Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:18:07

Cześć dziewczyny! Zwracam się do was o pomoc ponieważ wiem że na tym forum można ją uzyskać. Opisze wszystko od początku. Od 18 roku życia się farbuje, ciągle na ciemny brąz i czarny, 2 lata temu zrobiłam dekoloryzację bo zapragnęłam znów mieć kolor jasnej czekolady a nie czarny. Brąz znudził mi się w czerwcu i znów zechciałam być czarna. Zafarbowałam się końcem lipca.. i w zasadzie nie pamiętam czy wtedy ale jakoś własnie w tym czasie zaczął się mój problem. Dodam że cały lipiec ciężko pracowałam, całe zycie się odchudzałam ale od lipca juz nie, jadłam w miarę noramlnie. Nigdy nie miałam problemów z wypiadaniem włosów. Owszem wypadały one ale w tzw 'normie' i nie zwracałam na to uwagi. Od lipca włosy lecą i lecą.. musze myć je codziennie ponieważ zawsze miałam problem z przetłuszczaniem. Dodam ze od jakichś 4 tygodni swędzi mnie skóra głowy (najwięcej po umyciu). Włosy wypadały i wypadały, myslałam ze to minie ale nie minęło..Lecą dalej a ja widze już prześwity. Jestem zrozpaczona! Kupiłam w tamtym tygodniu wax ale mozna go nakładać co 4-5 dni(nałozyłam raz dopiero, super się rozczesywały i wypadło mało), wczoraj szampon i odzywke Radical. Boje się ze będe łysa. Jutro ide do dermatologa. Dziewczyny czy któraś miała albo ma taki problem? czym to może być spowodowane? Proszę o rady bo juz się załamuje powoli..Mam dopiero 22 lata.. :(



Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:21:30

jak długie masz włosy ?? Pamiętaj ,że farba nie jest obojętna dla Twoich włosów , niesamowicie je niszczy i osłabia . Swędzenie hmm ... mozę to zapalenie mieszków włosowych ?? Co prawda łupież raczej odpada sądząc po zdjeciu ,ale powiedz jeszcze czy wlosy wypadaja całe razem z cebulkami czy po prostu się łamią?

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:21:55

Podbijajcie prosze!!

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:22:02

pierwsza sprawa- idź do lekarza rodzinnego a później do dermatologa, możliwe że ma jakiś stan zapalny skóry głowy i dlatego wypadają włosy, po drugie włosy często wypadają przy dużym niedoborze magnezu i wit z grupy b, więc jesli pijesz dużo alko i kawy możliwe że masz niedobór, objawia sie to np draniem mięśni, powiek....

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:22:07

przede wszystkim nie farbuj juz wlosow i najlepiej udaj sie do dermatologa.

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:22:21

moga Ci wypadac od lekow jak jakies zazywasz, od farb, suszarek, prostownicy rowniez. Dermatolog zapewne poleci Ci jakis szampon albo odzywke, nie farbuj narazie wlosow bo to je mocno niszczy szczegolnie ciemne kolorki i nie uzywaj suszarki

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:22:29

nie jest tak zle jeszcze..

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:22:43

moze zastosuj jakies preparaty typu vichy, polecam wax-a.

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:24:26

Włosy mam krótkie ponieżej ucha, wypadają z całymi cebulkami, nie zazywam leków, ale kawy rzeczywiście duzo piłam, gaowanych napojów wogóle. Mam sobie kupić jakieś witaminki? wiem jutro pójde do dermatologa, ale zanim zrobie badania to bede lysa! One wypadają codziennie! :(

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:24:29

specjalne maseczki na wlosy ja kiedys kupowalam w aptece wlasnie duze opakowanie 10 saszetek (rozne ziola ktore pomagaja wlosom) taki wywar 2 razy w tygodniu i przyznaje ze po 3 opakowiu to naprawde widac bylo roznce bo ja niefarbuje ale prostuje wlosy 2-3 razy w tygodniu :/

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:28:10

Staram się z nimi od jakiegoś czasu delikatnie obchodzić, nie susze , nie prostuje. I nie mówcie ze nie jest zle bo z tyłu to wygląda tak:



Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:28:41

Mam to samo. Mialam strasznie gęste wlosy. Pierwsze farbowanie zaczęłam w wieku 18 lat tak jak Ty. Caly czas farbowalam na czarno. W wieku 20 lat zaczelam miec przeswity, a włosy wypadały mi garsciami. Jednego dnia po umyciu głowy tak zaczely strasznie wypadac że z placzem zadzwoniłam do mamy. Na następny dzień dzięki ciotce miałam ustalone spotkanie z dermatologiem. Okazało się że jestem uczulona na jeden ze składników farb koloryzujących. Dostałam pełno płynów na włosy, a raczej na ich porost i do ustnie cynk w tabletkach, to nie magnez jest odpowiedzialny za porost włosów tylko cynk. Przestalam tez farbowac, najgorszy okres byl kiedy miałam wstretne odrosty. Ścinałam włosy no i po roku już mialam swoje włosy. Prześwity zniknęły. Przestałam brac leki, ale znowu zaczeły mi strasznie wypadac, więc wrociłam spowrotem do moich lekow i wlosy maja się poki co dobrze, oczywiscie bez farbowania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-20 18:31 przez maretka.

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:30:37

Koniecznie do dermatologa.
Ja 2 lata temu przyjaciółce prostowałam włosy i zauważyłam, że ma łyse miejsce o średnicy około 6 cm, mniej więcej na środku głowy, gdzie całkiem wypadły jej włosy... Poszła do Pani Dermatolog, która powiedziała, że to wyłysiałe miejsce mogło być spowodowane nawet silnym STRESEM...
zapisała jej na receptę takie krople, którymi miała smarować przez miesiąc systematycznie te miejsce. i włoski zaczęły normalnie rosnąć.
dlatego myślę, że najlepiej, abyś poszła do dermatologa, on dobierze Ci odpowiednią kurację.

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:31:11

faktycznie masz duze przeswity na czubku glowy :/ jak cos to zetnij je krocej rowniez?

Łysieje! Pomocy!Foto

20 wrz 2010 - 18:33:31

o boże, współczuję..

następna dyskusja:

Cepan- używałyście?