Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

operacja oczu

8 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:03:48

Do dziewczy,ktore były albo sa w ciazy i sa lepiej poinformowane. Nie zdazyłam poruszyc tego tematu z moja ginekolog,ale to zrobie.
Mozna sie kochac w czasie ciazy ? Domyslam sie,ze pod koniec lepiej nie,ale jak jest na poczatku,przez jaki czas lekarz odradza?

Czy to bezpieczne zupełnie dla dziecka i w jakim czasie najlepiej zrezygnowac ( w ktorych miesiacach) ? Bo mozna na jakis czas,oczywiscie,ale na 9 miesiecy byłoby troche ciezko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 13:08 przez kati28.

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:05:35

Mnie też to ciekawi.

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:07:03

No jasne ze można :)

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:07:33

mozna ;)

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:09:46

Nawet trzeba no chyba że chcesz miec dziecko ' niedorobione '' hahaha

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:09:51

Jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie ma przeciwwskazań, to oczywiście można. Trzeba być troszkę ostrożniejszym.
Jak mama szczęśliwa to i dziecko jest szczęśliwe ;)

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:12:22

mozna uprawiac sex przez cala ciaze :) pod koniec organizm jest tak "zeswirowany" hormonami ze kobieta jest jak bogini sexu :) tylko duzy brzuszek przeszkadza wiec trzeba wybierac wygodne pozycje. sex jest wskazany rowniez gdy dzisius nie spieszy sie z przyjsiem na swiat :) w niektorych szpitalach lekarze zalecaja wspolzycie by przyspieszyc porod ktrory sie przedluza
"...Męskie nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży. 3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu orgazm może wywołać skurcze przepowiadające, zwane skurczami Braxtona-Hocksa, które mogą trwać nawet do 30 min. Nie są one jednak w stanie wywołać akcji porodowej. Cześć ginekologów uważa, ze stosunek płciowy może pomóc w rozpoczęciu porodu przy ciąży przenoszonej..."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 13:15 przez mc85.

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:13:49

Oczywiście , że można niby dlaczego nie ;) ? z tego co czytałam to w pierwszych trzech miesiącach nie musimy zmieniać żadnych upodobań seksualnych ;)

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:16:38

Mozna sie kochac ,ale pod koniec ciazy trzeba uważać ,bo sperma moze wywolac porod. Sprawdz dokladniej na internecie.,

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:16:52

Ja co prawda nie rodziłam ani w ciązy jeszcze nie jestem, ale czytałam dość dużo na ten temat.
O ile ciąża nie jest zagrozona, mozna uprawiać seks aż do porodu:) Jeżeli byłyby jakieś przeciwwskazania, lekarz na pewno by Cię o tym poinformował.
Przy normalnej, prawidłowej ciąży ani seks, ani orgazm nie zagrażają w żaden sposób dziecku. Jeżeli dobrze się czujesz,masz siłę - mozesz normalnie się kochac. Dopiero jak brzuszek jest już duży, trzeba trochę uważać, zeby go nie przygnieść. Czyli np. kochać jest od tylu:) Ale tak to można zupelnie normalnie:) Pozdrawiam:)

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:20:33

jeżeli nie masz zagrożonej ciąży to nie ma żadnych przeciwwskazań. To zależy od kobiety - jedne mają taką chcicę, że szok a inne znów nie chcą. Więc wszystko w Twoich rękach :) Pod koniec ciąży sex może przyspieszyć poród ale to też nie jest zasadą :) Ja jestem właśnie po terminie i na mnie to nie działa hehe

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:23:11

Cytat
martischa
jeżeli nie masz zagrożonej ciąży to nie ma żadnych przeciwwskazań. To zależy od kobiety - jedne mają taką chcicę, że szok a inne znów nie chcą. Więc wszystko w Twoich rękach :) Pod koniec ciąży sex może przyspieszyć poród ale to też nie jest zasadą :) Ja jestem właśnie po terminie i na mnie to nie działa hehe

borok Ł :D (ty nie na szafie ino do.... Ł....óżka)

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:30:14

Oczywiście , że można, tak jak pisały poprzedniczki jeżeli nie ma zagrożenia to oczywiście jak najbardziej.Powiem szczerze przerabiałam ten temat :-)i najlepszy jest ten czas w którym nie ma jeszcze tak dużego brzuszka , wtedy pełen luz i swoboda.Im dalej tym gorzej. Chociaż nawet miał ochotę człowiek tak był zmęczony cały dniem jakby nie wiem jakie ciężkie prace wykonywał, a potem się żałuje ,że była okazja a człowiek nie wykorzystał jej na maxa ha ha. Za to po ciąży tak jak czytałam i u mnie sie sprawdziło seks daje mi wiekszą przyjemność niż kiedykolwiek:-)Pozdrawiam wszystkie brzuszaste :-)

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:33:08

Cytat
mc85
Cytat
martischa
jeżeli nie masz zagrożonej ciąży to nie ma żadnych przeciwwskazań. To zależy od kobiety - jedne mają taką chcicę, że szok a inne znów nie chcą. Więc wszystko w Twoich rękach :) Pod koniec ciąży sex może przyspieszyć poród ale to też nie jest zasadą :) Ja jestem właśnie po terminie i na mnie to nie działa hehe

borok Ł :D (ty nie na szafie ino do.... Ł....óżka)

borok zrobił sobie przerwe i poszedł gary myć hehe. Jeszcze sobie chłopak odpocznie jak urodzę hehe

Seks w ciazy

06 lut 2011 - 13:36:52

Cytat
martischa
Cytat
mc85
Cytat
martischa
jeżeli nie masz zagrożonej ciąży to nie ma żadnych przeciwwskazań. To zależy od kobiety - jedne mają taką chcicę, że szok a inne znów nie chcą. Więc wszystko w Twoich rękach :) Pod koniec ciąży sex może przyspieszyć poród ale to też nie jest zasadą :) Ja jestem właśnie po terminie i na mnie to nie działa hehe

borok Ł :D (ty nie na szafie ino do.... Ł....óżka)

borok zrobił sobie przerwe i poszedł gary myć hehe. Jeszcze sobie chłopak odpocznie jak urodzę hehe
Woli gary myć . musisz być fajna.

następna dyskusja:

Dni płodne