Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

01 sty 2010 - 17:50:36

Mam dopiero 23 lata a juz nie chce mi sie zyc. Od 6 lat choruje na refluks zoladkowo przelykowy i jelitowo przelykowy. Ogolnie rzecz biorac to oprocz strasznie klujacych bolow zoladka i jelit to nic mi nie dolega, zadna zgaga itp, chyba ze sporadycznie. Glownp problem to mdlosci!!! Nie ma dnia zebym ich nie odczuwala . NAjgorsze jest to ze cokolwiek mam jessc to juz czuje ze to moze mi zaszkodzic i robi mi sie niedobrze na sama mysl o zjedzeniu czegokolwiek!! Ja nie wiem jak mam sobie z tym radzic. Boje sie ze te mdlosci to po czesci moj wymysl i strach prd tym strasznym uczuciem. Za kazdym razem jak robi mi sie nie dobrze to mam ochote sie pociac, umrzec itp ehh... ODczuwam paniczny lek przed mdlosciami, przed wymiotowaniem a co za tym idzie ze umre!! Boze cos jest ze man nie tak... na pewno to nie jest normlane ciagle udreczac sie czy przypadkiem moze po zjedzeniu obiadu nie zrobi mi sie zaraz niedobrze itp. Co powinnam zrobic? JAk z tym walczyc? 5 lat lykam z przerwami leki zobojetniacjace kwas zoladkowy - wychodzi na to ze bede je tak lykac do konca zycia??? To chyba nie jest zdrowe? Ehhh pomocy

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

01 sty 2010 - 17:57:38

poszukaj specjalisty w zakresie AYURVEDY- na pewno pomoze

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

01 sty 2010 - 18:04:43

Rozumiem Cię bardzo dobrze, sama od 13 lat choruję na emetofobię (lęk przed wymiotowaniem, TU założyłam watek o tym, ale nie znalazłam za bardzo zrozumienia).
Znam uczucie strachu przed zjedzeniem czegoś, nieustanne mdłości itd.
Jestem w stanie Cię zrozumieć.
Tylko teraz pytanie: czy to, że ciągle odczuwasz mdłości jest skutkiem refluksu czy może właśnie początkiem fobii na tym punkcie? Domyślam się że refluks, to nic przyjemnego jednak, jak wiadomo, jest to tylko reakcja organizmu mająca niewiele wspólnego z takim standardowym pojmowaniem mdłości itd.
Kochana, radzę Ci przeczytać mój pierwszy post w wątku o emetofobii, może Ci to coś pomoże... rzuci pewne światło na tę sprawę?

Trzymam kciuki za to żeby było lepiej.

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

01 sty 2010 - 18:16:42

Moja mama również cierpi z powodu refluksu, nie je niczego mocno przyprawionego i cięzkiego przez mdłosci, ogolnie bardzo mało je z tego powodu. Pamietam, ze kiedys miala potworne ataki, praktycznie nie wychodziła z łazienki,ciagle wymiotując, ale odkad zaczela brac taki lek, chyba controloc sie nazywac, jest duzo lepiej. musi tylko brac go regularnie i objawy mdlosci wystepuja jedynie w przypadku stresu. a ty sie jakos leczysz? tzn napisałas, ze bierzesz leki,ale jezeli nie pomagaja to moze trzeba poszukac czegos innego?
Jeszcze jedna sprawa, opisane przez ciebie objawy mają równiez podłoze psychiczne, strach przed mdlosciami jest zrozumialy w wypadku takiego schorzenia.
Jedynym wyjsciem jest tu psychoterapia, ktora rzecz jasna nie bedzie swiadczyc o tym, ze jest z toba cos nie tak, ale znaczaco poprawi twoja jakos zycia. Naprawde, psycholog- psychoterapeuta nie gryzą :) a naprawde moga pomoc. powodzenia i nie pozwol zeby refluks zdominował twoje zycie !

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 sty 2010 - 07:38:55

współczuję Ci ja mam problemy z biegunka, wieczną więc rozumiem jak możesz mieć już dość

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 sty 2010 - 08:06:48

Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc równie dobrze mogłam wogóle nie pisac tego postu bo nic nie wnosi do wątku, ale chciałam Was przynajmniej pocieszyc...:( musisz zmienic lekarstwa jeśli widzisz że nie pomagają. Wydaje mi się również, że to ma podłoże psychiczne musisz isc do specjalisty. Badź silna, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dużo zależy od naszego myślenia! Wszystko dzieje się w naszym mózgu. Jeśli kobieta, młoda matka, będzie przekonana, pewna że przez 4 miesiące będzie miała pokarm, będzie go miała. Natomiast jeśli nastawi się że napewno za miesiąc już go straci, tak się stanie... To jest zakodowane w naszym mózgu, od niego wszystko zależy. To nie jest żaden mit, tylko swięta prawda podałam taki przykład żebyś wiedziała, że wbrew pozorom, bardzo wiele zalezy od Ciebie samej

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

05 sty 2010 - 09:16:12

Witam wszystkich,

Jestem studentką studiów o specjalizacji dietetyka. Do napisania pracy magisterskiej niezbędne jest przeprowadzenie badań wśród osób chorych na Refluks żołądkowo-przełykowy. Czy mogę prosić Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej choroby refluksowej? Ankieta dostępna jest pod adresem

[http://www.ankietka.pl/ankieta/33295/rola-zywnosci-i-zywienia-w-chorobie-refluksowej-zoladkowo-przelykowej.html]

Z góry serdecznie dziękuję,

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 11:01:04

mam refluks żołądkowo przelykowy od półtora roku, chcialam jednak was posluchac, jesli macie, to jak o to dbacie, co jecie, ścisłą diete prowadzicie? bo juz kurde potrafie jesc same jogurty naturalne, woda, i i tak dokucza..

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 11:03:16

moj brat mial reflukx;// jak byl malutki;// u doroslych jescze sie z tym nie spotkalam .

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 14:32:25

ja mam refluks.. i męczę się z nim praktycznie całe życie. przede wszystkim duży wpływ na stopień choroby ma stres.. więc staraj się jak tylko możesz nie denerwować, bo wtedy objawy się nasilają. jeśli stres jest Twoim zasadniczym problemem to proponuję, żebyś poszła do psychiatry, to Ci pomoże.. na własną rękę możesz kupić w aptece tabletki ziołowe na uspokojenie, ale średnio działają. bierzesz w ogóle jakieś leki od internisty albo gastrologa?
pij właśnie tylko wodę, NIEGAZOWANĄ, ewentualnie jakieś słabe herbatki.. odpuść sobie w ogóle napoje gazowane i za często nie pij soków, bo są dość ostre, szczególnie te typu pomarańczowy. żołądek też lepiej znosi jedzenie gotowane niż smażone.


Dozwolone:

* Chude gatunki mięs (cielęcina, schab, królik), drobiu (kurczaki, indyki) i wędlin (szynki wieprzowe i drobiowe, polędwica).
* Chude wyroby mleczarskie - mleko, jogurty, kefiry, maślanka z obniżoną zawartością tłuszczu. U niektórych osób łagodzą objawy zgagi.
* Gotowanie potraw, duszenie bez obsmażania, pieczenie w folii, gotowanie na parze, smażenie beztłuszczowe.
* Marchew, buraki, ziemniaki, kalafior, szpinak.
* Przyprawianie potraw świeżą bazylią, oregano lub ząbkami czosnku, przyprawami ziołowymi, np. koprem włoskim, estragonem, rozmarynem, szałwią, koperkiem.
* Mała porcja ciasta drożdżowego lub biszkoptowego.
* Niegazowane wody mineralne, herbaty ziołowe (z wyjątkiem herbaty z mięty pieprzowej).

Niewskazane:

* Tłuste potrawy, a w szczególności tłuste gatunki mięs i drobiu (np. tłusta wieprzowina, gęsi, kaczki, golonki, żeberka), tłuste wędliny (np. baleron, salami, pasztety, pasztetowa, tłuste kiełbasy, salceson).
* Tłusty nabiał - żółte sery, sery typu camembert i brie, topione i pleśniowe, serki typu fromage.
* Potrawy typu fast-food - hamburgery, hot-dogi, cheesburgery, frytki.
* Jedzenie potraw smażonych.
* Ogórki, pomidory, cebula. Ta ostatnia szczególnie często przyczynia się do powstania refluksu. Warto więc zrezygnować też z wszelkiego rodzaju zasmażek z cebulą.
* Potrawy i produkty z dodatkiem octu - lepiej unikać marynowanych grzybów, warzyw i owoców oraz surówek i sałatek z dodatkiem sosu winegret.
* Ostre przyprawy - pieprz, chilli, curry. Trzeba unikać pikantnych dań kuchni indyjskiej, meksykańskiej czy chińskiej, do których dodaje się pieprz cayene, ostrą paprykę, papryczki peperoni, pikantne sosy pomidorowe.
* Czekolada, ciasteczka polewane czekoladą, cukierki czekoladowe, batoniki, ciasta lub torty czekoladowe (czekolada - zawierająca kofeinę, teobraminę i tłuszcz - przyczynia się do powstawania zgagi).
* Napoje gazowane - powodują odbijania i tym samym zwiększają ryzyko zarzucania treści żołądkowej do przełyku.
* Niektóre soki - najczęściej objawy zgagi występują po wypiciu soku pomarańczowego, cytrynowego, grejpfrutowego, pomidorowego.
* Mocna kawa i herbata (zwłaszcza na czczo) oraz alkohol (w dowolnej postaci).
* Noszenie obcisłych ubrań lub pasków po jedzeniu.

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 14:42:04

Moja mama ma tą chorobe;]

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 19:31:28

jedyne co ci moge poradzic w takiej sytuacji,to musisz sie zglosic do swojego lekarza rodzinnego po skierowanie,kolejno wybrac sie co swojego miejscowego NFZ-u i poprosic,aby skierowali Cie do dietetyka...nie radze ci pytac sie kto jaka ma diete bo taki lekarz od razu ci wyjasnie ze refluks,refluksowi nie rowny,do choroby refluksowej moga dochodzi tez jeszcze inne schorzenia,ktore moga ci wykluczyc z diety niektore potrawy ktore np. moze jesc ktos inny z inna forma choroby refluksowej:):) Co za tym idzie nie koniecznie moze ci odpowiadac dieta ktora stosuje IRIE-aczkolwiek jest ona stosowana w wiekszosci przypadkow refluksu.

pozdrawiam:):)

p.s.wiem co mowie!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-04 19:32 przez moccacino.

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 23:43:20

Cytat
irie
ja mam refluks.. i męczę się z nim praktycznie całe życie. przede wszystkim duży wpływ na stopień choroby ma stres.. więc staraj się jak tylko możesz nie denerwować, bo wtedy objawy się nasilają. jeśli stres jest Twoim zasadniczym problemem to proponuję, żebyś poszła do psychiatry, to Ci pomoże.. na własną rękę możesz kupić w aptece tabletki ziołowe na uspokojenie, ale średnio działają. bierzesz w ogóle jakieś leki od internisty albo gastrologa?
pij właśnie tylko wodę, NIEGAZOWANĄ, ewentualnie jakieś słabe herbatki.. odpuść sobie w ogóle napoje gazowane i za często nie pij soków, bo są dość ostre, szczególnie te typu pomarańczowy. żołądek też lepiej znosi jedzenie gotowane niż smażone.


Dozwolone:

* Chude gatunki mięs (cielęcina, schab, królik), drobiu (kurczaki, indyki) i wędlin (szynki wieprzowe i drobiowe, polędwica).
* Chude wyroby mleczarskie - mleko, jogurty, kefiry, maślanka z obniżoną zawartością tłuszczu. U niektórych osób łagodzą objawy zgagi.
* Gotowanie potraw, duszenie bez obsmażania, pieczenie w folii, gotowanie na parze, smażenie beztłuszczowe.
* Marchew, buraki, ziemniaki, kalafior, szpinak.
* Przyprawianie potraw świeżą bazylią, oregano lub ząbkami czosnku, przyprawami ziołowymi, np. koprem włoskim, estragonem, rozmarynem, szałwią, koperkiem.
* Mała porcja ciasta drożdżowego lub biszkoptowego.
* Niegazowane wody mineralne, herbaty ziołowe (z wyjątkiem herbaty z mięty pieprzowej).

Niewskazane:

* Tłuste potrawy, a w szczególności tłuste gatunki mięs i drobiu (np. tłusta wieprzowina, gęsi, kaczki, golonki, żeberka), tłuste wędliny (np. baleron, salami, pasztety, pasztetowa, tłuste kiełbasy, salceson).
* Tłusty nabiał - żółte sery, sery typu camembert i brie, topione i pleśniowe, serki typu fromage.
* Potrawy typu fast-food - hamburgery, hot-dogi, cheesburgery, frytki.
* Jedzenie potraw smażonych.
* Ogórki, pomidory, cebula. Ta ostatnia szczególnie często przyczynia się do powstania refluksu. Warto więc zrezygnować też z wszelkiego rodzaju zasmażek z cebulą.
* Potrawy i produkty z dodatkiem octu - lepiej unikać marynowanych grzybów, warzyw i owoców oraz surówek i sałatek z dodatkiem sosu winegret.
* Ostre przyprawy - pieprz, chilli, curry. Trzeba unikać pikantnych dań kuchni indyjskiej, meksykańskiej czy chińskiej, do których dodaje się pieprz cayene, ostrą paprykę, papryczki peperoni, pikantne sosy pomidorowe.
* Czekolada, ciasteczka polewane czekoladą, cukierki czekoladowe, batoniki, ciasta lub torty czekoladowe (czekolada - zawierająca kofeinę, teobraminę i tłuszcz - przyczynia się do powstawania zgagi).
* Napoje gazowane - powodują odbijania i tym samym zwiększają ryzyko zarzucania treści żołądkowej do przełyku.
* Niektóre soki - najczęściej objawy zgagi występują po wypiciu soku pomarańczowego, cytrynowego, grejpfrutowego, pomidorowego.
* Mocna kawa i herbata (zwłaszcza na czczo) oraz alkohol (w dowolnej postaci).
* Noszenie obcisłych ubrań lub pasków po jedzeniu.

MOja mama je normalnie te rzeczy,które wymieniłaś,że nie mozna :) Bierze leki i się dobrze czuje :)

zweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 23:44:52

Treść posta została usunięta automatycznie

zweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Refluks, mdlosci, meczarnia :///

04 lip 2009 - 23:48:18

Treść posta została usunięta automatycznie

następna dyskusja:

Pomocy stopy!!!