Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 525
Ostrzeżenia: 1/5

Brzuch idealny

28 maj 2009 - 20:35:27

Chciałabym poprawić wygląd brzucha poprzez jakieś ćwiczenia, ale mam problemy z kręgosłupem i nie mogę go obciążać :( Brzuszki, a6w, abs i tego typu ćwiczenia odpadają, może znacie jakieś ćwiczenia rzeźbiące brzuszek, ale nie obciążające kręgosłupa? :)

zweryfikowana
Posty: 134
Ostrzeżenia: 1/5

Brzuch idealny

28 maj 2009 - 20:45:23

jasne:) siedząc leżąc stojąc lub co tam chcesz napinaj mocno i regularnie mięśnie brzucha... 10 razy i chwila przerwy 10 razy i chwila przerwy itd. i codziennie coraz więcej ale pamiętaj napinaj z całej siły :)

zweryfikowana
Posty: 525
Ostrzeżenia: 1/5

Brzuch idealny

28 maj 2009 - 21:03:54

chodzi o wciąganie brzucha czy raczej o napinanie przez 'zatrzymanie powietrza' ?:)

zweryfikowana
Posty: 525
Ostrzeżenia: 1/5

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 18:43:46

up! :)

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 18:48:03

a jak się napina mięśnie brzucha nie wiesz??
... omg!

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 18:52:30

mam na szafie urzadzenia 2 szt do cwiczen na brzuch niedrogo 30zl!zapraszam

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 18:59:22

a z którym odcinkiem kręgosłupa masz problem? To nie prawda ze nie możesz ćwiczyć brzuszków. Możesz, tylko zmodyfikowane. Jeżeli masz problem z odcinkiem lędźwiowym i krzyżowym ćwicz brzuszki podnosząc tylko przedramiona i napinając mięśnie i tak trzymaj. Żeby nie nadwyrężać części szyjnej nie należy trzymać rąk na karku tylko splecione z przodu/założone na ramiona. Inną kombinacją wzmacjającą brzuch/biodra i posladki jest unoszenie bioder przy zgiętych nogach (pozycja leżąca na plecach) i napinanie bioder, brzucha i pośladków. Można jeszcze ćwiczyń nożyce na wzmacnianie dolnej partii mięśni brzucha, ale żeby nie pogłębiać lordozy lędźwiowej należy wykonywać te ćwiczenia nie całkiem na leżąco, lecz podpierając sie na przedramionach
Pozdrawiam

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 19:06:06

http://wdziek.info/aerobiczna_6_weidera.html lub http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=176 u mnie zadziałało ( ja jeszcze wyczynowo biegam i w tenis gram) fajny brzuszek .. :) ale SYSTEMATYCZNYM TRZEBA BYĆ :P

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 19:07:18

bez nadwyrezania kregloslupa



Brzuch idealny

29 maj 2009 - 19:07:38

no i na co dzien z napiętym wciągniętym brzuchem chodzić i wyprostowanymi plecami : )

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 19:09:30

ja bym tez chciala poprawic brzuch na idealny.
ale sie szybko niestety przemęczam . ; [
i nic nie zrobi już go płaskim . ; p
heh ...


__________________-
__________________-



zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 19:17:27

anetapawloska a ten przyrzad daje jakieś efekty? Po jakim czasie? Mam takie cudo w domu, ale jakos nie moge sie do niego przekonać..

zweryfikowana
Posty: 525
Ostrzeżenia: 1/5

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 19:32:11

Cytat
tunrida
a z którym odcinkiem kręgosłupa masz problem? To nie prawda ze nie możesz ćwiczyć brzuszków. Możesz, tylko zmodyfikowane. Jeżeli masz problem z odcinkiem lędźwiowym i krzyżowym ćwicz brzuszki podnosząc tylko przedramiona i napinając mięśnie i tak trzymaj. Żeby nie nadwyrężać części szyjnej nie należy trzymać rąk na karku tylko splecione z przodu/założone na ramiona. Inną kombinacją wzmacjającą brzuch/biodra i posladki jest unoszenie bioder przy zgiętych nogach (pozycja leżąca na plecach) i napinanie bioder, brzucha i pośladków. Można jeszcze ćwiczyń nożyce na wzmacnianie dolnej partii mięśni brzucha, ale żeby nie pogłębiać lordozy lędźwiowej należy wykonywać te ćwiczenia nie całkiem na leżąco, lecz podpierając sie na przedramionach
Pozdrawiam

właściwie z całym kręgosłupem :( przy robieniu brzuszków czuje 'opór', po prostu nie daje rady. a6w i inne aeroby odpadają, bo na drugi dzień nie mogę się ruszać, całe plecy są jakby przytłoczone. do tej pory wykonywałam tylko takie ćwiczenie, że leżałam na łóżku tułowiem , nogi wisiały i podciągałam je do brzucha. Pracę brzucha czuć ale to jednak za mało, chciałabym go jakoś fajnie wyrzeźbić a nie mogę znaleźć ćwiczeń...

Brzuch idealny

29 maj 2009 - 19:40:45

do ideału to nie wystarczy ale popróbuj może coś typu: połóż się na plecach na płasko i na przemian podnoś nogi, ale wyczuj sobie taką ich pozycję, żeby brzuch był napięty. Albo ćwiczenie: rowerek. oprócz nóg, to brzuch pracuje, żeby utrzymać je w górze..

Brzuch idealny

02 cze 2009 - 19:57:54

Znacie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się tłuszczu z brzucha? 6 Weidera odpada, bo podobno dzięki niej jedynie wyrabiają się mięśnie, ale się nie chudnie. Tzn. nie chodzi mi o zrzucenie na wadze, bo przy wzroście 165 ważę około 48kg także jestem szczupła, jedynie mój brzuch mnie dobija, bo jest naprawdę fatalny... Z góry dzięki :)

następna dyskusja:

dziewczyny! pilneee!