Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

zakupy internetowe

11 minut temu

Budowa domu

16 minut temu

Projekt wnętrza

49 minut temu

usługi stomatologiczne

52 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam,mam problem i zanim udam się do ginekologa chce poczytać,czy któraś z was też miala podobne przypadki.Od jakiegoś czasu mam wrazenie ze mam okres 2razy w miesiącu.Rozlegulował mi się totalnie (kiedy przez ponad 5 lat nigdy nie mialam takich problemow) a pomiedzy okresem mam brązowe plamienia,czasem z krwią.(i trwają mniej wiecej tyle czasu co okres) pojawiało mi się coś podobnego rok temu,ale może z raz, i to zlekcewazyłam.Powinnam juz dawno pojsc i to wyleczyc ale okropnie mi wstyd przed lekarzem.nigdy nie bylam u ginekologa,bo wiecznie się balam.Teraz wiem ze to juz konieczne. nie łykam żadnych tabletek

mam to samo co ty juz od pary miesięcy i też wybieram sie do lekarza ale nie mam pojecia co to może być...

też miałam taki problem i byłam u Ginekologa z między innymi tym problemem. To co on powiedział to w skrócie że to jest normalne i nie powinnam się tym przejmować...

klikałam dziś trochę na forach i wyczytałam coś takiego"Prosze sie nie niepokoic. Ma Pani po prostu tzw plamienia okoloowulacyjne. Dotyczy to co 3 kobiety i ma prawo wystapic w każdym cyklu. Ich powodem jest wzrost wiekszego pecherzyka jajnikowego ktory produkuje wieksze ilosci estrogenu. Prowadzi do do wzrostu wyższego endometrium. W okresie okoloowulacyjnym spadek produkcji estrogenu powoduje obumieranie sluzowki co prowadzi do obserwowanego plamienia a niekiedy krwawienia. Niekiedy towarzyszy temu ból. Jezeli podczas wizyty lekarz wykluczył patologie w obrębie narządu płciowego ( polip, nadżerki) to taki stan traktowany jest jako fizjologiczny. Pozdrawiam"
Trochę się boję,bo moja mama miala mięśniaka,moją rodzine prześladuje rak i jakoś zaczynam się obawiać,ze to na prawde moze byc cos powaznego,sama nie wiem co to moze byc.Nie widzę innego rozwiązania jak lekarz,ale czekam az ustąpią plamienia.Ostatnio nawet bolal mnie brzuch jak przy okresie,i mialam ataki płaczu bez powodu cały dzień:) i mecze sie tak juz z 3 dzień. kiedy okres miałam w wielkanoc.

Mój ginekolog zawsze twierdził,że plamienia międzymiesiączkowe nie są normalne i świadczą o jakiś zmianach w organizmie. U mnie po takim plamieniu okazało się, że mam cystę dlatego najlepiej jak szybko zgłosisz sie do lekarza.

Podobno to normalne ;) Występuje w czasie dni płodnych :)

lepiej się przebadac- według mnie to nie do końca jest bez przyczyny...

Ja takie plamienia czasem mam pod koniec okresu ginekolog stwierdziła ze to normalne,niewiem jak z plamieniami poza okresem :/ dla własnego spokoju idz do ginekologa to nic strasznego :P

zweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

ja też ostatnio miałam takie coś, no i podczas stosunku jeszcze występowała krew, też pierwszy raz poszlam do ginekologa, musialam sie odważyć, bo to nie zbyt przyjemne.. Powiedział, że mam nadżerke, przepisal mi antybiotyki i globulki dopochwowe, ale ostatnio znowu się zaczeło:( za tydz mam sie do niego zglosic razem z wynikami badań po tamtej wizycie. Zgłoś się jak najszybciej, nie ma co lekceważyć takich zmian w organizmie...

no tak,ale juz 5 dzien mam te plamienie(ale jest niewielkie),powinnam chyba poczekac aż minie i dopiero pojsc? żeby mnie pani ginekolog nie pogoniła...

niezweryfikowana
Posty: 1.243
Ostrzeżenia: 1/5

idź do lekarza, chociaż dla mnie to krwawienie okołoowulacyjne

Cytat
lobuzinska
To upławy - więcej w google. Nie wiem czy również nie mają na nie wpływu tabletki antykoncepcyjne, które być może były lub nadal są przyjmowane przez kobietę lub tampony. Ale upławy świadczyć mogą o różnych chorobach układu rozrodczego, więc lepiej sprawdzić to u lekarza i koniecznie poczytać trochę, by dowiedzieć się więcej na ich temat. Dla kobiet w ciąży są one szczególnie groźne, gdyż mogą przyspieszyć poród lub doprowadzić do poronienia..

upławy najczęściej nie występują tak regularnie jak koleżanka nam opisuje, to co ma to nic groźnego..może ma za krótką fazę lutealną, ale to nic poważnego :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-29 00:27 przez zielonewzgorze.

To upławy - więcej w google. Nie wiem czy również nie mają na nie wpływu tabletki antykoncepcyjne, które być może były lub nadal są przyjmowane przez kobietę lub tampony. Ale upławy świadczyć mogą o różnych chorobach układu rozrodczego, więc lepiej sprawdzić to u lekarza i koniecznie poczytać trochę, by dowiedzieć się więcej na ich temat. Dla kobiet w ciąży są one szczególnie groźne, gdyż mogą przyspieszyć poród lub doprowadzić do poronienia..

dziwne jest tylko to ze tyle lat nic takiego się nie działo.A troche to męczące.Tabletek nie biore,jedynie uzywam tamponow,nie wiem moze własnie w tym jest problem.dziś zadzwonie i umówie się na wizyte.
umówilam sie na wizytę,ale dopiero za tydzien w czwartek.Mama poleciła mi doświadczoną pani ginekolog.Mam nadzieję wszystko się wyjasni.Stresuję się jak ta wizyta przebiegnie.
jej dzis moja wizyta u lekarza, ale dopiero o 19.30, mam stresa
no i jestem po badaniu.Pani ginekolog powiedziala od razu,ze juz wie dlaczego mam takie plamienia- SOLARIUM. Co mnie w sumie zdziwiło.Ogolnie duzo z nią rozmawiałam. Mowiła,ze takie plamienia to skutek solarium(że wiele dziewczyn ma podobne objawy),obicisłej bielizny czy golenia się w intymnych miejscach.A no i że stres robi swoje. Zrobiła mi uzg i cytologie i wszystko jest w porządku.Ale leków mi nie przepisala,bo wylatuje za tydzien na wakacje,no i powiedziala,zebym sie zgłosila po powrocie(mowila zebym teraz wypoczela a nie brala leki:).Ogólnie mi ulzyło,bo się balam ze bedzie coś poważniejszego.A no i wizyta byla super,przy badaniu zagadywala mnie o tym czym to ja się zajmuje itp. widziala ze sie stresuje:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-07 14:36 przez koszowa.

Idż do lekarza to może być zwykłe nad zwyczajne plamienie a może to też być spowodowane nadżerką .

zweryfikowana
Posty: 1.183
Ostrzeżenia: 1/5

Miałam wypalaną nadżerkę, byłam po zabiegu u lekarza, powiedział że już wszystko ok. Dostałam okres 22 kwietnia a dziś mamy już 10 maj a ja mam brązowe plamienia... Co to może oznaczać?? W środę idę do lekarza. Mam już dość tych wizyt...

następna dyskusja:

co robić :(