Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

operacja oczu

9 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:47:55

Witajcie.


Nie wiem czy mozecie mi pomoc, ale mysle ze znajdzie sie ktos kto bedzie wiedzial...

Czy spoznianie sie okresu ma zwiazek z niedoczynnoscia tarczycy ktora wykryto miesiac temu..?


hm..
Rozne opinie czytam na internecie chcialabym poznac Wasze.

Dzieki za dyskusje z gory.

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:50:08

Tak ma,akurat ja mam niedoczynność i okres mam regularnie,ale wiem od lekarza,że różnie z nim może być,dlatego co wizytę się mnie o to pyta,czy nie mam żadnych zaburzeń w miesiączce.Niedoczynność leczę od 3 lat prywatnie.A jakie masz leki?

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:50:22

kiedy mnie lekarz badał w związku z podejżeniem niedoczynności tarczycy to pytał czy miesiączkuję regularnie. więc wydaje mi się, że tak

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:53:03

jeszcze nie biore. czekam na wizyte kolejna aby przepisac lekarstwa.

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:53:59

Niestety niezbyt potrafię Ci pomóc, bo nie wiem tego, ale także czytałam, że spóźnianie się okresu może mieć zwiazek z niedozczynnością tarczycy. A co zrobiłaś, że tak powiem, żeby zdiagnozować u siebię tę dolegliwość? najpierw jakieś abdania czy lekarz? Bo ja mam wszystkie objawy ale nie wybieram się z tym do lekarza. Trochę boję się "nastraszyć" rodziców, choć to pewnie nic takiego. Czy mogłabym sobie z tym jakoś sama poradzić? Albo no nie wiem:( Pooradźcie coś Dziewczyny:( :):*

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:56:33

ja strasznie tylam, niepowtarzalnie tylam...
i martwilam sie o swoje zdrowie bo nie bylo to normalne bylam senna i zmeczona. poszlam zrobic badania.

i sostalam skierowanie na poziom TSH.
I po tym badaniu wszystko wykrywa.
Nie martw Mamy, po prostu idz do rodzinnego lekarza i popros o skierowanie.


A dflaczego pytam? Dlatego ze okres mialam okolo 40 dni temu...
i zastanawiam sie czy to nie moze miec zwiazku...
a chlopak mowi, ze tak poniewaz tarczyca ti przede wszystkim hormony.

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:57:08

tak tak tak!! jak najbardziej! poszukaj dobrego specjalisty i szybko to lecz, poniewaz moja znajoma prfzez to poronila 2 razy ciaze... nie chce cie oczywscie straszyc , ale ona sama nie domyslala sie powodu .. i w koncu do tego doszli ze to wlasnie przez tarczyce.. a okres potrafila miec 3 razy w roku.. ale treraz juz wszytsko wrocilo do normy :) po ciazy , w koncu ..

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 20:58:58

Ja też mam niedoczynność tarczycy...najlepiej żebyś leczyła się u lekarza, który jest i endokrynologiem i ginekologiem. Mnie właśnie taki leczy...a na wyregulowanie okresu to dał mi luteinę. Pomaga.

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 21:01:16

To może jak rok akademicki się zacznie to wtedy uda mi sie gdzieś rankiem zakamuflować wizytę u lekarza lub popołudniu. Bo póki co - przywiązana w domu siedzę;) miesiąc w te czy w drugą stronę wytrzymam. A męczę się już z tymi objawami chwilę;/ Dziekuję Wam za poradę:*

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 21:02:38

Ja też za niedługo będę badać tarczycę, ponieważ po przyjmowaniu luteiny przez 3 miesiące miałam dostać pierwszy, normalny okres w połowie sierpnia, a do tej pory go nie ma .. USG nie wykazało żadnych zmian, wręcz wszystko jest idealnie, nie mam żadnych bólów, dziwnych wydzielin, braku bądź też nasilenia apetytu, apatii, depresjii, nagłych zmian nastroju, ospałości .. No normalnie nic. Tylko to, że przez 2 lata (z półrocznym regularnym z powodu tabletek anty na uregulowanie) okres miałam co 2 miesiące. Myślę, że jest to spowodowane tym, ze jestem bardzo nerwową osobą. W sumie problemy z miesiączkowaniem zaczęły w okresie baaaardzo wielu nerwowych, nakładających się na siebie sytuacji, które ciągnęły się przez ponad pół roku. Teraz w maju np. miałam dostać okres (po regularnych 2 miechach), ale miałam znowu stres- maturalny i nie dostałam więc znowu udałam się do ginekologa, ale innego bo zaczynam się martwić. Ale co się dowiedziałam? To samo co u poprzedniego. "Tam" jest wszystko w porządku, ale może być coś z tarczycą itp.

TARCZYCA A BRAK OKRESU

08 wrz 2010 - 21:03:53

hm... dziekuje Wam slicznie dziewczyny za opinie...

W takim razie ja przyspiesze wizyte u lekarza a Wam serdecznie dziekuje.


Dobrej nocy,,,

następna dyskusja:

jestem przerazona;(