Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.087
Ostrzeżenia: 1/5

Tak jak w temacie... jak one działaja na was ... ja mam je zaczać brać od zarazz czyli od miesiaczki ktora mi sie za pare dni zacznie... Moja przyjaciolka po nich przytyla chyba (chociaz ma taka budowe ze jest wysoka i przy uszy chociaz przez swoj wzrost wyglaa proporcjonalnie) i jej piersi urosly o 2 rozmiary chcoiaz i tak miala spore... Mi poprzednie ginekolog zamienil na to bo tamte nie pomagaly mi nic na tradzik i jeszce mialam problemy z miesiaczka a te maja niby ja regulowac

Diane ma okropną opinię, gdy miałam je brać to aż się przeraziłam "co mi Ona przepisuje?!"
ale przyznam się, że świetnie na nie zareagowałam- 0 dodatkowych kilogramów (ale zaznaczam, że od tabletek się nie tyje, jedynie może nagromadzić się woda w tkankach. Lepiej tabsy brać wieczorem, bo niektórym dziewczynom mały głód się włącza po zażyciu;)
trądzik zmalał (brałam tylko 3 miesiące, ale efekty były widoczne i to bardzo). Piersi napuchły, stały się o rozmiar większe. Hmmm... jedynie na co mogłam narzekać to na obfitość okresu, jeden dzień całkowicie wyjęty z życia i spędzony w toalecie ;)

zweryfikowana
Posty: 1.087
Ostrzeżenia: 1/5

a ja wlasnie chce zeby mi poiersi urosly ... ale ostatnio jak mikalam problemy z niesiaczka to sie przestraszylam bo swoja mialam co 2 tygodnie i do tego ostatnio zcaaelo mi sike lac jak glupie chcoiaz ja zawsze lalo mi sie ma,lo

Też chętnie poczytam opinie na temat tych tabletek, biorę dopiero 2 tabletkę. Wcześniej zażywałam Jasminelle przez wiele lat, ale zmieniłam ze względu na to, że te tabletki są bardziej na poprawę cery. ilayla a co możesz o nich powiedzieć jako o tabletkach antykoncepcyjnych? Chronią dobrze przed ciążą? Bo czytałam właśnie sporo opini, że niestety dziewczyny mimo brania zachodziły w ciążę.

ja brałam diane przez 4 lata glownie na tradzik. Nie zaszłam w ciaze podczas ich brania, choc przyznam ze czasem nei brałąm ich bardzo reguralnie, zdarzało mi sie zapomniec o tabletce nawet kilka razy w miesiacu. po ich odstawieniu ( zaczely sie starania o dzidzie), po uregulowaniu okresu , zaszłam w 3 cyklu. teraz znowu je biore i nie narzekam. tradzik sie zmniejszył . ja nie mam do nich zastrzezeń. Przed ich braneim okres mialam niereguralnie, gdzy zaczełam je przyjmować , miesiaczka przychodzila jak w zegarku.

a ja po dianie dostalam krwotoku ;/

Wiesz nie chce Cie martwić ale znajoma Mojej mamy zażywała te tabletki i była na coś chora nie powiem Ci dokładnie na co i nie chcem klamac bo po porstu nie pamietam...Jakis czas pozniej dostala zawalu no i niestety zmarla i ponoc lekarze stwierdzili ze m.in zaszkodzil jej jakiis skladnik z tych tabletek takze nie wiem czy sa takie dobre;/ no ale ja na ich temet nie slyszalam zbyt dobrej opini...:/

Cytat
kamila1987
Też chętnie poczytam opinie na temat tych tabletek, biorę dopiero 2 tabletkę. Wcześniej zażywałam Jasminelle przez wiele lat, ale zmieniłam ze względu na to, że te tabletki są bardziej na poprawę cery. ilayla a co możesz o nich powiedzieć jako o tabletkach antykoncepcyjnych? Chronią dobrze przed ciążą? Bo czytałam właśnie sporo opini, że niestety dziewczyny mimo brania zachodziły w ciążę.

niestety nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie ;) ale ja jestem ciekawska, więc fora przeglądałam różne, opinie lekarzy.
Podobno Diane zabezpiecza przez ciążą tak samo jak inne tabletki, jednak zarejestrowano je jako "lek na trądzik", żeby były po prostu tańsze. Na tabletki typowo antykoncepcyjne niestety nie ma refundacji.

moja gin stwierdziła, że nie ma sensu ładować we mnie tylu hormonów i dostałam słabsze Yasminelle, po których czuję się okropnie.

Taka rada dla zmieniających tabletki: warto się dowiedzieć, czy zmienia się je na słabsze. Słyszałam, że spora część wpadek przy tabletkach wynikała właśnie ze zmiany z bardziej naszprycowanych hormonami ;)

zweryfikowana
Posty: 1.087
Ostrzeżenia: 1/5

no wiadomo kazdy orgaznim reeaguje inaczej ... ja bralam wczesniejeze pol roku i nie wiem co sie na ostatek z moim oragzimzem stalo ... probowlam sie odchudzac ale to tylko przez tydzien wiec watpie zeby oraganzim prze to cieppaial 2 miesiace bo nie staosowalam zadnej drastycznej diety
z ta zmiana hormonow to raczej ja nie bede miala problemow w tgabletkach bo nie moj partner jest nrazie za granica wiec nie mam z kim sypiac ... zdarze sie przyzwyczaic tzn moj organizm ... tylko boje sie jak moj organizm zaareaguje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-12 21:51 przez truskawka11177.

ja też je biorę, chyba z trzeci miesiąc, zmian nie zauważyłam żadnych..., trądzik owszem zmalał, ale nie wiem czy po nich czy po tym wszystkim co stosuję :)..w ciążę nie zaszłam, ale właśnie słyszałam, że one z racji tego, że są skierowane na leczenie trądziku i uregulowanie miesiączki nie działają silnie antykoncepcyjnie, ale nie ma metody 100 % skutecznej, poza tym nie nazywałyby się antykoncepcyjnymi, gdyby jednak przed tą ciążą nie chroniły..heh...sama sobie zaprzeczam, taki dzień ;p

ja uważam że to są "najlżejsze" ze wszystkich dostępnych tabletek, jeżeli oczywiście można je w takiej kategorii rozpatrywać... nie martw się że przytyjesz... nie ma takiej szansy przy diane... no chyba że zjesz na raz cała lodówkę to wtedy i owszem. To są idealne tabletki na poprawę cery... ja je brałam jakieś 8 lat temu i po nich cerę miałam idealną, nie przytyłam, jakoś tak włosy mi się poprawiły i ogólnie byłam z nich strasznie zadowolona.

Cytat
magicznykwiat
a ja po dianie dostalam krwotoku ;/

pnieważ są dla ciebie za słabe... powinnaś mieć troszkę "mocniejsze" ja obecnie zażywam marvelon (jedne z najmocniejszych) ponieważ czuję się po nich najlepiej tzn nie mam przy nich żadnych skutków ubocznych są jak dla mnie dobrane idealnie... po tych wszystkich słabych typu yasmin dostawałam krwotoku w polowie cyklu... a to właśnie dlatego że mój organizm nie mógł się zorientować czy jeszcze biorę czy już przestałam zażywać tabletki, nie wiedział czy juz mam przerwe z odstawienia czy jeszcze nie a to dlatego bo były "za słabe"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-12 21:59 przez littlemiss.

brałam je i jak mój nowy ginekolog mnie zapytał o tabletki a ja mu odpowiedziałam diane 35 to się mnie zapytał kto mi takie świństwo zapisywał ;/ ale miałam problemy z cerą więc dostałam takie ale teraz zmieniłam na jeanine ,cera jest ok a podobno są mniej szkodliwe.

zweryfikowana
Posty: 1.087
Ostrzeżenia: 1/5

jak sa antykoncepcyjne to musza chyba chronic przed

Cytat
niewiemikropka
ja też je biorę, chyba z trzeci miesiąc, zmian nie zauważyłam żadnych..., trądzik owszem zmalał, ale nie wiem czy po nich czy po tym wszystkim co stosuję :)..w ciążę nie zaszłam, ale właśnie słyszałam, że one z racji tego, że są skierowane na leczenie trądziku i uregulowanie miesiączki nie działają silnie antykoncepcyjnie, ale nie ma metody 100 % skutecznej, poza tym nie nazywałyby się antykoncepcyjnymi, gdyby jednak przed tą ciążą nie chroniły..heh...sama sobie zaprzeczam, taki dzień ;p

to samo powiedział mi mój ginekolog

zweryfikowana
Posty: 1.087
Ostrzeżenia: 1/5

ja wlasnie chce zbey bardziej sie po n ich mohj wyglad poprawil czyli zmniejszenie tradziku i powiekszenie piersi ... mam troche n ikeproporcjonalna figure bo mam malutenkie piersi i spore biodra jak do nich chcoiaz jestem szcupla no ale czuje sie glupio jak ja w wieku 20 lat mam mniejsze piersi od mojejn siostry w wieku 11 lat

następna dyskusja:

dlaczego faceci sa z nami