Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny ciekawi mnie Wasze zdanie na temat brania tabletek antykoncepcyjnych w stosunku do zajścia w ciążę. JA osobiście nigdy nie zabezpieczałam się tabletkami i nie potrafię tego po sobie stwierdzić i dlatego to pytanie kieruję do Was. Czy zauważyłyście, żeby tabletki te miały wpływ na zajście w ciążę po ich odstawieniu i staraniu się o dziecko.
Ja znam kilka kobiet, które maja problem z zajściem w ciążę. Wszystkie od dłuższego czasu, bo od kilku lat zażywały tabletki. Zastanawia mnie czy to one nie są przyczyną nie udanych prób zapłodnienia, bo w większości przypadków (które znam) kobiety, które tabletek nie zażywały nie mają większego problemu.
Co Wy sądzicie na ten temat?

P.S Nie jestem przeciwna antykoncepcji, nie sądzę, że nie powinno się ich zażywać, ale chciała bym poznać Wasze zdanie

a jak można to stwierdzić?
nigdy nie wiadomo czy kobieta nie była płodna przed zażywaniem tabletek
a nawet jeśli już ma dziecko- są różne przyczyny niepłodności

brałam tabletki przez 9 lat i bez problemu zaszłam w ciąze ( dwa miesiące od odstawienia)

zweryfikowana
Posty: 670
Ostrzeżenia: 1/5

Wg mnie to tabletki nie maja na to wpływu, bo czasami problem tkwi w głowie lub całkiem gdzie indziej :/ sama nie biorę tabletek anty i sie nie zabezpieczam staram sie o dziecko ale jak na razie nic z tego nie wychodzi, doszłam do wniosku ze dziecko nie jest tak łatwo zrobić :/ a szkoda :(

Cytat
Slonce16
Wg mnie to tabletki nie maja na to wpływu, bo czasami problem tkwi w głowie lub całkiem gdzie indziej :/ sama nie biorę tabletek anty i sie nie zabezpieczam staram sie o dziecko ale jak na razie nic z tego nie wychodzi, doszłam do wniosku ze dziecko nie jest tak łatwo zrobić :/ a szkoda :(

A brałaś kiedykolwiek?
Co do Twojej wypowiedzi to jestem pewna, że będziesz miała dzieciaczka w nie długim czasie, przynajmniej Ci tego życze z całego serducha :)

moja bratowa odstawiła tabletki rok temu zaraz po ślubie
starali się i teraz jest w 3 mc ale troche się naczekali

a koleżnka znowu miała mieć miesięczną przewę w tabletkach i wtedy zaszła w ciąże mimo innych zabezpieczeń

także to chyba zależy od organizmu, od jego uwarukowań

Według mnie to nie ma znaczenia..
Kiedyś może tak (kilka czy kilkanaście lat temu),bo tabletki były dużo bardziej szkodliwe..
Ja mam już dziecko,teraz biorę tabletki od roku,ale w przyszłości planujemy jeszcze jednego bobasa;) Tez kiedyś myślałam o tej szkodliwości,ale przecież tyle kobiet bierze tabletki i nie ma problemów z zajściem w ciąże po nich..

Dziękuję, widzę, że ile osób tyle opinii :)

ja biorę, ale narazie nie staram się o dziecko, więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie.. z tego co mówią lekarze, nowoczesne tabletki anty. są złożone z takiej ilości hormonów i różnego rodzaju składników, że nie mają najmniejszego wpływu na zajście w ciążę po ich odstawieniu... więc nie wiem czy problem Twoich znajomych miał podłoże w tabletkach czy gdzie indziej, cieżko powiedzieć.. mam nadzieję tylko, że ja takich problemów nie będę miała ;)

pzdr

oczywiście, tabletki mają wpływ na zajście w ciążę - wystarczy zapytać ginekologa, a nie snuć domysły. Zamiast wyrażania tu swojego zdania, napiszę to, co usłyszałąm od ginekologa: po odstawieniu tabletek organizm "nadrabia zaległoości" - czyli produkuje więcej jajeczek, przez co mozna mieć nawet trojaczki. Owszem, tabletki wpływają na zajście w ciążę, jeśli się je odstawi - o dzidzię jest o wiele łatwiej i jest duza wiarygodność, że będzie to więcej niż jedna dzidzia - jeśli bierzemy pod uwagę pierwsze kilka miesięcy po odstawieniu.

A ja bralam przez 2,5 roku tabletki antykoncepcyjne potem odstawiłam, w tej chwili od 2 lat nie biore tabletek, z przyszłym mężem udało nam się po 2 próbie za kilka miesięcy urodzi nam się nasze pierwsze dziecko.

raczej nie ja kiedyś brałam przez jakieś 2 lata ale ze względów zdrowotnych a nie antykoncepcyjnych(za młoda byłam) i 3 lata po odstawieniu poczuliśmy się gotowi na rodzicielstwo i udało nam się w pierwszym miesiącu ale zaznaczam że to było sporo po odstawieniu tabletek wiec nie wiem czy miało wpływ

ja od ponad 2 lat nie biore.kocham sie bez zadnych zabezpieczen,celowo.chcialabym zajsc ale jakos nie idzie.juz mnie to martwi troche.zastanawiam sie jakie badania moglabym zrobic.hormonów?

ja słyszałam że jest wprost przeciwnie że szybko się zachodzi,sama nie wiem jak to jest bo jestem przeciwna antykoncepcji hormonalnej

powiem tak ze ja urodziłam dwojke dzieciaczków i przed ciążami nigdy nie brałam żadnych tabletek anty , dopiero zaczełam stosować od paru miesięcy bo juz nie planuje żadnych ciąż ;-)
nie wiem jak to jest w praktyce gdy dziewczyny stosuje tabletki a nie byly w ciąży , ale wiem ze jak sie chce zajsc na pewno rok przed planowaniem powinno sie odstawić tabsy zeby organizm sie "wyczyścił" i stosowac jakies tabletki dla kobiet planujących ciąże

następna dyskusja:

Ginekolog-Kraków proszę o namiary!