Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

hej :)

ja mam kolczyka w języku ,to prawda język puchnie i jest problem z mowieniem i z jedzeniem wiec jak sobie przebijesz to polecam robienie sobei z jedzenia tzw "papki"np z marchewki z jabłka nie powinno sie w tym okresie gdy jest spuchniety język jesc wszelkiego rodzaju produkty mleczne,po kilku dniach opuchlizna schodzi da sie przezyc a efekt super:)

zweryfikowana
Posty: 330
Ostrzeżenia: 2/5

miałam kolczyk w języku 4 lata, samo przekłucie nie boli, ale po przekłuciu bardzo puchnie język, czasem płakałam z bólu :)) trwa to góra 2 tygodnie, na początku przez tydzień jadłam codziennie dosłownie kilka kromek z masłem malutkimi kawałkami (jedna kromka w godzinę hihi;)) unikać produktów zawierających białka co powodują powolne gojenie sie, po tygodniu sprobować można zupę jeść przez słomke ale myślę ze każdy ma inaczej wiec moze u Ciebie nie bedzie tragicznie :)
Jeśli naprawde Ci się to podoba to warto przecierpieć:)

podobno jak sie robi w jezyku to nic nie boli :D
ja bardzo bym chciala miec w jezyku, ale sie boje, ale jak chcesz robic w zimie w jezyku to dobrze to wplynie na opuchlizne..
moja kumpela robila w lecie i musiala wdupcac caly czas lody, a Ty tylko wysawisz jezyk na zimno i juz :D
a w wardze wyglada nieziemnsko :D

U mnie drugi dzień po przebiciu już było normalnie, zeszła opuchlizna, pierwszą noc miałam tylko gorączkę ale dało się przeżyć :)

ja miałam w wardze, nic mnie nie bolało, tylko spuchło :)

Ja też mam kolczyk w języku i samo przebicie nie boli. Później tylko miałam troche spuchnięty język i bolał, ale nie było problemów z mówieniem, a po tygodniu już było ok. No ale każdy to przechodzi inaczej. :)

ja przebijałam półtorej roku temu, samo przekłucie nic nie boli. Największy ból to złapanie szczypcami języka ale to dosłownie 2 sekundy. Ja dwie godziny po przebiciu jadłam normalny obiad :) prawda, że język puchnie ale ja non stop psikałam sobie tantum verde taki w sprayu bo to można psikać ile sie chce i uśmierza bół, do tego ssałam kostki lodu i płukałam szałwią. W ogóle nie sepleniłam i nie seplenię. To chyba zależy od organizmu jak reaguje na ból i jak szybko goją się rany. Za to niedawno zrobiłam sobie w nosie i troszkę długo mi się goi ranka. Więc sama nie wiem. Moja koleżanka znów przez 2 tygodnie wyła z bólu i piła przez słomkę. Także nie ma zasady mi się wydaje

Ja również mam w języku - samo przekłucie bezbolesne - spuchło, ale bez tragedii, jeżeli dobrze o to dbasz (płuczesz tantum, nie pijesz alkoholu ani gorącego ani gazowanego) to szybko schodzi opuchlizna - ja po tygodniu zapomniałam;) polecam!

jezeli robisz w jezyku to pierwszy tydz przegibany:) ale warto bo potem jest ok i jest ta przyjemnosc ze sie go posiada

ja juz miałam chyba wszedzie kolczyli(prawie wszedzie!),wiadomo samo przebicie nie boli pozniej puchnie ale po max 2tyg.wszytsko wraca do normy :))

ja przebiajalam dwar azy
pierwszy raz w zakladzie porfesjoinalnym a drugi raz u kolezanki
i szczerze powiem ze zakladowi sie nic nie rowna :)
idz do profesjonalisty :)
co do skutkow po przebiciu to podpisuje sie pod dziewczynami :)
jezyk puchnie i boli .. ale da sie zniesc :)

ja powiem tak, jak robilam kolczyk w jezyku to tez wszyscy mnie straszyli ze nie bede mogla jesc mowic bo jezyk puchnie bardzo- nic mi nie spuchl troche seplenilam na poczatku - ale to normalne jak nagle masz metal w jezyku ..wiec to czy puchnie to SPRAWA INDYWIDUALNA:)

A gdzie lepiej?? sama nie wiem.:) kolczy kw jezyku mniej widoczny wiec moze byc mniej klopotliwy:)
chociaz ja 1,5 miesiaca temu polknelam caly pręcik z kulka jedna bo sie zachaczyl o mandarynke.. i mialam nieprzyjemnosci i wizyty w szpitalu- cudem mi nie przebilo jelita..
wiec radze z tym uwazac;)

a mnie w języku ani nie bolało ani nie spuchło, szybko się zagoiło... w wardze było podobnie

przebicie nie boli, mnie bolał język dwa dni , jadłam plynne rzeczy i było ok.Mam kolczyk od 5 lat

następna dyskusja:

Być szczupłą i atrakcyjną?