Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

depilator, a wosk

12 lut 2010 - 23:51:05

do tej pory używałam wosku, ale zastanawiam się nad kupnem depilatora... jedyne co mnie powstrzymuje to kwestia bólu. I tu pojawia się moje pytanie do dziewczyn które próbowały obu metod. Czy depilacja depilatorem jest dużo bardziej bolesna niż depilacja woskiem? Ja jestem świadoma, że obie wiążą się z bólem i nie są przyjemne, ale ma wrażenie, ze używanie depilatora jest boleśniejsze? Bo plaster z woskiem to rach ciach pociągniesz i koniec, a depilatorem to jednak dłużej trwa. Mam rację? :D

depilator, a wosk

12 lut 2010 - 23:57:07

Używam depilatora od kilku miesięcy, na początku bolało, ale potem włoski osłabiły się i nie jest źle. Poza tym używam dodatkowo kremu bioxet na osłabienie owłosienia, polecam!

depilator, a wosk

13 lut 2010 - 00:00:51

pierwsze użycie depilatora boli ale tez nie mozna przesadzac z tym slowem 'boli' po prostu jest to serdno przyjemne ale przy używaniu systematycznym nie boli wcale:) mysle ze wosk bardziej boli zwlaszcza na 'kaśce' :P to jest hardcore:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-13 00:00 przez foczka2007.

depilator, a wosk

13 lut 2010 - 00:02:03

Ja od dawna uzywam depilatora i jestem bardzo zadowolona, najpierw troche bolalo, teraz juz nic nie czuje, wosk raz miałam ale chyba bardziej mnie bolało i efekt gorszy.

depilator, a wosk

13 lut 2010 - 00:26:09

czyli wychodzi na to, że jeżeli przeżyłam wosk to depilator tym bardziej :)
a jakie depilatory posiadacie i czy jesteście z nich zadowolone? pytam bo w końcu jak inwestować to w coś porządnego :)

depilator, a wosk

13 lut 2010 - 00:29:22

Ja mam Rowenty, jak kupowałam to ponad 200zł kosztował, ale udało mi się go taniej dorwać :) Takie zimne powietrze z niego wylatuje, że niby ma to łagodzić ból. Fajny jest, ładny, jestem z niego bardzo zadowolona :) Mam go już przeszło dwa lata.

depilator, a wosk

14 lut 2010 - 02:01:51

Ja nie byłam zadowolona ani z depilatora ani wosku. Kupiłam kiedyś dobry depilator za przeszło 200 zł i użyłam jedynie kilka razy. Powód? Okropny ból,nie miałam wyrwanych wszystkich włosków, po depilacji wychodziły mi małe krosty, nogi były strasznie czerwone przez długi czas. Jeśli chodzi o długość odrastania włosów to bez rewelacji. Nie trzeba było powtarzać dłużej niż przy goleniu, ale nie było to 3 tygodnie jak w reklamie...Z jakiś tydzień? Coś koło tego. Według mnie gra nie warta świeczki ;)

depilator, a wosk

14 lut 2010 - 02:22:41

Cytat
sereniusia
Ja nie byłam zadowolona ani z depilatora ani wosku. Kupiłam kiedyś dobry depilator za przeszło 200 zł i użyłam jedynie kilka razy. Powód? Okropny ból,nie miałam wyrwanych wszystkich włosków, po depilacji wychodziły mi małe krosty, nogi były strasznie czerwone przez długi czas. Jeśli chodzi o długość odrastania włosów to bez rewelacji. Nie trzeba było powtarzać dłużej niż przy goleniu, ale nie było to 3 tygodnie jak w reklamie...Z jakiś tydzień? Coś koło tego. Według mnie gra nie warta świeczki ;)

To chyba indywidualne odczucia. Mnie akurat depilacja nóg nie boli. Włoski wyrywam raz na jakieś dwa-trzy tygodnie. Umiem to robić dokładnie, tak więc żadne włoski nie zostają nie wyrwane, nogi idealnie gładkie przez wiele dni. Czerwone ślady zawsze pojawiają się po depilacji, oznacza to że włos został prawidło wyrwany. Mnie one znikają po jakiejś godzinie, podrażnień żadnych nie miałam nigdy. Za to nie umiem używać zwykłej maszynki, ponieważ włosy mi szybko odrastją, a co najgorzsze nogi zawsze są podrażnione i strasznie pieką.

depilator, a wosk

14 lut 2010 - 13:22:10

Cytat
gosienkarem
Cytat
sereniusia
Ja nie byłam zadowolona ani z depilatora ani wosku. Kupiłam kiedyś dobry depilator za przeszło 200 zł i użyłam jedynie kilka razy. Powód? Okropny ból,nie miałam wyrwanych wszystkich włosków, po depilacji wychodziły mi małe krosty, nogi były strasznie czerwone przez długi czas. Jeśli chodzi o długość odrastania włosów to bez rewelacji. Nie trzeba było powtarzać dłużej niż przy goleniu, ale nie było to 3 tygodnie jak w reklamie...Z jakiś tydzień? Coś koło tego. Według mnie gra nie warta świeczki ;)

To chyba indywidualne odczucia. Mnie akurat depilacja nóg nie boli. Włoski wyrywam raz na jakieś dwa-trzy tygodnie. Umiem to robić dokładnie, tak więc żadne włoski nie zostają nie wyrwane, nogi idealnie gładkie przez wiele dni. Czerwone ślady zawsze pojawiają się po depilacji, oznacza to że włos został prawidło wyrwany. Mnie one znikają po jakiejś godzinie, podrażnień żadnych nie miałam nigdy. Za to nie umiem używać zwykłej maszynki, ponieważ włosy mi szybko odrastją, a co najgorzsze nogi zawsze są podrażnione i strasznie pieką.

To widocznie rzeczywiście jest sprawa indywidualna. Ja zawsze używam zwykłej maszynki i fakt, że włoski szybko odrastają, ale ja podrażnień żadnych nie mam.

depilator, a wosk

14 lut 2010 - 13:26:15

ja kupiłam brauna tego podwodnego, fajny ;)

i są miejsca na nogach których nie mogę niestety nim wydepilować, bo boli potwornie, jakby mi ktoś skórę rozdzierał. Ale ja mam strasznie wrażliwą skórę, więc nie warto się sugerować moją wypowiedzią.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-14 13:27 przez ilayla.

depilator, a wosk

14 lut 2010 - 22:59:14

Cytat
ilayla
ja kupiłam brauna tego podwodnego, fajny ;)

i są miejsca na nogach których nie mogę niestety nim wydepilować, bo boli potwornie, jakby mi ktoś skórę rozdzierał. Ale ja mam strasznie wrażliwą skórę, więc nie warto się sugerować moją wypowiedzią.

też chyba zdecyduje się na podwodnego brauna, a dokładniej model 7781... oby tylko później nie leżał gdzieś w koncie nie używany ;)

depilator, a wosk

15 lut 2010 - 19:14:35

tez się zastanawiam na zakupem depilatora, ale póki co brak kaski, a to niestety droga rzecz

depilator, a wosk

16 lut 2010 - 11:23:22

może jeszcze ktoś ? jestem ciekawa waszych opinii co do depilatorów :)

niezweryfikowana
Posty: 370
Ostrzeżenia: 2/5

depilator, a wosk

16 lut 2010 - 12:17:17

Osobiście wolę depilator, choć jak na początku zaczynałam go używać, to trochę bolało i wychodziły krostki, ale teraz skóra przyzwyczaiła się i osiągam efekt naprawdę gładkich nóg. Depilacja woskiem, przynajmniej w moim przypadku nie przynosi jakiś super efektów, zawsze coś tam zostaje.

depilator, a wosk

16 lut 2010 - 12:31:45

Kupiłam kiedyś plastry do depilacji nóg. To było ponad 2 lata temu- leżą w szafie do dziś przysięgam! Ból jak cholera, 10razy używałam plastrów w jednym miejscu a włosy i tak na nogach, nogi posklejane tym gó*nem no MASAKRA!!!!!!! w tamtym roku pożyczyłam od kuzynki depilator na wypróbowanie iii... urzadzenie tak genialne, że przykro było mi je oddawac...:/ jasne że boli zwłaszcza na początku, później skóra się przyzwyczaja. Oczywiście najgorzej jest na udach ale... nie wymagajmy Bóg wie czego. Z czystym sumieniem polecam Ci depilator, plastry odstaw bo ból jest większy i tym bardziej się pogłębia jak widzisz, że na plastrze są 3 włoski a reszta dalej na nodze... No i oczywiście ok 2 tygodni spokój, póxniej wyrastają nowe-osłabione więc znowu depilator i ból mniejszy. Nie masz się nad czym zastanawiac dodam jeszcze że to był zwykły depilator bez żadnych udziwnien braun silk epil czy jakoś tak chyba 70zł kosztuje no i wiem, że niedługo taki właśnie nabędę.



następna dyskusja:

Jak Lepiej ?