Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nadżerka-co?jak?gdzie?

03 lut 2010 - 15:47:40

Wykryto u mnie małą nadżerkę..czy któras tez to ma?Jak to leczyc?Jest to grozne?Ginekolog pwoiedziala mi zebym sie niczym nie martwila,przyjdą wyniki badań z cytologii i bedzie wszystko wiadomo. Boje sie:(

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 16:55:57

ja tez to mam ;/ wykryto u mnie już jakiś czas temu ale ze byłam po zabiegu wiec nie mogłam tego leczyć..
teraz boję sie pójść do lekarza i choć wiem ze muszę ciągle odwlekam ta wizytę.
Z tego co mi wiadomo to jeśli w miarę wcześnie zacznie się leczyć to nic groźnego :) mam nadzieję

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 16:57:44

Ja też miałam nadżerkę po ciąży,muszę znowu wybrać się zrobić cytologię i sprawdzić czy wszystko w porządku.

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 17:01:38

ja mam nadzerke pierwszego stopnia wyniki cytologii jak najbardziej ok i lekarz sam mi powiedzial ze do pierwszej ciazy nic nie bedzie z tym robil :) z tego co wiem najczesciej tak jest ze do pierwszej ciazy nic sie z nia nie robi bo po ciazy przewaznie ona znika tak mialy np moje znajome napewno jesli byla by to jakas powazna zmiana to lekarz by z nia cos zrobil wiem ze moznma ja usuwac moja siostra miala zamrazana czy cos takiego nie znam sie dobrze ... najlepiej chodzic raz na jakis czas i obserwowac czy z nia sie nic nie dzieje :) napewno bedzie wszystko ok monikad89 idz do lekarza napewno nic zlego nie jest bynajmniej bedziesz spokojna a wiadmo im wczsniej wykryto tym lepiej dla nas !! idz idz i nie zwlekaj :)

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 17:06:47

ja tez mam i mam 18 lat. wyniki mi przyszły z ct ze mam jakies zapalenie i 2grupe :) na 19 jestem umowiona do ginekologa i zobacze co to bedzie :)

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 17:07:50

ja miałam nadżerkę po ciąży,lekarz leczył lekami,jednak nie dało rady powiekszała sie szybko,i zalecił wymrażanie,ani śladu po nadżerce,dziewczyny nic nie boli wymrażanie,jedynie po wszystkim już ,trochę kreciło mi sie w głowie i bolał brzuch



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-11 09:54 przez evitka27.

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 17:08:58

ja miałam kiedyś jakąś malutką nadżerkę, ale już nie ma śladu:) wyniki cytologii miałam dobre i mam cały czas. lekarz mówił, że to nic złego i że praktycznie każda kobieta ma/miała nadżerkę. po ciąży też się robią. choć ja jeszcze nie byłam w ciąży;) ale usunął mi ją wtedy dla świętego spokoju (albo żeby kasę ściągnąć, bo ja chodzę prywatnie) i wszystko się ładnie i szybko zagoiło.
będzie dobrze, nie ma co się bać lekarza.

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 17:09:54

ja nie mam ;p nie pomoge, wiec podbijam ;d

Nadżerka-co?jak?gdzie?

08 lut 2010 - 17:13:38

Ja miałam jakiś czas temu nadżerkę i została zamrożona i po krzyku :)
Wszystko zależy od lekarza jaką decyzję podejmie, także czekaj na wyniki :)

Nadżerka-co?jak?gdzie?

11 lut 2010 - 09:46:11

Dziewczyny a jakie są objawy?

Nadżerka-co?jak?gdzie?

11 lut 2010 - 09:49:02

Dziewczyny, bez paniki . Lekarz wypali ją specjalnymi kwasami i będzie ok. Potem skontrolować, czy wszystko sie zagoiło. A cytologa co roku koniecznie.

Nadżerka-co?jak?gdzie?

11 lut 2010 - 09:52:40

Cytat
gosik18g
Wykryto u mnie małą nadżerkę..czy któras tez to ma?Jak to leczyc?Jest to grozne?Ginekolog pwoiedziala mi zebym sie niczym nie martwila,przyjdą wyniki badań z cytologii i bedzie wszystko wiadomo. Boje sie:(

Nie masz co sie bac tylko posluchac gin-gin:Djak ja to nazywam ginekologow i wszystko bedzie wporzadku.
Sa rozne metody usuwania nadzerek:
-wypalanie
- zamrazanie
- metoda chemichnego usuwania(ja ja mialam)
- i pewnie jeszcze jakies nowe metody:)


Ja mialam nakladanany jakis chemiczny plym na moja nadzerke, wszystko ok i bezbolesnie. Mialam wtedy 18 lat i do tej pory(26l) jest wszystko wporzadku, wiec polecam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-11 09:53 przez Burgi84.

Nadżerka-co?jak?gdzie?

11 lut 2010 - 09:52:27

nadżerke ma wiekszość kobiet które rozpoczęły wspóżycie seksualne- ja miałam duzą dlatego mi ją usunięto poprzez zamrażanie kiedy to juz zadne lekarstwa nie pomagały.
wynik cytologii bedziesz miała zapewne 2( ma ja 80% kobiet), grupę 1 mają przeważnie tylko dziewice;)

Nic sie nie martw, jestesmy kobietami i mamy pod ym względem przekichane;)

Nadżerka-co?jak?gdzie?

11 lut 2010 - 09:56:15

Ja na 80% mam miałam isc do gina ostatnio ale dostałam okres i nie poszłam:/ teraz bedę musiała się wybrac bo troche strach...

Nadżerka-co?jak?gdzie?

11 lut 2010 - 10:00:03

Nie wiem czy w ogóle żyje na świecie jakaś kobieta, która przez całe swoje życie nie miała nadżerki. To jest norma, niestety. Jak przyjdą wyniki, będzie wiadomo jakiego stopnia jest to nadżerka. Jeżeli I lub II ( a przeważnie tak się zdarza ), to nie ma się czym martwić. Jeżeli chodzi o objawy, to przeważnie nie ma żadnych konkretnych i uciążliwych. Przynajmniej nie spotkałam się.

następna dyskusja:

WALENTNKOWA NOC