dzialal tak jak powinien to MUSI byc CAlY przyklejony... I w ten oto sposob zawsze drugi mi sie odklejal, musialam przykleic ten trzeci i nie mialam wtedy tego na 3-ci tydzien.
I od razu po recepte, do apteki i kasa tak zbytecznie szla:/
Dodam ze skora zawsze byla oczyszczona i sucha jak powinna...
Pozatym zadnych skutkow ubocznych nie mialam.

Nie polecam.
hmm powiem wam ze mialam juz krazek tabletki spirale ktora miala byc taaaaka pewna i g...no prawda:/ i najlepsza metoda sa tabletki.
Moj ginekolog powiedzial ze najskuteczniejsza metoda to niestety tabletki, i wroce do nich..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-09 09:28 przez kasialachowicz.

Plastry Evra

09 mar 2011 - 09:33:34

moja kuzynka po tych plastrach przytyła 8kg.. to zależy od człowieka i jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ale ja po jej przeżyciach się boję i juz wolę te tabletki :P

Plastry Evra

09 mar 2011 - 09:40:09

Cytat
nudynapudy
moja kuzynka po tych plastrach przytyła 8kg.. to zależy od człowieka i jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ale ja po jej przeżyciach się boję i juz wolę te tabletki :P

Dokładnie... chyba wiekszosc dziewczyn jednak powraca do tabletek..

następna dyskusja:

antykoncepcja pomocy