Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam
Byłam u ginekologa i zapisał mi tabletki antykoncepcyjne - Yasminelle. Natomiast w domu mam tabletki - Yaz jedno opakowanie. Które zapisał mi lekarz wcześniej ale ich nie zaczęłam brać bo nie było potrzeby ( rozsypał mi się związek) . Natomiast teraz jestem ze swoim już pół roku i nie chce ryzykować. Czy mogę zacząć brać Yaz a potem wykupić Yasminelle. Mają taki sam skład itp.

Natomiast drugie pytanie. Okres zazwyczaj dostaje wieczorem, jest to delikatne plamienie, brązowe upławy a dopiero na następny dzień jest krew. Jak zacząć brać tabletki? Od razu jak dostane te delikatne krwawienie np. o godz 22 czy poczekać do rana? Czy jeżeli wezmę tabletkę o godz. 22 to na następny dzień mogę ją wziąć o godz. 17 i brać tak przez cały cykl??

a lekarza nie mogłaś się zapytać?
ja bym nie ryzykowała i zaczęła brać yasminelle.
nie ma tego samego składu co yaz, bo yaz ma większe steżenie hormonów.
tabletkę bierz w ten dzień w którym występuje krwawienie, bez względu na to czy jest skąpe czy obfite (zazwyczaj kobiety mają na początku skromne a 2-3 dnia mocniejsze krwawienie)

następnym razem zadawaj dużo pytań lekarzowi :) ja mam do swojego nawet nr komórki i jak mam wątpliwości to dzwonię

w ten dzien co zacznie ci sie miesiączkowanie to zażyj 1 tabletke i na drugi dzien juz mozesz brac o ktorej chcesz juz normalnie brac kazdą tabletke wyznacz sobie jedną godzine ja nawet kiedys zrobiłam tak ze zaczełam tabletki nie w dzien miesiaczki i przestawiłam sobie cały cykl ale po skończeniu tabletek normalnie dostałam okres w tej przerwie 7dniowej:):)):) nie ma co panikowac:)

między różnymi tabletkami trzeba zrobić przerwę. Może ci się wydawać, ze skład jest taki sam, ale mogą być inne proporcje. Po co ci później wahania hormonalne?
Natomiast jak mi tłumaczył mój ginekolog - przed okresem może być małe plamienie i nie należy tego traktować jako początku okresu. A najlepiej byłoby zapytać lekarza

ja zarzywam diane wiem ze laski mówia ze najtansze ale mialam problemy z tradzikiem i prae miesiecy i jest superrrrr:D

To była moja pierwsza wizyta u nowego gina więc trochę się bałam :) Zapytałam się kiedy można już współżyć, kiedy jest 100% skuteczność. Powiedział mi że po 5 tabletce racja?

Ja już sama nie wiem. Moja mama pracuje na ginekologi w szpitalu. Sama bierze tabletki i mówiła mi, że mam wykorzystać to opakowanie a potem wykupić Yasminelle...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 13:09 przez Zrudziala.

nie powinnać brać 2 rodzajów tabletek. Maja te same subst. aktywne ale np. inne dawki hormonów, inne otoczki, to ci może rozregulować hormony. Musisz o to zapytac lekarza. A co do 1 tabletki to to nie ma aż takiego znaczenia. Ja jak brałam 1 tabletke to kończył mi się juz okres, a ginekolog powiedział, ze to nic nie szkodzi :)

Cytat
Zrudziala
To była moja pierwsza wizyta u nowego gina więc trochę się bałam :) Zapytałam się kiedy można już współżyć, kiedy jest 100% skuteczność. Powiedział mi że po 5 tabletce racja?

Ja już sama nie wiem. Moja mama pracuje na ginekologi w szpitalu. Sama bierze tabletki i mówiła mi, że mam wykorzystać to opakowanie a potem wykupić Yasminelle...

mnie mój ginekolog mówił , ze jeszcze przez 1 tydzień tabletek konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 13:11 przez nicolenkaa.

Wszyscy lekarza mówią inaczej. Chyba dla świętego spokoju zaczekam tydzień :)

zweryfikowana
Posty: 184
Ostrzeżenia: 2/5

Witam własnie tez zaczynam brac tabletki antykoncepcyjne i mam w związku z tym pytanie dzisiaj dostałam okres i wziełam pierwsza tabletkie czy to oznacza że teraz okres mi sie przerwie i bede miala dopiero za 21 dni??? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 14:09 przez marlenka9012073.

Cytat
marlenka9012073
Witam własnie tez zaczynam brac tabletki antykoncepcyjne i mam w związku z tym pytanie dzisiaj dostałam okres i wziełam pierwsza tabletkie czy to oznacza że teraz okres mi sie przerwie i bede miala dopiero za 21 dni??? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

nie :) normalnie będziesz mieć ten okres a nastepny w przerwie pomiedzy kolejnym opakowaniem, a tym który masz teraz :)

Cytat
aparatka1991
ja zarzywam diane wiem ze laski mówia ze najtansze ale mialam problemy z tradzikiem i prae miesiecy i jest superrrrr:D

to moze przeczytaj dokładnie ulotkę, bo te leki można brać nie dłużej niż 6 miesięcy potem trzeba zrobić przerwę to raz
a dwa te leki nie są środkiem antykoncepcyjnym co jak wół jest też na ulotce napisane więc warto stosowac dodatkową antykoncepcję

Zapytaj lekarza u którego byłaś...

Cytat
matylda_jasmin
Cytat
aparatka1991
ja zarzywam diane wiem ze laski mówia ze najtansze ale mialam problemy z tradzikiem i prae miesiecy i jest superrrrr:D

to moze przeczytaj dokładnie ulotkę, bo te leki można brać nie dłużej niż 6 miesięcy potem trzeba zrobić przerwę to raz
a dwa te leki nie są środkiem antykoncepcyjnym co jak wół jest też na ulotce napisane więc warto stosowac dodatkową antykoncepcję

no niestety niektórym ciężko wyciągnąć i przeczytac ulotkę... A potem jak zabezpieczając się zajda w ciąze to tez wielkie pretensje, bo nie doczytały, że nia daja 100% zabezpieczenia, że nie wolno brac paracetamolu itp.

następna dyskusja:

Sama do ginekologa- wtórny brak okresu