Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:49:50

Witam wszystkich,mam pytanie. Otóż do niedawna miałam ogromne problemy z czekoladą,byłam wręcz od niej uzależniona i nie potrafiłam sobie bez niej poradzić (niejedna z was zna to utrapienie) aż do momentu,w którym zjadłam kisiel (heh,jadałam również wcześniej,ale tym razem zaświtało mi światełko nadziei). Czy jadanie kiśli jest zdrowsze,mniej kaloryczne,mniej tuczące niż jadanie czekolady? Niedawno przeczytałam,że jak chce się schudnąć to należy odstawić między innymi kiśle,dlatego pytam. :))
Proszę o odpowiedź.

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:51:45

nie mam pojecia ;p

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:52:19

Taki kisiel z torebk np dr.oetker ma okolo 130 kcal w szklance, a cala czekolada okolo 600 wiec kalkulujac wybierz kisiel hehe :D

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:52:49

chyba kisiel lepszy od czekolady

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:54:15

czekolada ma chociaż jakieś wartości odżywcze a kisiel to taki sam proszek z wodą...

kisiel ma kolo 60-70 kcal w 100g a czekolada koło 500-600 więc odpowiedź jest prosta...Czekolada zwycięża:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-11 21:58 przez 7medeis.

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:54:16

ja czytałam z kolei, że jak się ma ochotę na cos slodkiego a jest sie na diecie to powinno sie zjeśc kisiel, ma malo cukru i co najwazniejsze niewiele kalori, okolo 90 kcal :)

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:54:29

No właśnie przyniosłam sobie opakowania i mam ulubione z winiary,które mają 69kcal w jednej porcji :)
No i zazwyczaj nie jadałam czekolady tylko batonów i niewiadomo jakich cudów z czekoladą. :)

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:55:12

Ale wydaje mi się, że kisiel jest bardziej nachemizowany ^^ (no, wiecie o co chodzi).

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 21:58:42

Treść posta została usunięta automatycznie

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 22:00:29

chyba ze ktos kisiel sam robi domowy
ale to ile roboty


Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 22:04:27

Cytat
zipvirgin
zaraz sobie zrobię kisiel:)Ale wyobraź sobie - siedzisz na Szafie i jesz czekoladkę, pychaA siedzisz i jesz kisiel i trafiasz na fajny ciuch a tu siku Ci się chce (bo po kisielu sie chce) i wracasz a tu ciuszek już nieaktualny:(Hehehe

hehe,no siedzę sobie siedzę a czekolada idzie mi w uda :(

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 22:05:11

Cytat
zipvirgin
zaraz sobie zrobię kisiel:)Ale wyobraź sobie - siedzisz na Szafie i jesz czekoladkę, pychaA siedzisz i jesz kisiel i trafiasz na fajny ciuch a tu siku Ci się chce (bo po kisielu sie chce) i wracasz a tu ciuszek już nieaktualny:(Hehehe

Nie da się.. :D

A wyobraź sobie ile razy dziennie/tygodniowo siedzisz na szafie i co by było jakbyś wcinała czekoladę? :P

zweryfikowana
Posty: 561
Ostrzeżenia: 1/5

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 22:06:29

jedno i drugie sama chemia

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 22:08:23

Treść posta została usunięta automatycznie

Czekolada czy kisiel?

11 sie 2010 - 22:11:01

Cytat
zipvirgin
Cytat
Pszeniczka
Cytat
zipvirgin
zaraz sobie zrobię kisiel:)Ale wyobraź sobie - siedzisz na Szafie i jesz czekoladkę, pychaA siedzisz i jesz kisiel i trafiasz na fajny ciuch a tu siku Ci się chce (bo po kisielu sie chce) i wracasz a tu ciuszek już nieaktualny:(Hehehe

Nie da się.. :D

A wyobraź sobie ile razy dziennie/tygodniowo siedzisz na szafie i co by było jakbyś wcinała czekoladę? :P

No masz rację, co wieczór pochłaniałabym ze 3 tabliczki:) najlepiej to nic nie jeśc tylko popijac co jakiś czas wodę niegazowaną

Ja tylko żartuję!
Sama bardzo lubię czekoladę ale niestety pozostaje mi woda, bo wszystko mi idzie w uda.. także zazdroszczę jak możesz ją tak sobie wcinać bez wyrzutów sumienia! :-)

następna dyskusja:

Błagam zab -leczenie kanałowe