Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

skutki uboczne tabletek anty ???

21 wrz 2010 - 18:06:04

Witam! Mam do Was pytanie. Od okolo pol roku biore tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20 i do tej pory wszystko bylo ok, nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Ale od kilku tygodni zauwazylam u siebie pogorszenie: przytylam nagle ok 3kg, wychodzi mi duzo pryszczy, szybciej przetluszczaja mi sie wlosy, obnizone libido. Czy to mozliwe, ze skutki uboczne tabletek pojawily sie dopiero po pol roku? Czy moze gdzie indziej powinnam poszukac przyczyny? Dodam tylko, ze ostatnio nie zmienialam trybu zycia czy tez sposobu odzywiania ;) Bardzo prosze o odpowiedz, moze ktoras z Was miala podobnie?

skutki uboczne tabletek anty ???

21 wrz 2010 - 18:19:07

od tabletek się nie tyje samoczynnie, byc moze masz wiekszy apetyt po tabletkach, a co za tym idzie wiecej jesz i tyjesz. nie wiem, bo nie zazywam tabletek ale to taka mala uwaga.

skutki uboczne tabletek anty ???

22 wrz 2010 - 15:18:37

Cytat
musiaaa
Witam! Mam do Was pytanie. Od okolo pol roku biore tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20 i do tej pory wszystko bylo ok, nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Ale od kilku tygodni zauwazylam u siebie pogorszenie: przytylam nagle ok 3kg, wychodzi mi duzo pryszczy, szybciej przetluszczaja mi sie wlosy, obnizone libido. Czy to mozliwe, ze skutki uboczne tabletek pojawily sie dopiero po pol roku? Czy moze gdzie indziej powinnam poszukac przyczyny? Dodam tylko, ze ostatnio nie zmienialam trybu zycia czy tez sposobu odzywiania ;) Bardzo prosze o odpowiedz, moze ktoras z Was miala podobnie?

są tabletki od których rzeczywiście można samoczynnie utyć. na Twoim miejscu poszłabym do lekarza po inne tabletki. myślę, że lekarz również określi, czy od tego przytyłaś ;)

skutki uboczne tabletek anty ???

22 wrz 2010 - 15:22:06

to prawda, że od niektórych tabletek można samoczynnie utyć. nie posiadają składnika który odblokowuje zatrzymywanie wody.
ja brałam inne tabletki i podczas zażywania ich zaszłam w ciążę i poroniłam, więc nie zażywam już żadnych. nie chcę kombinować

skutki uboczne tabletek anty ???

22 wrz 2010 - 16:29:37

ja zażywam i nic sie nie dzieje od ponad 2 lat...

skutki uboczne tabletek anty ???

22 wrz 2010 - 16:40:27

Brałam yasmin przez 1 rok ... byłam poddenerwowana, bolała mnie głowa, libido spadło do zera... odstawiłam je.
Przeczytałam kiedyś w wywiadzie z jakimś znanym ginekologiem, że tabletki wywołują u kobiet tylko jedną fazę cyklu menstruacyjnego - tą zblizoną do stanu przed menstruacją, dlatego niektóre odczuwają coś podobnego do zespołu napięcia miesiączkowego. Kobieta mając normalne cykle przechodzi przez wszystkie te fazy: owluacje, menstruacje, lutaelne? i czuje się z tym normalnie.

skutki uboczne tabletek anty ???

22 wrz 2010 - 16:51:46

A nie prościej rzucić to wszystko w cholerę zamiast się martwić tyciem czy bólami? :/

skutki uboczne tabletek anty ???

27 wrz 2010 - 21:32:26

Ja biorę te Sylvie 20 i właśnie zauwayłam takie same objawy jak Ty. Też przytyłam nagle ok 3 kg i mam więcej wyprysków:)
Może lepiej zmieńmy tabletki?

skutki uboczne tabletek anty ???

27 wrz 2010 - 21:32:37

Ja biorę te Sylvie 20 i właśnie zauważyłam takie same objawy jak Ty. Też przytyłam nagle ok 3 kg i mam więcej wyprysków:)
Może lepiej zmieńmy tabletki?

skutki uboczne tabletek anty ???

28 wrz 2010 - 08:21:34

Biorę tabletki anty już 11 lat ( Milvane -10 lat i od roku Yassminelle) i nie zauważyłam abym przytyła czy miała więcej pryszczy :-P Jedynymi skutkami ubocznymi są: spadek libido i bóle głowy. Poza tym wszystko u jest ok. :)

skutki uboczne tabletek anty ???

28 wrz 2010 - 08:27:34

nie wiem tez ale chetnie sie dowiem bo mam zamiar brac

skutki uboczne tabletek anty ???

29 wrz 2010 - 08:39:40

tak to przez tabletki

skutki uboczne tabletek anty ???

05 paź 2010 - 19:01:25

Podbijam

skutki uboczne tabletek anty ???

05 paź 2010 - 19:03:08

może masz jakieś problemy z tarczycą, które dopiero teraz się objawiają...?

skutki uboczne tabletek anty ???

05 paź 2010 - 19:09:49

Ja od 6 msc. biorę syndi 15. Skutki uboczne pojawiły sie jakoś miesiąc temu. Przytyłam 8 kg, wszystko mnie drażni, boli mnie głowa. Straszne są te tabletki! Muszę je jak najszybciej zmienić.

następna dyskusja:

Lesbijki