Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.044
Ostrzeżenia: 2/5

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 14:52:58

nie każdy widzi snach kolory i słyszy dźwięki
nie każdy natomiast większość
ja natomiast oprócz tego mam jeszcze inne "umiejętności" mianowicie odczuwam w snach ból i minimalnie umiem nad nimi panować
śniło mi się ostatnio że uciekałam przed czymś nawet nie umiem powiedzieć co to było
w kazdym razie dopadlo mnie to coś i chcialo pociac na kawałki
wtedy pomyslalam sobie "kurcze to tylko sen niech robi co chce" ale gdy wbił mo nóż w ciało poczułam szczypanie, przecinanie skóry

owej nocy podczas fazy lekkiego snu śnilo mi sie ze spojrzalam na dywan a po nim chodzil pajak wielkosci mojej glowy. Sen jak sen z tym ze zazwyczaj tego typu sny koncza sie dopiero kiedy zaczne krzyczec i zapale światlo w pokoju. zawsze sa to pajaki mimo ze ich sie srednio boje i zawsze budze sie dopiero gdy zapale światło

tu nie chodzi o to żeby sie czymś chwalic tylko martwie się o siebie. wykanczaja mnie te sny psychicznie sa dla mnie za mocne. boje sie ze to pierwsze objawy schizofremii. czy ktoras z was ma podobne problemy?

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 14:57:27

nie mam, ale wspolczuje. a moze zasypiasz/ czujesz niesamowita sennosc w ciagu dnia? wtedy moglyby to byc objawi narkolepsji... ale nie jestem lekarzem, musisz sie z nim skontaktowac, na pewno masz zaburzenia snu.

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 14:57:29

hmmm... bardzo ciekawe. wiesz na czym polega lucid dream? myślę, że może Ci pomóc. poczytaj, poćwicz i będziesz mogła wszystkie sny kontrolować. testowałam i polecam ;]

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 14:57:45

Też bym zaczęła się obawiać, czy wszystko ze mną w porządku gdybym miała takie sny Ale chyba niezabardzo mogę tutaj pomóc
Jedyna myśl jaka mi się nasuwa to taka, że może takie sny są spowodowane oglądaniem jakichś horrorów Ale to raczej błędne stwierdzenie :)

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 14:59:07

Bardzo współczuję.

zweryfikowana
Posty: 2.044
Ostrzeżenia: 2/5

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:00:37

wlasnie nie ogladam horrorow.

lucid dream to zapewne chodzi o sny astralne mmozna przez to duzo klopotow na siebie sciagnac wiec wole nie probowac :)

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:01:11

współczuję, bo sama nienawidze pajaków i gdyby mi się taki przysnił- wielkości głowy - umarłabym ze strachu...

zweryfikowana
Posty: 604
Ostrzeżenia: 1/5

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:01:26

Pamietaj ze zly sen to tylko sen :)Poszukaj, poczytaj w necie o lucid dreams - swiadome snienie. Masz duze predyspozycje do tego zeby moc kontrolowac swoj sen - wtedy dopiero zaczyna sie zabawa. Jest tez caly film nakrecony przez Richard Linklater , wlasnie o swiadomym snieniu , naprawde warto go obejrzec :) to narazie tyle bo musze leciec.




ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:03:17

Cytat
sariel
hmmm... bardzo ciekawe. wiesz na czym polega lucid dream? myślę, że może Ci pomóc. poczytaj, poćwicz i będziesz mogła wszystkie sny kontrolować. testowałam i polecam ;]
no nie wiem czy to takie dobre. bo przez to także te sny lepiej zapamiętujesz.. lepjei, gdy te sny są miłe. ja jednak zapamiętywałam same horrory a to juz takie fajne nie było ...

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:04:08

ja też czuję we śnie, dlatego zawsze kiedy śni mi się coś złego szybko się budzę.

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:04:41

A ja nie polecam tzw. świadomego snu, to kontrolowanie tak naprawde może się wymknąć spod kontroli ;p

A co do tych snów, to miałam w swoim życiu taki okres że odczuwałam różne bóle. Czasami budziłam się z potwornym bólem głowy lub brzucha. Było to jednak spowodowane pewnymi ciężkimi wydarzeniami z mojego życia. Rozmawiałam z lekarzem o tym i polecił najpierw rozmowe z psychologiem, żeby znaleźć źródło tych moich bolesnych snów. Teraz już mi przeszło... Mam nadzieję że u Ciebie też minie, bo wiem jakie to trudne i męczące..

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:05:02

Ja też czuję ból w śnie i wtedy najczęściej się budzę ale szczerze nie zastanawiałam się nad tym nigdy... Sądziłam, że tak ma każdy:/

zweryfikowana
Posty: 604
Ostrzeżenia: 1/5

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:07:16

Cytat
plusk
Cytat
sariel
hmmm... bardzo ciekawe. wiesz na czym polega lucid dream? myślę, że może Ci pomóc. poczytaj, poćwicz i będziesz mogła wszystkie sny kontrolować. testowałam i polecam ;]
no nie wiem czy to takie dobre. bo przez to także te sny lepiej zapamiętujesz.. lepjei, gdy te sny są miłe. ja jednak zapamiętywałam same horrory a to juz takie fajne nie było ...


jesli potrafisz kontrolowac sen to znaczy ze mozesz zly zmienic w "mile" pozatym to prawda ze swiadome sny zapamietuje sie bardziej niz nawet niektore epizody z zycia na "jawie". w momencie kiedy uswiadomilas sobie ze to przeciez sen , Czemu nie powstrzymalas tego kogos przed wbyciem w ciebie noza ??:) to na tym polega ..... budzisz sie we snie masz swiadomosc ze snisz , uruchamiasz wyobranie... i mozesz robic wszystko .... na co tylko twoja wyobrazni apozwala :)

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:07:55

nie, nie. lucid dream a astral to zupełnie różne rzeczy. w astrala też wolę się nie bawić. lucid dream to tylko świadomy sen.


Świadomy sen (ang. Lucid Dream, w skrócie LD) – sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby – zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej).
Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki[potrzebne źródło]. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.


*wiki

ból w snach i inne dziwne zjawiska

18 sty 2010 - 15:10:33

jhak to sa tylko sny to jest to ok , a ze niekiedy straszne no coz w ten sposob twoj mozg pozbywa sie emocji nagraomadzonych za dnia , wiec moze powinnas bardziej wyluzowac i mniej sie stresowac . schizofrenia to to nie jest bo schizofrenia to bys slyszala dzwieki miala obrazy za dnia a nie w czasie snu . sariel czyzbys testowala sen swiadomy ?? podobno rewelacyjnie sa efekty snow swiadomych

następna dyskusja:

Pękające naczynka na twarzy. Jak się ich pozbyć?! POMOCY