Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

38 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:02:05

Cytat
magdaaaa_
Cytat
maaartus89
Cytat
DuszeSieSzczesciem
Cytat
maaartus89
Cytat
magdaaaa_
Cytat
maaartus89
Cytat
magdaaaa_
Cytat
maaartus89
a jesli to nie sa antybiotyki tylko zwykle lekartwa (na kaszel, tabletki na udroznienie nosa itd) gdzie w zadnej z ulotek nie jest nic wspomniane o alko?

Zalezy jakie, czesto w p/kaszlowych jest kodeina, ktorej raczej nie warto laczyc z alkoholem

tylko :
karbocysteina, sacharoza, hydroksybenzoesan metalu, aromat karmelkowy ;D , wodorotlenek sodu i woda oczyszczona

nie to nie powinno reagowac z alkoholem ;)

no to bajeczka;D
tymbardziej,ze mam ochote tylko na carlo rossi ;D

dzięki dziewczyny, pocieszajcie mnie dalej :D też mam ochotę, ale na ochocie się skończy :D

nie martw sie..u mnie pewnie tez;/ zanim sie z facetem zgadam to wszystkie sklepy pozamykaja;/
nie wie ktoras moze do ktorej dzisiaj pootwierane sa?


stacje są calodobowo wiec nie braknie ;p

no patrz...faktycznie hahah.. zapomnialam o stacji;D
Cytat
kasicaqn
Wedlug mnie lepiej nie ryzykowac. Moja kumpela w sumie nie zazywala antybiotykow tylko jakies srodki przeciwbolowe, ale bardzo silne i przepisywane na recepte, no i wypila pol litra wodki i miala taki odlot ze szok. Najpierw mowila ze jej goraco, prawie zemndlala, potem jakies zwidy miala, ze pozar czy cos, potem miala problem z oddychaniem a na koniec to zasnela. Wiec na prawde lepiej nie mieszac alkoholu z lekami.

ano..wodki maja po 40% i wiecej.. a carlo niecale 10%:)
na szczescie nie lubie wodki;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-31 11:03 przez maaartus89.

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:03:45

a co jak sie nie bierze antybiotykow tylko zwykle tabletki na kaszel takie nie na recepte, to tez cos moze wystapic przy ich polaczeniu z alkoholem? :)

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:05:51

Cytat
DuszeSieSzczesciem
pisałam już, augmentin 625mg

ja myślę, że ogólnie jakieś spożywcze to normalnie albo krócej, ale monopolowe chyba dziś będą miały branie, więc może trochę dłużej ;)

no to juz troche lepiej, bo amoksycylina sama w sobie nie reaguje z alkoholem, tylko ze jeszcze zostaje kwestia watroby, bo ma bardzo szkodliwe dzialanie na watrobe, alkohol tez no i jedynie tak mozesz sobie zaszkodzic, jedynie albo aż, bo z wątrobą nie ma zartow

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:07:53

Cytat
magdaaaa_
Cytat
DuszeSieSzczesciem
pisałam już, augmentin 625mg

ja myślę, że ogólnie jakieś spożywcze to normalnie albo krócej, ale monopolowe chyba dziś będą miały branie, więc może trochę dłużej ;)

no to juz troche lepiej, bo amoksycylina sama w sobie nie reaguje z alkoholem, tylko ze jeszcze zostaje kwestia watroby, bo ma bardzo szkodliwe dzialanie na watrobe, alkohol tez no i jedynie tak mozesz sobie zaszkodzic, jedynie albo aż, bo z wątrobą nie ma zartow

skad sie tak znasz na lekach? czyzby Pani Farmceutka?:D bo lekarz raczej nie...oni z regoly nie znaja zbytnio skladu lekow;p

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:10:09

nie polecam.
a dziś mam ten sam dylemat co ty, pewnie skuszę się tylko na 1 piwko i to tyle;)
pozdrawiam

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:11:48

ja też jestem dziś na lekach i szykuje się bezalkoholowy wieczór.

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:12:23

jesli to antybiotyk i popijesz piwkiem to masz tylko większe zawroty głowy, widzisz jak przez mgłe, tracisz równowage. Ale jak masz pić wodke to może sie to zle skonczyc ;)

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:12:33

Cytat
maaartus89
Cytat
magdaaaa_
Cytat
DuszeSieSzczesciem
pisałam już, augmentin 625mg

ja myślę, że ogólnie jakieś spożywcze to normalnie albo krócej, ale monopolowe chyba dziś będą miały branie, więc może trochę dłużej ;)

no to juz troche lepiej, bo amoksycylina sama w sobie nie reaguje z alkoholem, tylko ze jeszcze zostaje kwestia watroby, bo ma bardzo szkodliwe dzialanie na watrobe, alkohol tez no i jedynie tak mozesz sobie zaszkodzic, jedynie albo aż, bo z wątrobą nie ma zartow

skad sie tak znasz na lekach? czyzby Pani Farmceutka?:D bo lekarz raczej nie...oni z regoly nie znaja zbytnio skladu lekow;p

jeszcze nie farmaceutka ;p o lekach tez w sumie jeszcze duzo nie wiem, ale wlasnie jak widze, ze sa dylematy na temat lekow, to przegladam sobie notatki i tak mi sie to wszystko lepiej utrwala ;)

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:16:50

Cytat
magdaaaa_
Cytat
maaartus89
Cytat
magdaaaa_
Cytat
DuszeSieSzczesciem
pisałam już, augmentin 625mg

ja myślę, że ogólnie jakieś spożywcze to normalnie albo krócej, ale monopolowe chyba dziś będą miały branie, więc może trochę dłużej ;)

no to juz troche lepiej, bo amoksycylina sama w sobie nie reaguje z alkoholem, tylko ze jeszcze zostaje kwestia watroby, bo ma bardzo szkodliwe dzialanie na watrobe, alkohol tez no i jedynie tak mozesz sobie zaszkodzic, jedynie albo aż, bo z wątrobą nie ma zartow

skad sie tak znasz na lekach? czyzby Pani Farmceutka?:D bo lekarz raczej nie...oni z regoly nie znaja zbytnio skladu lekow;p

jeszcze nie farmaceutka ;p o lekach tez w sumie jeszcze duzo nie wiem, ale wlasnie jak widze, ze sa dylematy na temat lekow, to przegladam sobie notatki i tak mi sie to wszystko lepiej utrwala ;)

fajnie,ze i takie osoby tutaj sa;)
ja niby mam tez sis farmaceutke.. ale jakbym do niej zadzwonila i o to spytala to pewnie z marszu bym opr dostala ;p

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:19:27

dla mnie taka roznica ze bardzo mala dawka alkoholu mozna sie napic...a tak to chyba mi nigdy nic nie bylo

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:25:18

augmentin 625mg moze wejsc w interakcje z alkoholem niestety jednymemu moze nic po tym nie byc a drugiego moze wykrecic itd .takze nie pij

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:26:30

Nie wolno,absolutnie jesli jestes w trakcie zaywania antybiotykow,dlatego,ze niektore leki traca swoje dzialanie w kontaakcie za alkoholem a niektore moja anwet powodowav zaburzenia w organizmie,wiec naprawde daruj sobie alkohol w tym roku...

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:29:42

ogólnie "szybciej bierze"

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:30:31

ja niewiem czy mam taki organizm czy co ale np.srodki przeciwbolowe.kiedys strasznie mnie zab nawalal i tramal bralam.nic nie dzialalo i sie wkurzylam wypilam piwko,drugie i o dziwo dopiero lek zaczal dzialac:P
ale to nie jest madre polaczenie

antybiotyki a alkohol

31 gru 2009 - 11:30:45

Ja kiedyś rozmawiałam na ten temat z moją koleżanką, która studiuje medycynę i powiedziała mi, że to nie jest tak, że jesli ktoś bierze antybiotyk i wypije alkohol to coś mu się stanie, tylko, że wtedy te antybiotyki przestają działać i organizm już na nie nie reaguje czy coś takiego. Nie wiem, czy dotyczy to wszystkich antybiotyków oraz nie wiem ile było w tym prawdy, co ona mówiła ;P w końcu lekarzem, to ona jeszcze nie jest ;P Osobiście byłam na antybiotykach podczas swojej studniówki i nie tknęłam na wszelki wypadek ani kieliszka alkoholu ;)

następna dyskusja:

Refluks, mdlosci, meczarnia :///