Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.039
Ostrzeżenia: 1/5

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:38:24

Prawda, ze jak ktoś się odchudza to powinien je eliminować z diety? Tak samo winogrona
Banany są tuczące bo mają wysoki indeks glikemiczny czyli zawieraja duzo cukrow prostych z drugiej strony sa wiodącym składnikiem diet odchudzających bo blonnik zawarty w bananach wplywa na przemiane materii ,wiec jesc na diecie czy nie?

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:42:25

banany tuczą to jest pewne ale może są jakieś diety które własnie są bogate w te owoce

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:41:49

nie za dużo owoców. sa kaloryczne i syca na krótko.

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:44:53

No nie wiem,ja jutro będę stosowała "sokoterapię",jednodniową dietę oczyszczającą i tam są banany aż w 2 przepisach ;) Ale fakt, że i one i winogrona mają dużo cukru co nie jest wskazane przy odchudzaniu..

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:45:37

ja się chętnie dowiem czy słonecznik tuczy ;p

zweryfikowana
Posty: 1.039
Ostrzeżenia: 1/5

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:43:33

Mit 4. Banany tuczą

Tak naprawdę, to banany nie tuczą. Jeden banan zawiera zaledwie pół grama tłuszczu i ma tylko 95 kalorii. Co więcej, zawierają sporo potasu i są idealne na przekąski.


eh a to wyczytalam na necie


juz sama nie wiem

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:47:02

Banany są bardzo bogate w składniki odżywcze. W 100g zawierają 94 kcal, 1,1 g białka, 0,2g tłuszczu i 23,2g węglowodanów. Są cennym źródłem składników mineralnych jak potas (382mg), magnez (36mg), także cynk i mangan. Banany zawierają witaminy B6, C, K, kwas foliowy i beta-karoten. Zawierają aminokwas ? tryptofan, który przekształca się w organizmie w serotoninę ? hormon, wpływający na ciśnienie krwi i pobudzający perystaltykę jelit. Serotonina to również hamujący przekaźnik nerwowy, który obniża aktywność nerwową. Stąd biorą się uspokajające właściwości bananów i dlatego najlepiej spożywać je wieczorem, idealnie w postaci koktajlu z jogurtem lub mlekiem sojowym.
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE:

* dzięki dużej zawartości potasu obniżają ciśnienie krwi oraz odtruwają organizm
* mają właściwości uspokajające, pomagają na bezsenność
* wzmacniają mięsień serca i zapobiegają zaburzeniom jego pracy
* obniżają poziom cholesterolu we krwi
* dojrzałe banany łagodzą zaparcia i chronią przed chorobą wrzodową
* niezupełnie dojrzałe leczą biegunki
* pektyna zawarta w bananach usuwa toksyczne metale


WPŁYW NA ODCHUDZANIE:

Banany zawierają dużo potasu i dzięki temu w sposób naturalny usuwają nadmiar wody z organizmu oraz obniżają zbyt wysokie ciśnienie krwi. Zawarte w bananach pektyny, czyli rozpuszczalne włókna roślinne obniżają poziom cholesterolu, z reguły zbyt wysoki u osób z nadwagą, oraz pomagają usuwać z organizmu metale ciężkie. Dojrzałe banany są łagodnym środkiem przeczyszczającym. Tryptofan zawarty w bananach przekształca się w organizmie w serotoninę, która ma właściwości zmniejszania aktywności komórek nerwowych. Przeciwdziała w ten sposób depresji, poprawia koncentrację, a co najważniejsze zmniejsza również apetyt. Banany, ze względu na właściwości uspokajające i nasenne, w programie weekendowym są zalecane jako składnik wieczornego koktajlu.



wydaje mi sie ze jak zjesz 1-2 banany dziennie lub na 3 dni to napewno nie utyjesz jakbys jadla kilogramami to pwenie tak

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:49:25

jeśli masz zamiar zjadać po kg dziennie, to pewnie przytyjesz,ale od jednego banana jeszcze nikomu w boczki nie poszło.. Sama jestem na diecie, sięgam po banana przynajmniej raz na 2-3dni a waga dalej spada..

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:50:25

Cytat
majszownik
wszystko tuczy, jesli sie to wpier* w niesamowitych ilosciach.

Ostro napisane, ale tak, masz rację :)
Nie tyje sie tylko od danego produktu (tutaj banana) tylko od całodziennego bilansu.

zweryfikowana
Posty: 1.039
Ostrzeżenia: 1/5

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 17:55:44

jem kg dziennie,ale nie jem obiadu ;)

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 18:20:05

Cytat
aleksandraolka
jem kg dziennie,ale nie jem obiadu ;)
bedac na diecie musisz jesc co najmniej 5 posilkow dziennie i dostarczac roznorodnych skladnikow . zmienic nawyki zywieniowe wtedy nie bedzie efektu jojo . nie wolno opuszczac posilkow i cwiczyc a nie kombinowac i jesc na caly dzien kg bananow to piewrszy krok do efektu jojo

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 18:20:26

Cytat
aleksandraolka
Mit 4. Banany tuczą

Tak naprawdę, to banany nie tuczą. Jeden banan zawiera zaledwie pół grama tłuszczu i ma tylko 95 kalorii. Co więcej, zawierają sporo potasu i są idealne na przekąski.


eh a to wyczytalam na necie


juz sama nie wiem
jeden banan ma ok 200kcal

zweryfikowana
Posty: 1.039
Ostrzeżenia: 1/5

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 19:23:43

Cytat
agata74
Cytat
aleksandraolka
jem kg dziennie,ale nie jem obiadu ;)
bedac na diecie musisz jesc co najmniej 5 posilkow dziennie i dostarczac roznorodnych skladnikow . zmienic nawyki zywieniowe wtedy nie bedzie efektu jojo . nie wolno opuszczac posilkow i cwiczyc a nie kombinowac i jesc na caly dzien kg bananow to piewrszy krok do efektu jojo



nie na caly dzien hehe zamiast obiadu ;)

na kolacje 1kg mandarynek hehe

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 19:24:57

ECH jakby banany tuczyly to bym nie miala niedowagi;p
mama mi wciskala tyle bananow i nic ;p

BANANY TUCZA CZY NIE?

06 mar 2010 - 19:28:42

zależy z czym je się połączy..
tak samo jak z ziemniakami jest

następna dyskusja:

Nasze bóle