Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.190
Ostrzeżenia: 2/5

moja koleżanka je brała.palila wiele lat.potem zaczęła je brać i jak zapaliła to aż mdlała tak jej było niedobrze.więc odstawiła papierosy.

Palenie papierosów połączone z tabletkami antykoncepcyjnymi zwiększa znacznie ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej oraz zakrzepów w innych narządach (wspomniane wyżej ryzyko wystąpienia zawału czy niedokrwienia kończyn).
Szczególnie niebezpieczne jest to dla osób, które mają wrodzone, genetycznie uwarunkowane zaburzenia krzepliwości (tzw. trombofilie).
A że zatorowość płucna to naprawdę poważne powikłanie-przykład dramatyczny: pamiętasz zapewne głośną śmierć młodej polskiej sportsmenki Kamili Skolimowskiej. U niej właśnie doszło do masywnego zatoru płuc i w efekcie do zgonu. Sama miałam okazję obserwować mnóstwo młodych dziewczyn na oddziałach w szpitalu, które trafiły tam z powodu niebezpiecznego połączenia tabletek anty i palenia papierosów...
Tak więc zastanów się nad rzuceniem palenia...może to będzie dobra motywacja :)
Powodzenia!

Ja mam 19 lat. i stwierdzono u mnie dwie male torbiele na prawym jajniuku. i powiedzial ze to sa bardzo silne takletki ktore powinny pomoc w wchlonieciu sie tych torbieli. mam je brac przez 3 miesiace . ale nie wiem jak z papierosami bo chyba nie dam rady rzucic:(

następna dyskusja:

Na jaką pozycje najlepiej sie kochac