Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:51:54

Wątek skierowany jest głównie do dziewczyn, które przyjmują tabletki YAZ. Otóż tabletki biorę już ok 7 miesięcy. Parę razy zdarzyło mi się zapomnieć jednej tabletki, ale w porę się zorientowałam i przyjęłam ją z kilku godzinnym opóźnienie. Wczoraj niestety zapomniałam wziąć tabletkę i minęło 12 godzin od jej pominięcia. Była to 19 tabletka z blistra. Na opakowaniu jest napisane, że jeśli minie 12 godzin od pominięcia a jest to tabletka 15-24 to należy zażyć pominięta tabletkę dokończyć przyjmowanie różowych tabletek wyrzucić te 4 białe i rozpocząć nowe opakowanie. Tylko tu pojawia się problem. Zawsze na białych tabletkach dostaje się okres. A jak będzie teraz? Dostanę go szybciej czy z opóźnieniem? Nie chcę później się nakręcać jak mi się spóźni. Miała tak któraś z was?

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:53:32

Nie dostaniesz go w ogóle, ponieważ w czasie brania tych czterech białych tabletek okres występuje 'z odstawienia', więc nic się nie stresuj w razie czego. ;)

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:56:29

A Ty tak miałaś tak? :)

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:58:54

ja brałam tableetki yaz. i zdarzyla mi sie identyczna sytuacja. ja postąpiłam tak jak ty. dokończylam brac różowe. Oczywiscie w tym jednym dniu trzeba zażyc tą pominieta czyli wziełas 2 jednego dnia. a białe wyrzucic i zaczać nowe opakowanie. I ja wtedy niedostałam krwawienia. Małe sprostowanie. biorac tabletki anty niema sie okresu tylko krwawienie z odstawienia które nastepuje podczas białych tabletek .





a wiec ja nie miałam krwawienia. Dostałam je dopiero przy następnym opakowaniu. I trzeba współżyć dodatkowo z prezerwatywą. Możesz tez po ponad tygodniu zrobic test. ale to niebedzie konieczne bo te tabletki sa tak skonstruowane że w takich przypadkach sie postępuje tak i niczemu to niegrozi

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:59:45

Jesteś miesiąc do przodu ;-) tak jak pisała slonwtrzechtrampkach okres nie wystąpi. Dostaniesz go dopiero za miesiąc kiedy przyjdzie czas na białe tabletki placebo. Nie przejmuj się również jeżeli w trakcie najbliższego miesiąca wystąpi plamienie- to normalne.

Pominięcie tabletki Yaz

08 sty 2011 - 17:23:14

ja również dziś zapomniałam wziąć 4 od końca jasnoróżowej tabletki.. zażyłam zgodnie ze wskazaniami 2 w jednym dniu, zastanawiam się tylko czy jest wskazane dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą, jeżeli tak to przez jak długi czas :) a plamienia przez długi czas Wam występowały podczas przyjmowania tego drugiego opakowania?

następna dyskusja:

Otarcia miejsc intymnych