Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 11:24:08

Witam, czy któraś z Was zażywała te zioła?

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 11:30:51

http://www.moroznik.com.pl/sklep/zdjecia/18.jpg

MOROZNIK KAUKASKI

Moroznik rośnie na wysokości 1000-1500 m. n.p.m. w strefie Kaukazu, Gruzji i Abchazji, na terenach czysto ekologicznych. Hodowle znajdują się w rejonie uzdrowisk m. in. Żeleznowodsk, Kislowodsk, Piatigorsk, słynnych ze swych leczniczych borowin i wód mineralnych. Wokół znajdują się góry, ochrona przed wiatrem i mgłą, a słońce świeci tam przez 300 dni w roku. W takich właśnie korzystnych i komfortowych warunkach rośnie moroznik kaukaski. Moroznik jest rośliną bardzo wytrzymałą na mróz, jego kwiaty wytrzymują do -29 ºC. Do celów leczniczych wykorzystuje się korzenie i kłącza rośliny zawierające silnie działające glikozydry min. helleborynę. Wyniki licznych badań klinicznych wykazały skuteczność leku na liczne schorzenia. Jej lecznicze właściwości od setek lat wykorzystywane były w lecznictwie ludowym.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE I WSKAZANIA:
· Normalizuje przemiane materii, jest rewelacyjnym środkiem odchudzającym (pomaga zrzucić dużą nadwagę), zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm.
· Zmniejsza poziom cukru,
· Posiada właściwości moczopędne, żółciopędne, oczyszcza jelita, usuwa piach z dróg moczowych, oczyszcza wątrobę, przeciwdziała zastoinom żółci, tym samym zapobiega tworzeniu się kamieni, wspomaga leczenie kamicy. Posiada właściwości przeczyszczające, normalizująa prace przewodu pokarmowego, między innymi zaparcia.
· Jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, stosuje się w leczeniu nowotworów macicy, piersi, prostaty, nowotworów łagodnych, jest znakomitym środkiem leczniczym na guzy i cysty tarczycy.
· Leczy choroby i uszkodzenia skóry: ropiejące i trudno gojące się rany tj. łuszczyca,egzema, wypadanie włosów, krwawienie dziąseł, brodawki i inne skórne patologie.
· Jest skutecznym lekiem na choroby układu kostno-mięśniowego (osteoporoza, artretyzm, wirusowe zapalenie stawów, dyskopatia, paraliż i in.)wykazuje znieczulające, przeciwzapalne i oczyszające działanie.
· Dzięki dużej zawartości glikozydów z powodzeniem stosuje się w leczenie niewydolności sercowej 2-3 stopnia, polepsza pracę serca, zapobiega rozwojowi rozmaitych schorzeń tętnic i leczy istniejące. Wzmacnia układ sercowo – naczyniowy i podwyższa wydolność tętnic. Stymuluje krwiobieg organów wewnętrznych, normalizuje ciśnienie, skuteczny w stanach arytmii. Zmniejsza bule migrenowe.
· Akumulując się w pniach nerwowych oczyszcza je i regeneruje, tym samym normalizuje prace układu nerwowego, normalizuje sen, posiada efekt uspokajający, zwiększa zdolność do pracy, pozytywnie wpływa na psychikę. Leczy przewlekłe zapalenia jajników, reguluje cykl miesiączkowania i prace układu hormonalnego.
· Posiada znakomite właściwości oczyszczające organizm z toksyn, soli, radionukleoidów, ciężkich metali. Dzięki ogólnie oczyszczającemu efektowi działa odmładzająco, napina i ujędrnia skórę. Wzmacnia i regeneruje układ immunologiczny, zapobiega katarom, anginom, grypie.
· Jest doskonałym lekiem w leczeniu układu oddechowego, ułatwia odksztuszanie, przyspiesza oczyszczanie oskrzeli zalegającej wydzieliny, posiada właściwości przeciwzapalne przy chorobach górnych dróg oddechowych (m.in. astma, gruźlica, bronchit).

DAWKOWANIE:
· Przez pierwsze 10 dni należy zażywać 50mg (czubek noża lub dozownik), proszek dodać do 50 gramów ciepłej wody, łyżeczki miodu lub na sucho (dozę proszku włożyć do ust i zapić ciepłą wodą). Zażywać raz na dobę, rano, na czczo, 2 godziny przed posiłkiem lub wieczorem przed snem.
· Przez kolejne 10 dni należy zażywać 100 mg (czubek noża lub 2 dozowniki), proszek dodać do 50 gramów ciepłej wody, łyżeczki miodu lub na sucho (dozę proszku włożyć do ust i zapić ciepłą wodą). Zażywać raz na dobę, rano, na czczo 2 godziny przed posiłkiem lub wieczorem przed snem.
· Przez kolejne 10 dni należy zażywać dawkę 150 mg (3 czubki noża lub 3 dozowniki), proszku dodać do 50 gram ciepłej wody, łyżeczki miodu lub na sucho (dozę proszku włożyć do ust i zapić ciepłą wodą). Zażywać raz na dobę, rano na czczo, 2 godziny przed posiłkiem lub wieczorem przed snem.
· W 31 dniu przyjmowania moroznika dawka wynosi 200 mg ( 4 czubki noża lub 4 dozowniki). Tę dozę należy utrzymywać przez cały czas trwania kuracji.
· Po 6 miesiącach przyjmowania moroznika należy przerwać kuracje na okres 1 miesiąca, a po upływie tego okresu rozpocząć dozowanie od 50 mg, stopniowo zwiększając dawki w odstępach 5 dniowych do wartości 200 mg.
· Kuracja trwa od 6 do 12 miesięcy.
· Pudełeczko z moroznikiem przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Chronić przed światłem.

SPOSOBY PRZYGOTOWANIA:
· Wieczorem wsypać moroznik do kieliszka i zalać ciepłą przegotowaną wodą. Wypić rano na czczo 2 godziny przed jedzeniem. Należy wypić całą zawartość kieliszka tj. wodę wraz z osadem!
· W razie nie przygotowania moroznika wieczorem można bez zakłócenia cyklu rano zalać dawkę moroznika wrzącą wodą i odstawić na 15-20 min a następnie wypić, przestrzegając zasady ( rano, na czczo, 2 godziny przed jedzeniem.)

DLA DZIECI W WIEKU OD 7 DO 14 LAT WSZYSTKIE DAWKI 2,5 RAZA MNIEJSZE !!

UWAGA:
Należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania, przedawkowanie jest niedozwolone, jest to mocno działające zioło!

PRZECIWSKAZANIA:
nie używać w czasie ciąży, laktacji i ciężkich stanów chorobowych.

UWAGI:
podczas kuracji nie wolno spożywać alkoholu gdyż morozn

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 11:40:07

wow ^^
jedna mała roślinka, a tyle może ^^
ma takie obszerne zastosowanie, że już znalazłam 5 osób, którym by się przydał xD
ile kosztuje? :> tak około? :>

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 11:51:46

jest świetny jeśli chodzi o odchudzanie ... szybko schudłam miesiąc go brałam i schudłam 4 kilo bez ćwiczeń po za tym gdy go brałam wogóle traciłam apetyt na coś słodkiego bardzo miałam mał apetyt na co kolwiek po za tym mam problemy z wątrobą znikły jes świetny chyba 15 zł zapłaciłam za niego

zweryfikowana
Posty: 561
Ostrzeżenia: 3/5

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 11:57:01

wow super !
chyba to kupie xd
nie wierze że ma aż tyle zastosowań ;D
super ^^



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-01 11:58 przez AfterSchool.

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 11:59:16

ooo now3e cudo dietetyczne ;)

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 12:00:22

gdzie to mozna dostac? w sklepie zielarskim kupie jak myslicie?

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 12:29:46

Ja mam 1 opakowanie całe, i jedno troszkę zuzyte, moge odsprzedać. Można nabyć a aptekach internetowych.

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 12:37:08

też może wypróbuje...jestem ciekawa opinii innych osób które go stosowały..,

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 13:03:15

Ja sama stosowałam, jakieś 3 miesiące te zioła. Są efekty. Ale fakt faktem sa obrzydliwe w smaku, je się popija wodą.

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 13:09:02

15 zł takie cudo!? :D chyba się skuszę :>
mi, osobiście, przyda się bardzo ;p..


choć ja mam problemy z trawieniem,
powiedzcie mi - nie schudnę chyhba nie wiadomo jak? ;p
bo ja już trochę musiałabym przybrać na wadze,
a jak jeszcze mi ubędzie to lipa :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-01 13:10 przez kaam_.

Moroźnik kaukaski

01 gru 2009 - 13:50:12

Cytat
kaam_
15 zł takie cudo!? :D chyba się skuszę :>
mi, osobiście, przyda się bardzo ;p..


choć ja mam problemy z trawieniem,
powiedzcie mi - nie schudnę chyhba nie wiadomo jak? ;p
bo ja już trochę musiałabym przybrać na wadze,
a jak jeszcze mi ubędzie to lipa :P


MoroźniK ma działanie lecznicze. Jakbyś chciała spróbowac to zapraszam do mnie, moge odsprzedać.

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Moroźnik kaukaski

17 gru 2009 - 14:15:53

brałam... i zrezygnowalam... te "gówno" strasznie niszczy organizm... ale owszem cos daje bo znajoma sporo schudla i to od niej bralam... ale jest pelno przeciwów co do tego ziola... nie polecam.
co do smaku to mozna to ee porownac do popiolu z papierosów?;/ blehhh...

ruszcie tylki laski i poruszajcie sie... a nie niszczcie sobie organizm tym czyms... czytalam i slyszalam ze pewne osoby trafily do szpitala przez to... wiec nie skonczylo to sie dla nich dobrze.

i nigdzie tego w sklepach nie dostaniecie... bo z tego co mi wiadomo to nie jest do konca legalne u nas w polsce...

Moroźnik kaukaski

18 mar 2011 - 17:51:34

witam tak ja stosowałam i stosuje nadal .efekty są fakt==== ale nie wszyscy mogą to stosować ,ja np- mam zawsze zawroty głowy na poczatku potem jest ok .towarzyszy mi przy tym biegunka poczatkowo strasznie slina a po jakim czasie ustaje ..i jeszcze jedno ja kupuje to zioło z Rosyjskimi napisami czyli orginalne ===kosztuje 20 zł za opakowanie ----=== biore te zioło juz drugi raz w zyciu = polecam a teorie czy dobre czy zdrowe juz znasz z forum ja stosowalam pierwszy raz 4 lata temu i zyje wyniki mam bardzo dobre czyli co ???? NIE SZKODZI ===pozdrawiam :)

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Moroźnik kaukaski

18 mar 2011 - 17:55:15

Mój tato to brał tylko pod nazwą Shi Lin tong pian, ma w woreczku kamień 22 mm i jak brał te tabletki to go nie bolało i nie piekło w tym miejscu. Natomiast mniejsze kamienie nawet rozpuszcza czy rozdrabnia ten lek, można go kupić także w wersji forte, w aptekach homeopatycznych i w internetowym sklepie.

następna dyskusja:

Mata do tańczenia:)