Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 17:35:34

Witam, może uznacie mnie za mało odpowiedzialną, ale mam parę pytań. Otóż może od początku. Już prawie 3 lata miesiączkuję co 2-3 miesiące, dokładnie zaczęło się to od baaaaardzo poważnego wstrząsu nerwowego (baardzo dużo spraw, które spadły mi na głowę, z którymi nie potrafiłam sobie poradzić ...), mam tak do dzisiaj. W lutym 2009 r byłam u ginekologa, powiedział, że poza malusieńką, niegroźną nadżerką jest wszystko ze mną ok, a to jak miesiączkuję to chyba po prostu już takie moje ciało i hormony, dodał też, że spróbujemy uregulować to kuracją antykoncepcyjnymi tabletkami, brałam je przez pół roku, bajka normalnie, mniejszy ból, krótsze i mniej obfite okresy, nie przytyłam, ogólnie, wszystko ok, po zakończeniu pół rocznej kuracji przez 3 miesiące miałam regularnie okres, a potem ... znowu wrócił do starego rytmu ... i teraz pytanie, miała któraś z was albo ze znajomych takie problemy? znacie może ich przyczyne? czy wy też uważacie, że to już po prostu taki rytm organizmu? dodam, że wszystko jest ze mną w najlepszym porządku poza praktycznie regularnymi co 2-miesięcznymi okresami ... hmmm

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 17:44:08

chodzi ci o to ze masz bolesne miesiaczki czy o to ze sa one co 2 miesiace?
bo jak o to, ze sa co dwa miesiace to wydaje mi się, ze w sumei nie powinnas się tym martwić. konsultacja z lekarzem jednak przede wszystkim:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-15 17:47 przez werza.

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 17:46:18

Czasami tak po prostu jest. Na szafie wiele dziewczyn opowiadało jak wygląda ich okres. Ból jest na tyle silny, że mdleją... ja też mam bardzo, bardzo obfity okres który trwa 5 dni. Do tego ostatnio bywa bolesny. Sądzę, że tak musi byc. Bierz dalej tabletki jeśli pomagały

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 17:51:15

chodzi o to, że mam go 4-6 razy na rok :) co do tabletek ... nie współżyje więc w sumie uważam, że nie ma co się truć (ich skutki, niegatywne czy pozytywne, na ciało nie zostały jeszcze do końca udowodnione), nie chce też żyć w przeświadczeniu iż wszystko ze mną okey (podczas brania tabletek), a tak na prawdę to moge mieć tylko wtedy pozorny okres nie mający z normalnym cyklem wiele wspólnego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-15 17:53 przez 19BaMbOoChA90.

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 17:51:53

wydaje mi się ze nie musisz się tym za bardzo przejmować i lepiej nie szprycuj sie lekami...bo mozesz miec kłopoty..a lekrze będe Ci przepisywać zastrzyki, tabletki itp. Wiem to z własnego doświadczenia.Tylko ze ja mialam okres po 2-3 miesiące i sie wykrwawiałam , lezalam w szpitalu , mialam anemie- ciężko było ;-( Ale brałam mnóstwo hormonów, zastrzyków . i jakoś się ułożyło -od 2 mies. jest ok :-) Natomiast moja siorka przez pol roku nie miala okresu ale to ze stresu ( jej narzeczony był na wojnie w Afganistanie , miała sesje ...) i strasznie schudła.. ale teraz jest ok. Mysle ze wszystko wróci do normy.Trzymaj się :)

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 17:56:24

ile masz lat?
zdajesz sobie sprawę z faktu, że zaburzenia miesiączkowania mogą być wynikiem stresu jak i co gorsze schorzeń różnych narządów, np.tarczycy! może powinnaś skonsultować się również z endokrynologiem?

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 18:01:47

Zgadzam sie z esteema, powinnaś zbadać tarczycę! A w ogóle rady w stylu " tak powinno być" akurat nie są najlepsze, bo tak nie powinno być. Zaburzenia wskutek stresu, odchudzania mogą się pojawiać, ale trzeba się zbadać i uregulować cykl. A nadżerkę jeśli się powiększa trzeba zrobić cytologię w celu wykluczenia stanów tzw. przed nowotworowych i ewentualnie pozbyć się jej. Pozdrawiam

kobiecy problem hmm

15 kwi 2010 - 18:02:47

własnie...zapomniałam dodać, ze nadżerkę należy usunąć!!!

następna dyskusja:

Duy problem, miałyście tak samo?